Výhody zahradního nábytku z umělého ratanu

Zahradní nábytek je dnes důležitým pojmem a stále se dere do popředí důležitosti nákupu. Lidé volí umělý ratan pro zahradní nábytek z několika důvodů, především však životnosti a nulové údržby.

Na každou správnou zahradu patří i dokonalý zahradní nábytek. Nejen proto, aby zahrada dobře vypadala, ale také aby se pohodlně odpočívalo a trávil volný čas, je potřebný kvalitní zahradní nábytek. I když máte perfektní závisti-hodný bazén a zahradní koupačku s dokonale vybavenou zahradní kuchyní, bez správného zahradního nábytku to nebude ono.

Jaký materiál pro zahradní nábytek je nejvhodnější?

Pakliže dost šetříte, a je v momentální situaci pro vás cena základem, pak nejspíš nebudete váhat pro pořízení plastového nábytku. To je sice levná záležitost, ale bohužel také nemá dlouhou výdrž. Často se zlomí noha, zvláště pokud jsou večírky rušné a dlouhé. Dále pak zásadní vliv na životnost plastového nábytku má slunce, déšť a další živly, které dost výrazně životnost právě zahradního nábytku z klasického plastu zkrátí. Další často volenou možností jsou pak tak zvané pivní sety, tedy dřevěné jednoduché lavice a stůl. Jsou dobře úložné, skladné, ale bohužel ne moc pohodlné. Na výjimečné akce, když potřebujeme usadit mnoho lidí, jsou vhodné, ale na odpočinek a relax ani náhodou.

Mnoho materiálů pro zahradní nábytek

Možností, jaký materiál pro zahradní nábytek zvolit je několik. Hodně často skloňovaný je i ratan, který do celkového vzhledu příjemné zahrady sedí jako ulitý a vytváří tak celkově harmonický obraz dokonalé zahrady. Jenže nejedná se o zrovna levnou záležitost, navíc se ratan, někdy také zvaný rotang, přiváží a zpracovává z pralesů jihovýchodní Asie. Jde o popínavou rostlinu, liánu, díky které se pohyboval i slavný Tarzan. Impregnováním v oleji získává dřevo správnou tvrdost pro výrobu nábytku, ale i košů, a dokonce i deštníků nebo koberců. Jenže takový ratan není odolný zcela proti vnějším vlivům, zejména pak proti slunci, dešti a mrazu a kombinace může způsobit neměnné zničení drahého a krásného přírodního ratanu. Proto do popředí, co se zahradního nábytku jde nábytek z tak zvaného umělého ratanu.

Umělý ratan – co to je?

Snad nikoho nemůže překvapit, že dnešní průmysl produkuje řadu umělých vláken, mezi kterými nechybí ani umělý ratan pro výrobu zahradního, ale i nábytku do domu. Umělý ratan je vlákno, které je pevné a příjemné na omak, které také skvěle vypadá a jeví se jako vhodná alternativa pro užití na zahradní ploše zastřešeného altánu, nebo odkryté terasy. Velkou výhodou umělého ratanu je především to, že je odolný proti vnějším vlivům, avšak i tady panují rozkoly. Protože není umělý ratan, jako umělý ratan. Rozdíly zde panují nemalé.

Umělý ratan versus umělý ratan

Kvalitní umělý ratan má mnoho výhod a to nejen oproti pravému, přírodnímu ratanu, ale určitě i pak oproti chabě vyrobenému umělému ratanu. Aby se ušetřilo a mnozí lidé, aby si byli schopni umělý ratan dovolit, dost se ošizuje samotná výroba umělého ratanu. Takže se nepostupuje dle nejlepších instrukcí, ale také chybí potřebné záležitosti, týkající se odolnosti proti UV záření a mnohé jiné. To dělá pak konečnou cenu pro spotřebitele, čímž ani tak nezaručí zákazníkovi levnou záležitost. I přesto, že se jedná o nekvalitní umělý ratan, může cena být dost vysoká. Proto je vždy lepší kupovat zahradní nábytek z umělého ratanu u kvalitních prodejců, profesionálů, co se oboru týče. Tak bude sice nábytek o poznání dražší, ale vydrží téměř navždy.

