Prosvětlení, zastřešení bazénu, zimní zahrady

Zastřešení dokáže prodloužit léto i na celý rok. U bazénů získáte příjemné podmínky pro sport i odpočinek, v zimní zahradě můžete bez problémů relaxovat a samozřejmě i pěstovat exotické rostliny.

Co přináší zastřešení?

Zastřešení přináší komfort, pohodu, báječné možnosti pro každého. Přináší možnost realizace a zábavu pro děti, dospělé i domácí mazlíčky. Opravdu. Každý si najde v zastřešeném, světlém prostředí s příjemným klimatem to své. Samozřejmě bazény slouží zejména lidem. Jejich zastřešením získáte možnost koupat se, hrát si i kondičně plavat po celý rok. Nebo po větší část roku. Zimní zahrada se pak stává místem pro pěstování rostlin, které naprosto změní klima a pobyt v zimní zahradě se stane nejen příjemným, ale i léčivým. Pokud je zimní zahrada dosti velká, stane se často útočištěm pro hru dětí, pro rodinná setkání, pro posezení i pro domácí mazlíčky, kteří si zde rádi najdou své místo pro odpočinek. A pokud máte rádi okrasné ptáky, tak těm se v zimních zahradách daří zvláště dobře. Zimní zahrada je skvělým místem i pro teraristiku a akvaristiku. Terária a akvária doplněná o rostliny a posezení vám připraví neskutečně zajímavou podívanou, plnou uvolnění a odpočinku.

 

Zimní zahrada

Patří mezi velmi zajímavé prostory, které můžete získat buď přístavbou u rodinného domu, nebo zastřešením balkonu či lodžie.** Zimní zahrada** je úžasným místem, kde můžete čerpat nové síly do dalších pracovních dnů. Můžete se zde věnovat svým koníčkům, můžete zde relaxovat, můžete zimní zahradu proměnit v místo společných setkávání rodiny. Zimní zahrada zkrátka již není jen místem pro rostliny, ale i pro aktivní život celé rodiny.

Odkud přišly zimní zahrady?Zimní zahrada

Opravdovou kolébkou zimních zahrad je Anglie. Zimní zahrady zde mají letitou historii a vyvíjely se až do dnešních moderních podob. Jejich vzniku napomohlo dlouhé dešťové období a chladno, které neumožňovalo věnovat se pěstování rostlin, ale ani pobývat dlouho venku. V zimní zahradě bylo nejen teplo, příjemně, a sucho, ale bylo zde i klima, které napomáhalo k regeneraci organizmu.

Zimní zahrady u nás

I u nás byla řada lidí, kteří si přáli pěstovat rostliny po celý rok. Zejména ty exotické a tropické. A nejen je. Zimní zahrada mnohdy slouží i k chovatelským účelům, které se s těmi pěstitelskými prolínají. V našich klimatických podmínkách však bylo nutné nejprve vyřešit vše kolem zateplení a izolace v zimních měsících. Střídání čtyř ročních období znamenalo velké nároky na udržení správných teplotních podmínek. Těch se nejprve dosahovalo pouze za velmi vysoké ceny. Zásluhou moderních technologií i materiálů, šly ceny dolů a komfort izolací nahoru. Tak jsou dnešní moderní zimní zahrady dostupné každému. A navíc již neslouží pouze k chovatelství a pěstitelství, ale i k rodinným setkáváním.

Moderní zimní zahrady

Zimní zahradaMůžete si je nechat postavit na míru vašeho domu. Stanou se tak moderním architektonickým prvkem, kde vám bude dobře po celý rok. Přitom si můžete vybrat zimní zahradu s výhledem do okolí, anebo se zastřenými okny, kterými je vidět jen velmi málo, ale výborně propouští světlo, stejně jako klasické sklo. Moderní okna zamezují rosení, přehřívání interiéru v létě a velkému chladu v zimě. Jejich výběr se řídí zcela vašimi představami o využití zimní zahrady. Stejné je to s** propojením zahrady s domem a venkem**. Zde je možné vybírat z řady posuvných dveří, francouzských oken nebo i dveří klasických. Materiál pro zimní zahradu je vhodné volit podle doporučení odborníků. Ti se vás vyptají na účel zimní zahrady, na to, zda ji budete vytápět, nebo jen temperovat, k jakému účelu má sloužit a podle toho vám navrhnou možnosti materiálů, těsnění i ovládání. To může být automatické i ruční. Zimní zahrada se tak může stát bezúdržbovým příjemným odpočinkovým prostorem.

Zastřešení bazénů

Venkovní bazén má dnes řada rodin. Ovšem ne každá si ho pořídila se zastřešením. A to je opravdu škoda. Zastřešení bazénu prodlužuje koupací sezónu až na 8 měsíců v případě pěkného počasí. Na 6 měsíců, v případě chladnějšího počasí. Anebo i na celý rok, to pokud kromě zastřešení investujete i do vytápění. Jednoduché zastřešení je pomocí samostatných posuvných obloukových segmentů, kde je možnost zastřešení odsunout úplně mimo plochu bazénu. Toto zastřešení je rychle instalované a montáž je jednoduchá. Navíc nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Zvolíte-li nákladnější pevné zastřešení, pak získáte prostor, který je využitelný po celý rok. Právě zde je vhodné investovat do vytápění, které spolu s moderní izolací umožní i další využití bazénu a zastřešeného prostoru.

Světlíky - prosvětlení prostoru

Jsou skvělou alternativou oken. Dokáží krásně prosvětlit prostor. Hodí se do jakékoli zahradní stavby, garáže, dílny, domu, ale i haly, kam přivedou světlo a tím sníží nároky na využívání žárovek a klasických světel. Výhodou světlíků je, že dodávají světlo skrze strop, což intenzitu denního světla zvyšuje. Existuje několik typů světlíků, které umožňují řešení** pro každou střechu.** Prakticky se dá říci, že neexistuje střecha, na kterou by světlík nemohl být umístěný. Světlík umožňuje nejen prosvětlení a přivedení denního světla, ale i možnost větrání. To může být řízené i automaticky. Správně naplánovaný a nainstalovaný světlík přináší bydlení i práci zcela jiné možnosti.

Sjednejte si zastřešení na míru

Zastřešení zimní zahrady, bazénu anebo světlík je vždy nejlépe sjednat na míru. Získáte tak bezpečné, tepelně izolované prostory, které budou příjemným místem relaxace, i práce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6258 (zahradnimagazin.cz#10056)


Přidat komentář