Zahradní rotavátory a kultivátory

Pro spoustu lidí je jejich zahrádka nejen zdrojem kvalitní čerstvé zeleniny a ovoce, ale také místem pro aktivní odpočinek a relaxaci. Aby bylo zahrádkáření co nejpříjemnější a nejsnadnější, je na trhu k dispozici široká paleta zahradní techniky.

Zahradní technika

Každý zahrádkář bezesporu ví, že kvalitní zahradní technika a zahradní nářadí dokáže zpříjemnit a usnadnit téměř veškeré zahradní práce. Díky těmto pomocníkům se stane práce na zahradě příjemným koníčkem a zdravou relaxací. Jedná se zejména o různé kultivátory a rotavátory, dále různé typy sekaček na trávu, vysavače listí, motorové pily, drtiče větví a mnoho dalšího. Samozřejmostí každého zahrádkáře je i různé zahradní nářadí, jako jsou zahradní nůžky, rýče, apod. Mimo uvedené je možné si na zahradu zakoupit kompostéry, pařeniště, skleníky, různé typy obrubníků, atd. V dnešní době je na výběr mnoho různých typů a druhů zahradní techniky od mnoha výrobců. Většina výrobců tak nabízí různé modelové řady svých výrobců dle rozsahu a oblasti použití, například o řadu hobby, profi, apod. V současné době je možné si důkladně pročíst veškeré podrobnosti a recenze o dané zahradní technice na internetu, a také si ji prostřednictvím internetu z pohodlí domova zakoupit.

Zahradní rotavátory a kultivátory

Jestliže uvažujete o koupi nějaké zahradní techniky prostřednictvím internetu, je nutné zvolit kvalitního prodejce, který nabízí bohatý výběr produktů, dobré služby a který poskytuje potřebnou záruku na zakoupené zboží. Mezi takové vysoce profesionální prodejce s kvalitními službami patří i internetový obchod, který nabízí pro své zákazníky bohatý výběr nejrůznější zahradní techniky, především kvalitní dánské značky TEXAS. Je zde na výběr široký sortiment křovinořezů, sekaček na trávu, kultivátorů, motorových pil a mnoho dalšího. V sortimentu tohoto obchodu také naleznete skleníky, pařeniště, dětská hřiště, zahradní obrubníky a stovky dalších produktů.

Zahradní rotavátory

Zahradní rotavátor patří mezi neocenitelné pomocníky,jež slouží ke kultivaci půdy, za pomoci rotujících kovových hvězdic. Rotavátor najde své uplatnění zejména při středně těžkých až těžších půdách, kde využití pasivního kultivátoru není dostatečně účinný, zejména co se týče jemného rozmělnění hrud. Při práci s tímto zahradním zařízení je nutné dodržovat určité zásady, díky čemuž se poměrně snadno, rychle a bez dřiny připraví půda pro nadcházející výsevy či výsadbu. Před používáním tohoto pomocníka je nezbytné připevnit ochranný kryt, který zabraní odletu kamenů, jež by mohly zranit obsluhu nebo poškodit motor. Na rotavátor je možné připevnit určité druhy hvězdic, dle typu půdy, aby pak snáze do ní pronikaly a plevel moc dlouhý a nenamotával se na rotující hvězdice. Aby byla práce s rotavátorem kvalitní, je také dobré hledět na vlhkost půdy. Jestliže je totiž půda příliš vlhká a podmáčená, obalují se hvězdice rotátoru zeminou a jejich činnost je téměř nulová. Dobrý prodejce zahradní techniky by Vás měl podrobně seznámit se správnou a bezpečnou manipulací s tímto přístrojem.

Zahradní kultivátory

Zahradní kultivátory slouží obdobně jako rotátory ke kultivaci půdy. Oproti rotátorům nemá kultivátor rotující hvězdice, nýbrž pasivní pevné lopatky, apod. Klasické zahradní kultivátory nacházejí své uplatnění nejvíce na jaře, kdy je nutné nachystat půdu před setbou. Dnes jsou na trhu také multifunkční zahradní kultivátory, které mohou být využívány téměř po celý rok. Tyto multifunkční přístroje jsou schopné nejen kypřit půdu, ale také skat trávu nebo odhazovat sníh. Zahradní kultivátory jsou vhodné téměř do každé zahrady, kde je potřeba po zimě připravit půdu. Dnes je možné si vybrat z mnoha různých typů kultivátorů, které se liší velikostí, apod., přičemž je možné si vybrat také dle druhu pohonu. Pokud o koupi kultivátoru přemýšlíte, je třeba brát při výběru ohled na velikost plochy, která se bude tímto přístrojem udržovat.

Zahradní obrubníky

Zahradní obrubníky poskytují na zahradě velké množství využití, zejména co se týče zahradní architektury. Zahradní obrubník slouží především pro oddělení travnaté plochy od ostatních ploch, například od záhonů, apod. Tímto obrubníkem lze také vytvořit vkusné ohraničení kolem stromů, keřů nebo třeba jezírek. Zahradní obrubník usnadní každému zahrádkáři dosekávání trávy, aniž by došlo k poškození kůry stromů či keřů. Díky zahradním obrubníkům je možné bezpečně dosekat trávník až k okraji. Zahradních obrubníků je k dispozici několik typů v mnoha barvách a velikostech. Obrubníky jsou vyráběné z UV stabilizovaného polypropylenu. Některé druhy obrubníků lze pomocí kloubů jakkoliv tvarovat, přičemž je možné vytvořit úhel od 90 stupňů na jednu stranu, až do 135 stupňů na stranu druhou.

Zahradní skleníky

Jestliže si přejete mít na zahradě kvalitní zeleninu a ovoce, je výhodné si pořídit zahradní skleník. Zahradní skleník prodlouží dobu pěstování a také díky němu budete mít i větší úrodu. V zahradním skleníku je možné mimo ovoce a zeleniny pěstovat také květiny či jiné rostliny. Moderní zahradní skleníky jsou tvořeny nosnou konstrukcí, která je opatřena průhlednými deskami. Tyto desky mohou být jednak skleněné nebo mohou být vyrobené ze speciálního plastu, nejčastěji z tzv. dutinkového polykarbonátu. Výhoda skleníku spočívá v tom, že je jeho vnitřní prostor ohříván slunečními paprsky, které procházejí skrz průhledné desky. Teplo nemá jak z vnitřního prostředí uniknout, čímž se vytváří ideální klima pro pěstování, takové klima je známé pod pojmem skleníkový efekt. Dnes je možné si vybírat z mnoha různých typů a velikostí skleníků v různých cenových relacích. Veškeré podrobné informace o daném skleníku by Vám měl poskytnout odborný prodejce. Mimo klasické skleníky je možné použít k pěstování také fóliovníky, jež jsou v podstatě zmenšenou alternativou skleníků.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6286 (zahradnimagazin.cz#10027)


Přidat komentář