Umělý ratan - investice, která se vyplatí

Jestliže chcete skutečně příjemný a hezký zahradní nábytek, který budou závidět mnozí široko-daleko, pak je nejlepší možností právě zahradní nábytek z umělého ratanu. Pakliže se budete řídit radami znalců, a investujete do nákupu nejen čas, ale především finanční prostředky, odměnou pro vás bude nejen kvalita, ale také neobyčejný design a hlavně dlouhá výdrž takového nábytku. Kvalitní umělý ratan je dost odolný nejen proti dešti, vodě, ale i slunci a také prachu, mrazu a sněhu. I když necháte nábytek pře zimu venku, na volném prostranství, bude sloužit po několik let. Mezi materiály pro zahradní nábytek je tak umělý ratan mezi nejlepšími, co víc, zda není vůbec ten nejlepší. Obsahuje totiž i ochranu proti ultrafialovému záření, což umocní odolnost barev, ale i samotného materiálu.

Výhody zahradního nábytku z umělého ratanu

Svěží linie a pohodlí. To jsou základní vlastnosti, kterými se umělý ratan pyšní a staví je na obdiv oproti jiným zahradním nábytkům. Do karet umělému ratanu pak hraje i odolnost, což je základ pro výběr mezi zahradním nábytkem. Jenže výčtem výhod zahradního nábytku z umělého ratanu se stále ještě neskončilo. Je nutno zmínit, že umělý ratan má množství dalších výhod, mezi kterými jasně figuruje i nízká hmotnost v poměru vysoké nosnosti. A to je další triumf, který zahradní nábytek z ratanu má. Je tak mnohem mobilnější, než těžká dřevěná křesla, a v zimních měsících se dá umělý ratan využít i ve vnitřním prostředí, tedy v domě. A co výrazně může i nerozhodného člověka konečně donutit a rozhodnout se pro pořízení si zahradního nábytku z umělého ratanu je především téměř nulová údržba takového nábytku. Umělý ratan má řadu skvělých výhod pro všechny zaměstnané osoby, jež potřebují občas a dlouho relaxovat. V takovém případě je přinejmenším umělý ratan nutností, která na krásné a pěstěné zahradě nesmí chybět.

Co je potřeba vědět a znát před koupí nábytku z umělého ratanu

Než se však nesměle a opovážlivě pustíte do koupě zahradního nábytku z umělého ratanu, je nesmírně důležité, abyste znali základní a důležité informace. Samozřejmě je nutné také vědět něco o původu umělého ratanu, zda byl vyroben kvalitně a s použitím všech potřeb pro zahradní využití, nebo jej naopak narychlo a ledabyle v Číně zprodukovali pro následné použití a možností koupě i pro méně majetné. Rozhodně by se ratanový nábytek neměl kupovat na internetu. Jednak to není vhodné z hlediska původu a ilustračních obrázků ale také pro vlastní vyzkoušení komfortnosti. Protože takový výplet je důležitou součástí nábytku z umělého ratanu. A pakliže je proveden neodborně, nekvalitně, pak se to také odrazí na životnosti takového nábytku. Pokud propletete prsty mezi jednotlivými vlákny umělého ratanu, pak o koupi ani neuvažujte. Bylo by to zbytečné. Také je nutné znát rozměry a vyzkoušet pohodlí. Jsou totiž výrobci, kteří šetří na šíři, což mohou odrazit v ceně a tak být pro širší skupinu lidí dostupným, ale zas na druhou stranu nepohodlným pro následné užití. Je tak nezbytné, abyste si zahradní nábytek z umělého ratanu řádně prozkoušeli, než je koupíte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6273 (zahradnimagazin.cz#10067)


Přidat komentář