Skleníky, pařeniště a domky na zahradu

Každý, kdo vlastní nějaký kousek zahrádky a pěstuje na ní ovoce a zeleninu, zcela jistě ocení výhody skleníku či pařeniště. Kvalitní skleníky, kterých je dnes na trhu nepřeberná škála všech typů a velikostí, nabízí svým uživatelům celoroční využití.

Každý, kdo bydlí v rodinném domě, jehož součástí je zahrada a zahradu využívá jak pro její užitkovou hodnotu, tak pro relax a odpočinek, se jistě snaží zahradu vybavit co nejlépe, aby čas strávený na zahradě byl pro její uživatele co nepříjemnější a nejpohodlnější. Zahrada slouží jako okrasa každého domu pouze v případě, je-li patřičně upravená. Pokud se stala zahrada vaším koníčkem, je nejvyšší čas se poohlédnout po pomůckách, nářadí a zahradním vybavení, které váš po byt na zahradě zpříjemní. V dnešní době se nemusíte vydávat do velkoměstských obchodů, abyste si koupili zahradní nábytek a poté cestovat přes celé město do jiného obchodu, kde si koupíte zahradní nářadí nebo jiné pomůcky. Vše můžete objednat z pohodlí domova přes internetovou prodejnu nabízející domácí a zahradní potřeby.

Proč si koupit skleník?

Pokud máte rádi zeleninu, jste vášnivými pěstiteli, jistě byste uvítali na své zahradě skleník. Který zahrádkář by jej nechtěl pro jeho mnohostranné využití. Na začátku roku můžete ve skleníku předpěstovat sazenice zeleniny a květin a rychlit zeleninu pro jarní potřebu.
V pozdějších měsících můžete skleník využít pro pěstování teplomilných druhů zeleniny. A ještě na podzim můžete ve skleníku dopěstovávat pozdní druhy zeleniny. Ani v zimních měsících neleží skleník ladem, neboť v něm můžete uchovávat zeleninu nebo choulostivé skalničky.

Jaký skleník si koupit?

Pokud jste se rozhodli, že si pořídíte skleník, měli byste především zvážit místo, kde je uložíte. Podle toho byste měli vybírat druh a velikost skleníku. Záleží na vašich potřebách, na vašem vkusu a na zahradních podmínkách. Zahradní skleník se vždy umísťuje na dobře prosluněné místo, kde nebude stíněn žádnými stromy ani okolními domy a jinými objekty. Skleník také neumísťujte na větrném místě nebo v mrazové kotlině.

K čemu slouží pařeniště?

Tradiční pařeniště představuje bedničku, jejímž úkolem je za studeného počasí ochránit rostliny. Vybírejte z různých velikostí pařenišť, o různých výškách a z různých materiálů.
Můžete mít pařeniště vyrobené z duralu, ze skla či z polykarbonátu. V takovém případě se jedná o lehkou konstrukci. Výhodou skleněného pařeniště nebo pařeniště z duralu je, že jej můžete koupit hotové ve formě dílů, které se snadno sestavuje a je poměrně levné. Obvykle je i prosvětlenější než pařeniště dřevěné nebo cihlové. Navíc takto lehké pařeniště můžete přemísťovat dle potřeby a využít tak měnící se podmínky vytvářené světlem a stínem. Pařeniště z polykarbonátu vyniká svou lehkou konstrukcí, skvělou tepelnou akumulací a snadnou montáží s UV ochranou.

Funkce pařeniště

Pařeniště jsou užitečným doplňkem buď ke skleníku, nebo v malých zahradách plní funkci malých skleníků. Pařeniště jsou užitečné pro pěstování otužilé sadby nebo k otužení sadby a zpočátku pěstované ve skleníku nebo na okenním parapetu. Ať už máte v plánu pořídit si pařeniště stálé nebo přenosné, vždy by mělo být opatřeno víkem.

Prodej plechových domků

Plechové zahradní domky patří k velmi oblíbeným druhým prodejního zahradního zboží. Zahradní domek je potřebný pro každého zahradníka. Do domku můžete schovat zahradní nářadí, hračky dětí, krmivo pro domácí zvířata, atd. 
Na výběr je z mnoha druhů zahradních domků, ale plechový domek vyniká určitými vlastnostmi, pro které se řadí mezi velmi oblíbené. Mezi razantní výhody plechového zahradního domku patří jeho bezúdržbovou, dlouhá životnost, odolnost vůči povětrnostním vlivům, navíc vyniká velmi jednoduchou montáží. Plechové zahradní domky splňují veškeré požadavky na úložný prostor s minimální péčí a přitom s maximální funkčností.

Zahradní domky

Jestliže se zahrada stala vaším koníčkem a s vervou jste se pustili do sázení rostlin, jistě je vám jasné, že vedle skleníku nebo pařeniště budete potřebovat také mnoho dalších důležitých zahradních nástrojů a nářadí, kterými jsou např. kolečka, hrábě, motyky, pracovní rukavice, kbelíky, sekačku na trávu, hadici, apod. Je vám asi jasné, že nic z toho se vám do skleníku nevejde a nechat to ležet na trávě někde za domem, to také není ono. Proto jsou v nabídce různých firem zahradní domky, do kterých můžete vše potřebné i nepotřebné schovat. Zahradní domky se vyrábí z různých materiálů. Mezi ty nejčastěji používané patří z kovu, ze dřeva nebo z plastu. Zahradní domky se vyrábějí v různých velikostech, s různými dispozičními řešeními a v různých barvách. Do zahradního domku můžete vedle zahradního nářadí schovat také venkovní posezení nebo gril a grilovací příslušenství.

Zahradní nábytek

Zahradní nábytek je bezesporu neodmyslitelnou součástí každé zahrady, terasy nebo altánků či pergol. 
Zahradní nábytek je nezbytný také pro restaurace, které disponují venkovním posezením. Zahradní nábytek poskytuje svým uživatelům zázemí, kde si můžou dát oběd, skleničku vína, kde si můžou vypít v klidu s přáteli kávu nebo kde můžou s rodinou nebo známými posedět. Na výběr máte opět z několika druhů nábytku. Záleží na tom, jaký materiál upřednostňujete, do jakého prostředí je zahradní nábytek určen, kolik finančních prostředků máte pro jeho pořízení atd. Nejlevější variantou je nábytek plastový. Přestože není esteticky nijak extravagantní, je velmi praktický a vysoce odolný. O takový nábytek se nemusíte kromě občasného utření vlhkým hadrem starat, je odolný před povětrnostními vlivy a je pohodlný.

Dražší variantou je nábytek dřevěný, který musí být vhodně povrchově upraven, má-li sloužit k posezení ve venkovním prostředí. Vybírat můžete také z ratanových nábytků, které se staly hitem poslední doby a které se hodí snad do každého druhu posezení. Stejně tak oblíbený je i umělý ratan, který je stejně krásný jako ratan pravý, akorát podstatně levnější. Pokud nemáte čas objíždět jednotlivé prodejny a hledat nábytek, který by se vám líbil nejvíce, navštivte internetové prodejny a nechejte si nábytek dovést přímo do domu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6257 (zahradnimagazin.cz#10031)


Přidat komentář