Zahradní houpačky - výběr

Jako malé děti nás houpali v náruči, později na klíně. Jako batolata jsme měli koníka, kohouta nebo houpačku před domem. Jako školáci jsme chodili ke kolotočům na velké houpačky a v hodinách vyučování jsme se houpávali na židličce.

Houpání milují malí i velcí

Houpání je nesmírně příjemný pocit, který navozuje pocit klidu a bezpečí, je to snad raná vzpomínka na pohyby v maminčině bříšku, která je pevně vetknuta do našeho podvědomí. Proto nejen školáci, ale často i dospělí lidé mají zlozvyk, houpat se na židličce. Při této zábavě hrozí pád a zničení kusu nábytku, ale kdo by se toho kolébavého pocitu chtěl vzdát i za cenu pádu. Přitom není na škodu porozhlédnout se a pořídit si skutečnou houpačku, protože nábytkářský trh nás zásobuje celými kolekcemi houpaček, které jsou určeny k odpočinku malých i velkých, od houpacích křesel, přes sedáky zavěšené na pružině u stropu, po námořnická lůžka ze síťoviny až po různé typy houpaček, určené pro ty nejmenší.

Nic nedělat a nechat se kolébat

To největší potěšení ovšem zažíváme, pokud můžeme lenošit v houpačce za letních dnů na zahradě, terase nebo balkóně. Teplé sluneční paprsky, nakrájený meloun, vinný střik a dobré počteníčko, za příjemného pohupování i tak může vypadat báječná dovolená. Jde jenom o to, jakou houpačku si vybereme, abychom byli spokojení, vždycky ale hrozí nebezpečí, že se před ní bude tvořit řada nedočkavých zájemců v podobě všech členů rodiny. Proto** houpačky** mohou být jedno i vícemístné a pokud máte tři sedáky vedle sebe, můžete při čtení i ležet a nechat se jemně kolébat letním vánkem.

Rozmanitý výběr zahradních houpaček

Malé i odrostlejší děti jsou velice vážená sorta zákazníků, proto jim určená nabídka zahradních houpaček se liší od té, která je určena pro dospělé. Zároveň pro obojí platí jistota bezpečného houpání a záruka, že při běžném houpání nehrozí skřípnutí prstu nebo pád z houpačky.** Výrobci si uvědomují možné obavy a proto bezpečnosti houpaček věnují opravdu velkou pozornost, aby eliminovali možná rizika a jejich výsledkem je stabilní a bezpečná konstrukce z pevných  materiálů, zaoblené hrany a hladký povrch, to jsou jedny z mnoha jistot na které je při výrobě dbáno.** Nejčastěji používané jsou klasické materiály, jako jsou dřevo a kov, doplněné o výrobky z plastu. Pro větší pohodlí a komfort při odpočinku bývají houpačky vybaveny polstrovanými sedáky, které mají povrchovou úpravu zajišťující jednoduchou údržbu a na omak příjemný povrch. Používaný materiál je kvalitní a odolný, navíc konstrukce houpaček i jejich povrch bývá upravován tak, aby vydržel nápor houpání chtivých a odolal výkyvům počasí, které se u nás v létě tak často děje. Některé houpačky bývají doplněny o stříšku, chránící před přímými slunečními paprsky nebo nenadálým letním deštíkem.

Kousek pěkného zahradního nábytku

Zahradní houpačky nejsou jen příjemným zpestřením letního dne, jejich design bývá natolik originální a propracovaný, že jsou i velmi hezkým a elegantním solitérem zkrášlujícím  letní zahradu. Stačí si vybrat, zda dáte přednost dřevu, kde můžete volit mezi klasikou, jako je borovice či smrk nebo podlehnete kouzlu exotického dřeva. Příznivci kovu, zase ocení tvárnost tohoto materiálu a jeho nadčasovost, umožňující neobvyklé a zajímavé tvary. houpaček. A oba tábory se jistě shodnou v tom, že houpačka na zahradu patří.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6272 (zahradnimagazin.cz#9901)


Přidat komentář