Zahradní nábytek na zakázku

Uvažujete o jednotném designu své zahrady? Rádi byste ji vybavili v jednom duchu terasou, nábytkem, zahradní pergolou nebo mostkem přes rybníček? Obracejte se na truhlářskou dílnu, která sjednotí vše podle Vašich představ.

Jakmile se venku na jaře oteplí, všichni majitelé rodinných domků se přesunou z obývacích pokojů a dětských pokojíků ven na terasy a zahrady a tráví tam většinu času od období jaro, léto až teplý podzim, kdy je čas vrátit se opět domů za zavřené dveře. A ten kdo není majitelem domku, tráví volný čas na čerstvém vzduchu alespoň na balkonech a terasách bytů.

Aby bylo na zahradě nebo na terase všem příjemně, zařizují si své kouty oddychu dle vkusu zahradním nábytkem, kterého je nepřeberné množství druhů, podle vzhledu, materiálu i barev. Každý si může vybrat dle svého vkusu nebo si nechat nábytek vyrobit přímo na zakázku.

Vše dle Vašich představ

Výrobci zahradního nábytku, truhláři a zahradní firmy, vycházejí svým zákazníkům maximálně vstříc šíří svého sortimentu nebo možností nechat si nábytek vyrobit na míru. Posezení jako stoly, židle, křesla, lavičky nebo lehátka mohou zákazníci volit ve tradičním stylu nebo si vybrat z moderních designů. Někdo dá přednost tábornickému stylu, jiný touží po exotice a někdo si vyhlédne ratanový nábytek či masiv.

Zahradní pergoly, altány a domky

Ke každé zahradě také neodmyslitelně patří pergola nebo podobné** posezení**, kde najdete odpočinek i skrýš před sluníčkem. Většinou se umisťuje do rohu zahrady, ke stěně plotu nebo k domu ale také se jí dá vytvořit zajímavý předěl uprostřed zahrady samé. Po stěnách se nechávají plazit rostlin a tak stavba za chvíli jakoby splyne se zahradou.

U každé pergoly je také místo pro zahradní krb, také tyto** venkovní krby** se stávají kusem zahradního nábytku, který si lze zakoupit již hotový nebo jej nechat postavit na zakázku. Součástí pergoly a krbu bývá ne zřídka také udírna a zásobárna pro dřevo nebo dřevěné uhlí, sloužící ke grilování.

Druhy zahradního nábytku

Jak jsme se již zmínili, lze si vybrat ze široké škály druhů barev a materiálů, pro jednoho je důležitá nízká cena, pro druhého pohodlí a pro třetího design.

  • Teakový
  • Ratanový
  • Kovový
  • Plastový
  • Hliníkový
  • Dřevěný

Teak je charakterem z odolného materiálu, nenáročného na údržbu, proto je považován za ideální pro výrobu zahradního nábytku. Ratanový nábytek je elegantní a pohodlný a vyrábí se v několika odstínech. Nerez se výborně hodí k novým domům a proto i zahradní nábytek z kovu je velmi vyhledávaný. Je to materiál odolný proti slunci a dešti.

Nevyžaduje také žádné speciální ošetřování. Pokud je židle nebo stůl celoželezný, ochrání jej speciální** antikorozní nátěr**. Za odměnu se můžete spolehnout na jeho stabilitu a trvanlivost. Ovšem je nutno vybavit sedací nábytek polštářky a stůl ubrusem, protože slunce tento materiál nepříjemně zahřívá, díky své tepelné vodivosti. Dostáváme se tím k materiálu hliník, je to progresivní materiál, který si zákazník oblíbí díky své lehké hmotnosti a velmi modernímu designu.

Dřevěný zahradní nábytek

Dřevěnému zahradnímu nábytku věnujeme samostatný odstavec. V naší zemi je nejvíce používáno dřevo měkké – smrk, borovice nebo modřín. Tvrdé dřevo má delší životnost, je více odolné a také obsahuje více oleje například teak, čímž je pak výrobek stabilnější.

Jako levnější varianta se používá teakové dřevní hmota nebo-li eko teak. Dřeva jako palisandr, iroko, bangkirai, rotimber nebo eukalypt se označují jako tvrdá. Bambus je nejodolnější proti vodě s ním se lze měřit například ratan.

Tak zvaná laťovka je náhrada za masivní dřevo. Skládá se z laťového jádra a dvou slabších krycích desek. Je tvarově stálá, má malou hmotnost a proto je obzvlášť vhodná pro výrobu nábytku. Povrch může být upraven dýhou z ušlechtilého dřeva.

Dřevěné terasy

Dokonce celá terasa může být vyhotovena ze** dřeva**, zvláště tam, kde je nerovný terén, je toto řešení vhodnou volbou. Naplánujte si terasu na podzim, v zimě si ji objednejte a na jaře ji nechte zrealizovat. Tímto způsobem ušetříte na dosušování dřeva, které čekáním na jaro vyschne přirozenou cestou. Dřevěná terasa Vám – pokud se oni budete dobře starat vydrží až 50 let. Napustíte-li ji impregnačním olejem vždy na začátku sezony, postačí to pro celoroční údržbu. Požádejte o nabídku dva nebo tři řemeslníky, aby jste měli představu o možnostech i cenách. Podle velikosti a materiálu se jistě bude cena lišit, ale standardně lze počítat asi kolem 2 000 Kč za m².

Zahradní dekorace

Jednou z důležitých součástí každé zahrady jsou také zahradní dekorace. Rostliny se posadí do dřevěných květináčů nebo truhlíků, je jim dovoleno pnouti se po dřevěných mřížkách nebo kovových obloucích. Paravány zastíní posezení nebo Vás skryjí před kolemjdoucími lidmi na ulici, dřevěné přístřešky schovají automobil nebo stání pro kola, zahradní domek poskytne prostor pro skladování sekačky, hraček nebo v zimním období zde uskladníte také všechen** zahradní nábytek**.

České zahrady a jezírka

Kolem** jezírek a rybníčků** se také staví nejrůznější lavičky, lávky a mostíky ze dřeva. Tyto vodní plochy jsou malými oázami každé zahrady, jsou-li doplněny o stavidlo nebo studni, zejména někde u starého domu nebo roubené chaloupky, vypadají naprosto božsky.

Sauny a houpačky

Finové je využívají po staletí, tak proč nemít také na České zahradě Finskou saunu? Uvnitř lze využít kamna vytápěná dřevem nebo elektrická kamna určená pro sauny. Saunička může mít vzezření jako srub nebo jí můžete vtisknout nějaký nový venkovní vzhled.

Ze dřeva se také vyrábí masivní** houpačky a houpací křesla, lavice i podnožky** pro pohodlné sezení. Když má taková houpací lavice nad sezením ještě plátno chránící hlavu před úpalem, je to vítané místo pro pohodlné lenošení.

Uskladnění zahradního nábytku

Prodejci a výrobci zahradního nábytku, například o nábytku z exotických dřevin tvrdí, že by měl přes zimu bez problémů přečkat na zahradě, ovšem pokud jej přeci jen uskladníte, budete mít jistotu, že tomu tak opravdu bude. Skladujete zahradní nábytek v suchu a v prostorách dobře větraných. Nábytek před úklidem musíme po sezoně umýt, dřevo naimpregnujeme fermeží nebo použijeme lazurovací laky. Na jaře zkontrulujeme stav nábytku a případně údržbu zopakujeme.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6261 (zahradnimagazin.cz#9860)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat