Houpačky

Houpavý pohyb nás provází již od dětství. Proč si jej nedopřát i v dospělosti? Na našem trhu naleznete několik variantních provedení houpaček, které se pro vás zajisté stanou velmi příjemným doplňkem domů či zahrad.

Houpavý pohyb

Houpavý pohyb je pro nás jedním z nejpříjemnějších pohybů. Člověk se s ním setkává již v prenatálním období svého vývoje, neboť dítě v matčině břichu pociťuje při její chůzi právě ono houpání. Novorozené dítě pak také nejlépe uklidníte jemnými houpavými pohyby v náruči. Vyhledávání houpavých pohybů pokračuje i s růstem dítěte. Dítě se s oblibou houpe na nejrůznějších houpačkách zavěšených na větvích stromů nebo umístěných na dětských hřištích, může při tom taktéž jít o závěsné či samostatně stojící provedení zakotvené na zemi. S přibývajícími léty si člověk v dospělosti a pak také i ve stáří pořizuje nejrůznější houpací nábytky či doplňky, ať už ty domácí či venkovní. Prostě houpání člověka provází celý život. Jedná se o zcela přirozený pohyb, který v nás vyvolává pocit uvolnění, zklidnění a relaxace. V dětském věku taktéž představuje dovádivou aktivitu spojenou s nejrůznějšími hrami.

Kde umístit houpačku

Houpat se můžeme téměř kdekoli. V interiéru jsou pro umístění nejvhodnější zimní zahrady, kde můžeme nerušeně relaxovat, potom také ložnice a někomu zase vyhovuje obývací pokoj. Většinou jsou však houpačky díky své větší náročnosti na prostor instalovány do exteriéru. Zde se houpačky stávají součástí teras a zahrad. Pokud hledáte v zahradě vhodný prostor, měli byste volit místo s rovnoměrným terénem, kde není příliš větrno a kde najdeme během celého dne i vhodnou ochranu proti přílišným slunečním paprskům. Před slunečním zářením nás efektivně ochrání např. solitérní strom rostoucí na zahradě.

Druhy houpaček

Houpačky můžeme jednoduše rozčlenit následujícím způsobem:

Dětské houpačky

Dětské houpačky jsou vyráběny s důrazem na aktivní houpání.

  • Nejčastějším provedením dětských houpaček jsou závěsné typy, u kterých může být podsedák různých tvarů, materiálů a barev zavěšen pomocí lan či řetězů na pevnou konstrukci případně větev stromu.
  • Kyvadlové houpačky pak představují variantu pro dvě děti, kdy každé z nich sedí na jedné straně a houpají se podobně, jak je tomu u ramen vah.
  • Zvláštní skupinu tvoří** houpadla** představující různé figurky připevněné k zemi masivními ocelovými pružinami.

Houpačky pro dospělé

Oproti dětským houpačkám je zde zohledňován princip pasivního houpání a tedy i aspekt relaxace a odpočinku.

  • Houpací lavice nacházejí svá uplatnění převážně v exteriéru. Jsou opatřeny vypolstrovaným podsedákem pro více osob a mnohdy mívají i stříšku.
  • Velmi atraktivním doplňkem interiéru i exteriéru může být závěsné křeslo nejrůznějších tvarů.  Nabízí příjemné posezení spojené s houpáním. Může být dodáváno s nosnou konstrukcí či samostatně.
  • Nejhlubší formu relaxace zažijete v houpací síti, jelikož v ní se můžete uvelebit do polohy ležmo a nerušeně se nechat ukolébat třeba až ke spánku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6268 (zahradnimagazin.cz#9878)


Diskuze a zkušenosti

LubosHa | 30.03.2014 00:04
Re: Houpačky Na zahradní houpačce se podle mě rozhodně nevyplatí šetřit, už kvůli tomu, že to může být nebezpečné, což ale zase nemusí znamenat, že musíte vybírat ty nejdražší (každopádně žádné z Lidlu,...!!!). My máme na zahradě třetím rokem tuhle http://zahradni-nabytek.penzo.cz/zahradni-houpacky-k_10785/v-garden-vegas-pro-3-osoby-zahradni-houpacka-z_37143/ a myslím si, že cena je únosná pro každého a kvalita parádní, tedy my jsme maximálně spokojeni.

Petr Holasek | 26.09.2014 14:27
Re: Houpačky Já jsem si zahradní houpačku koupil v online bazaru od prodejce, který ji měl vystavenou 2-3 měsíce před prodejnou. Sleva 50% z prodejní ceny, neberte to. Ještě tady má 3 houpačky: http://dum-a-zahrada.megainzerce.cz/nabytek-zahradni/index-1.htm


Přidat komentář