Teakový nábytek

Stojíte před volbou nového nákupu zahradního nábytku? Rozhodujete se pro kov, ratan, nebo plast? Nepřemýšleli jste však o zahradním nábytku z teaku? Jedná se o přírodní materiál s celou řadou nesporných výhod.

Výhody zahradního nábytku z teakového dřeva

V čem spočívají výhody zahradního nábytku, který je z** teakového dřeva? Především nemusíte nijak řešit, že byste nábytek neustále vyndávali ven v případě přízně počasí, a naopak ho dávali ho dovnitř domu, chaty, či chalupy, kdyby se schylovalo k dešti, bouři, sněhu atd. Nábytek z teaku můžete **ponechat venku de facto po celý rok, nehledě na počasí. Určitá nepřízeň počasí teakovému dřevu neuškodí, spíše naopak. Kupříkladu vítr zanechá na dřevu jedinečnou a originální patinu. Nábytku z teaku nevadí déšť, ani spalující sluneční paprsky. Teakové dřevo se totiž nesmršťuje, neroztahuje, oproti běžným dřevěným materiálům. Z krásy teakového nábytku se budete moci těšit po dlouhé a dlouhé roky.

Kupujeme zahradní nábytek z teaku

Čím je dobré se řídit při nákupu zahradního nábytku z teakového dřeva? Jsou vůbec nějaké rozdíly u jednotlivých výrobců?

Při nákupu se můžete setkat s nábytkem, který je/ není napuštěný speciálním teakovým olejem. Samozřejmě, že je lepší, když nábytek bude tímto olejem ošetřený, jinak by daný krok čekal na Vás. Při nákupu zahradního nábytku z teaku si také všímejte, jaké kvality nábytek je. Kupříkladu třída A je zárukou té nejvyšší kvality.

Péče o teakový nábytek

I když je nábytek z** teakového dřeva** velmi odolný vůči všelijakému počasí, i tak je zapotřebí se o něj pravidelně starat.

Ať už budete mít zahradní nábytek z teaku uvnitř, na zimní zahradě, nebo venku, je zapotřebí o něj pečovat. V prvé řadě je důležité zbavit nábytek nánosu prachu a dalších nečistot. Pro další péči si zakupte speciální čisticí prostředek na údržbu teakového nábytku. Ten můžete zakoupit tam, kde si pořídíte samotný nábytek. Je však možné ho zakoupit i individuálně, ať už v kamenné prodejně, či některém e-shopu. Daný roztok zřeďte vodou, a to v poměru uvedeném na návodu. Poté si vezměte čistý hadřík, či měkký štěteček a nanášejte roztok rovnoměrně na veškeré plochy nábytku. Nechte působit po stanovenou dobu, také uvedenou na roztoku, a následně použijte speciální drátěnku. Těmito kroky zbavíte nábytek veškerých nečistot, i těch případně hluboko usazených. Poté zbývá nábytek důkladně omýt vodou a nechat důkladně vyschnout.

A na závěr pak nábytek natřete teakovým olejem, ať už čistým měkkým hadříkem, nebo štětečkem.

Možná se může zdát, že péče o teakový nábytek je značně náročný a zdlouhavý. Je však třeba říci, že takto důkladné ošetření, včetně závěrečného natření, je vhodné tak jednou za rok. Běžné čištění nábytku, z důvodu vzniku nějaké té skvrny, zahrnuje očištění za pomoci houbičky s mýdlovou vodou.

A díky této, ne tak časté péči, si budete moci užívat teakového nábytku po dlouhý čas.

Teakové dřevo se díky svým jedinečným vlastnostem využívá nejen pro zahradní nábytek. Teakové dřevo je poptáváno i pro výrobu podlah, oken, dveří, hudebních nástrojů, či dokonce palub lodních plavidel.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6263 (zahradnimagazin.cz#9865)


Přidat komentář