Prodej a servis traktorů Zetor - Středočeský kraj

Zemědělské traktory ZETOR jsou tradiční české výroby a za více než 50 let jsou známy a provozovány v osmdesáti zemích celého světa. Kvalita těchto traktorů a jejich cenová dostupnost je řadí před zahraniční konkurenci.

Traktor

Traktorem se rozumí stroj, který slouží k tahu, ale také k tlačení, nesení a pohonu zemědělských strojů. Traktor je určen k práci i pro dopravu a to především v zemědělské oblasti, pro práci v poli, v lese, ve špatně dostupných místech, v nerovném nebo v nezpevněném terénu a zemědělci si práci bez něj nedovedou představit. Traktory se běžně používají i v jiných oborech, než je zemědělství. Můžete se s nimi setkat třeba při udržování silnic nebo v oblasti stavebnictví, kde se běžně využívají pro přepravu stavebního materiálu, pro zemní a terénní práce, apod. S traktory se můžete setkat také u armády, kde vojenské traktory sloužili a v některých kasárnách doposud slouží jako tahače vojenské techniky. Traktor má 4 kola, ale vyrábí se také traktor pásový, zvaný také jako pásák, a tento se podobá spíše tanku. Traktory jsou ve velkém množství případů poháněny dieslovým motorem s pohonem na přední nebo zadní nápravu. Někdy s pohonem na obě nápravy. Traktor je vyroben tak, aby se mohl pohybovat v náročném terénu a ve vyšším svahu. Záď traktoru je vybavena tříbodovým hydraulickým zařízením, na které se dá upnout další příslušenství, jako vlečka, přívěs, atd.

Traktor Zetor

Traktor Zetor je zkrácený název moravského výrobce traktorů. Tento výrobce sídlí v Brněnské městské části Brno-Líšeň. První dvě nebo tři čísla v názvu traktoru označují přibližný výkon motoru v koních, např. 72, 121, 162, apod. Zetor je první výrobce traktorů na světě, který začal u traktorů vyrábět bezpečnostní kabinu.

Historie Zetoru

Značka Zetor má opravdu dlouhou tradici, což svědčí o kvalitě dodávaných traktorů. Kořeny Zetoru sahají až do první poloviny 20. let 20. století. S montáží traktorů modernější koncepce začaly Škodovy závody v Plzni a to už v roku 1927. Zcela první představitele českého traktorového průmyslu vystřídala později značka, která se stala po ukončení 2. světové války naprosto jediným reprezentantem českých traktorů na celosvětovém trhu a to značka Zetor. Zetor jako značka vznikla 15.3.1945 a od té doby se těší velké oblibě.

Nejprodávanější model zn. Zetor

K nejčastěji prodávaným modelům traktoru v České republice patří traktor Z 85 Proxima. Na tuto řadu technicky navazuje model Proxima PLUS a to o výkonech 60-74 kW.

Tento model je lehký, ale přesto dostatečně výkonný a své uplatnění najde nejen v zemědělské sféře, ale také v komunální. Nejsilnějším ZETOREM je model FORTERRA – Z 125. Jeho motor splňuje náročné emisní normy STAGE III, přestože těchto parametrů dosahuje s opravdu malým počtem elektronických prvků, což se dosud podařilo jen velmi malému počtu výrobců. K nejvyspělejším traktorům ZETOR patří model PROXIMA POWER. Ale i nové modely přinášejí další zvýšení výbavy i kvality. Výrobci nabízejí produkty s velmi dobrou kombinací kvality a ceny. Traktory této naprosto ojedinělé značky mají plnou dvouletou záruku. Pokud máte zájem o nabízený traktor, je možné vám jej poskytnout i za zvýhodněné financování s nulovým navýšením.

Motory ZETOR

I výroba motorů ZETOR byla stejně jako samotné traktory zahájena v roce 1946. Tyto motory se dají používat i v řadě výrobků mimo traktory, ale také jako samostatné pohonné jednotky a agregáty. Motorárna traktorů Zetor je vybavena linkami uzpůsobenými na výrobu klikových skříní a hlav válců a mnoha novými technologiemi. Samozřejmostí jsou moderní montážní linky a zkušebny motorů, aby byly všechny motory vysoce kvalitní a spolehlivě sloužili. Technologie, které jsou při výrobě motorů ZETOR uplatňované, vytváří základní podmínky pro naprosto vysokou a ojedinělou kvalitu výrobků, čemuž je ostatně věnována mimořádná pozornost. Celá výroba traktorů a motorů včetně dalších dílů je z důvodu trvalého zajištění kvality organizována a řízena kompletně v souladu s normami řady ISO 9001. Velký důraz se klade na ekologické aspekty výroby. Pozornost je věnována především ekologii výrobních technologií i vlastních výrobků. Například se používá náhrada syntetických barev za vodou ředitelné barvy.

Servis traktoru ZETOR

Traktory ZETOR jsou všeobecně o něco jednodušší na opravy, nicméně odborně vyškolený personál servisu je nutností. Pracovníci servisu by měli procházet každoročními autorizačními školeními, kde se seznamují s veškerým prodávaným sortimentem traktorů a s novinkami. Kvalitní servis by měl být vybaven, zvláště pro nejmodernější modely traktorů, počítačovou servisní technikou, která slouží k rychlé identifikaci případné závady. Pro servis traktorů jsou nezbytné velké prostory a zázemí, které musí být dostatečně dimenzovány. Traktory ZETOR mají nejen na našem území velice rozšířený a dostupný servis s dostatečným množstvím náhradních dílů. Při volbě náhradních dílů je vždy lepší dát přednost originálním dílům, které nesou označení ZETOR original a na které je dána dvouletá záruční doba. Originální náhradní díly firmy ZETOR jsou podstatně kvalitnější, než hojně rozšířené napodobeniny a kopie, pocházející většinou z Asie. Originální náhradní díly ZETOR jsou vždy balené, označené logem distributora a v současné době je také opatřen holografickou ochranou.

Proč dát přednost traktorům ZETOR

Traktory ZETOR jsou v současné době poháněné vlastní řadou motorů, které splňují emisní stupeň TIER III. Traktory ZETOR jsou oblíbené a ceněné zejména pro svou spolehlivost a nízké provozní náklady. Současné traktory této značky se v neposlední řadě vyznačují moderním designem a také výklopnou kapotou, díky čemuž je jednodušší údržba motorů. Dnešní traktory jsou opatřeny spoustou různých inovací, jako jsou vyvažovací jednotky, dále třeba zařízením pro zimní starty a v neposlední řadě také možnost používání veškerých Bio náplní. Díky inovacím, kvalitnímu zpracování, různým doplňkům a moderní technologii mají traktory ZETOR opravdu široké využití. Velkou výhodou je také rozšířená servisní síť a snadná dostupnost náhradních dílů. Už to je také důvod, proč se rozhodnout pro tuto jedinečnou značku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6288 (zahradnimagazin.cz#10032)


Přidat komentář