Sněhové frézy

Znáte to, každou zimu se hrozíte té úmorné dřiny s úklidem sněhu! Investujte chytře a pořiďte si domů sněhovou frézu. Výrazně Vám usnadní práci s odklízením sněhové nadílky a Vám tak zbude čas na mnohem veselejší zimní radovánky!

Sněhové frézy dnes používá skoro každý. Dávno pryč je doba, kdy jsme museli napadaný sníh každý den před odchodem do práce odhazovat lopatou. První prototyp sněhové frézy vynalezl Arthur Sicard, a to i přesto, že trpěl těžkým mentálním postižením. Od roku 1927 se na cestách poprvé objevila "sněžná odhrnovací auta" a jeho firma začala slavit nevídaný úspěch.

Sněhové frézy můžeme dělit na:

  • elektrické - jsou sice méně výkonné, přesto se výborně hodí pro odklízení čerstvě napadaného sněhu. Je zde nutná venkovní přípojka na 230V. Elektrické frézy se využívají na prostory před domem a garáží a jejich výhodou je schopnost rychlé práce.
  • benzínové - poradí si i s ušlapaným a ledovým sněhem. Benzínové frézy dále dělíme na jednostupňové a dvoustupňové podle svého mechanizmu. Sníh odstraňují takřka dokonale a ulehčí Vám práci s odklizením o 100%.

Jednostupňové frézy

Jednostupňové benzínové frézy se vyznačují nízkou hmotností a velmi snadnou ovladatelností. Rotující šnek odebírá sníh a odhazuje ho komínem. Tento komín můžete jakkoliv natočit a nasměrovat. Hodí se zejména pro odklízení menších ploch a sníh odklidí téměř do čista. Frézy se snadno uskladňují a pokud se o ně dobře postaráte, vydrží Vám dlouhou řadu let.

Dvoustupňové frézy

Dvoustupňové frézy se výborně hodí do horských oblastí  a od jednostupňových fréz se liší především svým motorovým výkonem, záběrem a vybavením. Jejich princip je snadný : sníh je odfrézován do oblasti ventilátoru, odkud je následně výhozovým komínem usměrněn na potřebné místo. Dvoustupňové frézy jsou vybaveny čtyřtaktním motorem.

Jak o sněhové frézy pečovat?

Vždy je nutné sněhovou frézu před i po zimě náležitě zkontrolovat nebo dokonce opravit. Pokud vlastníte dvoustupňovou frézu, může se stát, že se její ventilátorové lopatky opotřebily. Hrany těchto lopatek** je třeba nabrousit** a srovnat jejich případné zakřivení. Poškodit se mohou také šrouby na šneku, proto je dobré pořídit si do zásoby šrouby náhradní a v případě potřeby je na fréze vyměnit. Kontrola ventilace, motoru a převodovky je u každé frézy samozřejmostí - nezanedbejte ji! Nakonec bychom se měli podívat také na** hladinu oleje a dotažení zátek.** Pokud je oleje málo a jeho hladina nedosahuje na rysku, frézu nenastartujeme.

Nikdy nenechávejte koupi sněhové frézy na poslední chvíli. Může se stát, že zbytečně narazíte na skladové zásoby, kde tu pravou frézu pro Vás už nenajdete. Se správným výběrem sněhové frézy Vám v prodejnách ochotně poradí odborní prodejci. Ceny kvalitních fréz se pohybují od 20.000 Kč nahoru a v České Republice se každým rokem zcela vyprodají. Dnešní krušné sněhové podmínky po fréze doslova volají! Pořiďte si jednu domů také Vy -** některé investice se opravdu vyplatí!**

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6278 (zahradnimagazin.cz#9863)


Přidat komentář