Kiwi - konzumace a charakteristika

Kiwi je slabě chlupatý plod subtropické liány. Má nahnědlé zbarvení a zelenou dužinu se semínky. Je bohaté na vitamín C, který má pozitivní účinky na organismus a mimo jiné zlepšuje náladu. Dále obsahuje velké množství hořčíku - vhodné pro srdce.

Kiwi a původ

Kiwi je plodem aktinidie ovocné. Pochází z Číny, z toho důvodu se mu někdy říká čínský angrešt. Ale vyšlechtěné odrůdy, která nám jsou dobře známy, mají původ na Novém Zélandu, kde se začaly pěstovat od začátku 20. století a kde také dostaly svůj název.

Kiwi a charakteristika

Kiwi je slabě chlupatý plod subtropické liány. Má nahnědlé zbarvení a zelenou dužinu se semínky. Je bohaté na vitamín C, který má pozitivní účinky na organismus a mimo jiné zlepšuje náladu. Dále obsahuje velké množství hořčíku, přispívajícímu ke zdravé funkci srdce.

Kiwi a účinky na organismus

  • Posiluje imunitní systém
  • Podporuje růst kostí
  • Výborná prevence proti infekcím
  • Stimuluje srdeční svalstvo
  • Výrazně podporuje tvorbu hormonů
  • Urychluje látkovou výměnu
  • Zlepšuje vidění

Kiwi a konzumace

Nejlepší chuť kiwi je v čerstvém stavu. Jeho velké využití se najde ke zdobení dezertů a výrobků ve studené kuchyni, ale také při výrobě marmelád, kompotů, koláčů aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6250 (zahradnimagazin.cz#7361)


Diskuze a zkušenosti

Divoženka | 16.02.2011 21:00
KIWI A ALERGIE Je zajímavé, že po zkonzumování kiwi mi v ústech naskáče nepřeberné množství aftů. Moje setřenice se zase osype, jen pokud na něj sáhne. Zajímalo by mě, jaký alergen se v kiwi nachází? Děkuji.


Přidat komentář