Moderní zahradní nábytek

Zahradní nábytek je souhrnný název pro venkovní posezení. Židle, stoly, křesla, houpačky, lehátka, vše na čem se dobře sedí a odpočívá. S kávou, s knihou nebo jen tak. Materiál? Ten si vyberte sami.

Máme-li u domu nebo i mimo něj zahradu, potřebujeme ji vybavit nábytkem, abychom se zde cítili útulně, jsme- li náročnější a finančně zabezpečeni, vybavíme si zahradu něčím komfortnějším.

Dřevěný nábytek

Dřevěným nábytkem určitě nic nepokazíme, obzvlášť máme-li zahradu v chatové oblasti poblíž lesa, ale to není podmínkou. Pořídíme si zahradní nábytek buďto v selském stylu z masivního smrkového nebo borovicového dřeva,chceme- li moderněji pojatý zahradní nábytek z dřevěného materiálu, dáme přednost dřevu teakovému anebo nábytku z dřeva merbau.

Masivní dřevěný nábytek

Zahradní nábytek ze smrkového nebo borovicového dřeva se vyznačuje dlouhou životností, pokud je o něj dobře pečováno. Tento druh dřevěného nábytku bychom měli natírat barvou nebo lakem, abychom prodloužili jeho životnost. V zimním období by měl být uschován, aby vlivem sněhu a mrazu nepopraskal.

Nábytek z teakového dřeva

Tento druh zahradního nábytku je vyroben z dřeva v oblasti jihovýchodní Asie. Dřevo z teaku je ohebné, odolné proti vodě a hnilobě. Uschování v zimním období je samozřejmou nutností.

Dřevo merbau

Dřevo merbau pochází z exotických oblastí Papauy- Nové Guiney, Filipín a Indonésie. Jeho barva je tmavě červenohnědá. Toto exotické dřevo se vyznačuje tvrdostí a odolností proti povětrnostním podmínkám. Stejně jako nábytek z teaku je modernější variantou zahradního posezení.

Zahradní nábytek kovový

Kovový zahradní nábytek je rovněž modernější variantou zahradního posezení. Jeho výhodami jsou kombinovatelnost s ratanem anebo textiliemi a jeho lehčí manipulovatelnost oproti dřevěnému nábytku. Zahradnímu posezení dodává** šmrnc** moderním designem.

Ratanový zahradní nábytek

Zahradní nábytek z** ratanu** se pohybuje ve vyšších cenových relacích, čili je určen náročnějším milovníkům zahradního nábytku. Nábytek z umělého ratanu  je věrnou napodobeninou pravého ratanu, který je, co se týče designu,špičkou v zahradním nábytku a jeho majitelé jsou právem hrdi na komfort a eleganci, kterou jim tento druh nábytku poskytuje.

Příslušnosti zahradního nábytku

Zatím jsme si vybírali zahradní nábytek jako takový,lavice, stoly, židle, křesla, pro posezení u kávy, s rodinou, s přáteli, nyní se pojďme zaměřit na součásti moderního zahradního nábytku.

Zahradní houpačky

Zahradní houpačky jsou většinou vyráběny z kovu, s polstrováním pro měkčí posezení. Houpáním si zpříjemňujeme letní dny, jen tak si lenošíme či odpočíváme po vykonané práci,ať už na zahradě nebo v zaměstnání.

Houpací sítě

Jestliže jsme si na zahradní houpačce jen tak lenošili,** houpací síť** nás vybízí k ještě většímu lenošení a nezřídka kdy se nám stává, že v nich usneme spánkem spravedlivých.

Zahradní lehátka

A do třetice příjemného lenošení- zahradní lehátka. Ty tam jsou časy, kdy jsme se opalovali na nafukovacích lehátkách, která byla vhodná i do vody. Dnešní lehátka nabízejí větší pohodlí, mnohá jsou** polohovací**, jsou vyráběna z různých materiálů, s polstrováním, ale i bez něj.

Závěrem Vám přeji příjemné posezení a slastné lenošení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6265 (zahradnimagazin.cz#9867)


Přidat komentář