Ochranné a ošetřovací prostředky pro zahradní nábytek

Krásný a udržovaný zahradní nábytek udělá z Vaší zahrady oázu odpočinku, klidu, relaxace, ale také úžasné společenské zábavy! Výběr zahradního nábytku necháme na Vás. Vy nám naopak dovolte poradit Vám s výběrem ochranných a ošetřovacích prostředků!

Výběr zahradního nábytku by měl být stejně pečlivý a důležitý jako by jste si vybírali třeba novou postel do ložnice. Musí odolávat povětrnostním vlivům i různým teplotám, a to převážně tehdy, necháváte-li ho venku celoročně.

Druhy zahradního nábytku

Český trh nabízí velkou škálu druhů zahradního nábytku. Liší se především materiálem, velikostí, designem a účelností. Jak bychom měli správně zvolený typ nábytku ošetřovat?

Dřevěný nábytek

Dřevěný zahradní nábytek je na údržbu docela náročný. Před jeho prvním použitím bychom jej měli ošetřit přípravkem proti dřevokaznému hmyzu a plísním.

Ratanový nábytek

Prach z ratanu odstraňujeme antistatickou utěrkou. Při větším znečištění můžeme nábytek omýt teplou vodou a nechat volně uschnout na vzduchu. Jednou za rok mu dopřejme "omlazovací" kúru.

Kovový nábytek

Kovový nábytek můžeme snadno udržovat antikorozními přípravky. Některé kovové části nábytku však mohou být antikorozí již opatřeny. Přes léto nábytek snadno omyjete navlhčeným hadříkem s trochou saponátu a přes zimu jej raději uskladněte na suché místo, třeba na půdu nebo do garáže.

Plastový nábytek

Nábytek z plastu je, co se týče údržby, nejméně náročný. Na jeho očištění bohatě stačí trocha čistícího, nebo kypřícího prášku s vodou. I tento druh nábytku raději v zimních měsících z venkovního prostranství odstraňte.

Ochrana zahradního nábytku

Je naší povinností** udržovat zahradní nábytek stále jako nový** a zachovat mu jeho přirozený vzhled i barvy. Ochranný prostředek, který si koupíte, by měl být dozajista účinný a zároveň šetrný k životnímu prostředí. Měl by bránit vzniku tmavých skvrn, nijak nábytek nezabarvovat a v žádném případě by neměl obsahovat hořlavé látky. Pokud vlastníte nábytek z exotického dřeva, výběr ochranných prostředku musí být pečlivější než kdy jindy. Nabízí se Vám mimo ochranných olejů i speciální ochranné vosky a impregnace. V prodejnách Vás rádi informují o jejich složení i správném použití. Ve větších prodejních řetězcích si můžete také zakoupit** sady pro údržbu zahradního nábytku,** ve kterých najdete vše pro ochranu i ošetření dřeva.

Ošetřovací přípravky

Na ošetřovacích přípravcích pro zahradní nábytek bychom rozhodně neměli šetřit! Odměnou nám bude překrásný, zářivý a lesklý nábytek, který okouzlí každého příchozího hosta! Neúčinné a laciné přípravky mohou nábytek nevratně poškodit, neuchrání ho před vysokými teplotami a mohou ošklivě narušit jeho původní vzhled. Ve Vašem šuplíku by rozhodně neměla chybět jemná** drátěnka z ocelových vláken** - odstaní zašlé a zažrané nečistoty, speciální leštící přípravek - dodá nábytku lesk a původní krásu a v případě, že je Váš nábytek zkombinován s kovem, sežeňte si cleaner na ušlechtilou ocel, který kovové části skvěle vyleští a zbaví škrábanců. V neposlední řadě nezapomínejte také na zahradní vosky a oleje. Ty poskytnou Vašemu zahradnímu nábytku dokonalou ochranu!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6260 (zahradnimagazin.cz#9858)


Přidat komentář