Svatební floristika Uherské Hradiště a okolí

Květinová dekorace hraje dost důležitou roli na svatbě, ač se to zprvu nezdá. Proto je potřeba věnovat správnému výběru květin, ale i kytic značnou pozornost a nezapomenout na důležité detaily.

Svatební floristika Uherské Hradiště a okolí

Každá svatba a správná svatební hostina i obřad se neobejdou bez kvalitní květinové výzdoby. Mnoho lidí si tuto skutečnost vybaví až ve chvíli, kdy musí sám květinovou výzdobu zařizovat a zejména platit. Je pravdou, že se jedná o poměrně značnou částku, ovšem když by jsi to měl člověk zařizovat sám, výjde ho to o dráž a né každý má cit a vlohy k tvorbě a aranžování květin a květinové výzdoby. Navíc každá nevěsta o své svatbě sní už od dětství, a proto si jej chce užít od okamžiku probuzení, a né se starat o kytičku, která každá nevěsta musí mít, stejně jako družičky, matky, svědkyně a ženich korsáže. Proto je vhodné se obrátit na svatební floristku, která má určité cítění, dokáže vytvořit dle Vašeho přání jedinečnou svatbu za pomocí květinové výzdoby, která dělá svatbu o to krásnější a tvoří následně celkovou atmosféru.

Záleží však na Vás, jak k tomu přistoupíte. Ovšem nezapomínejte, že se nejedná jen o Vaši kytičku, která bude ozdobou Vás samotné, ale je toho mnohem více. Chcete být ve svůj svatební den, který patří jen Vám a Vašemu muži bez starostí? Chcete mít svatbu, na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat? Chcete, aby Vaše svatba byla jedinečná? Domluvte si nezávaznou schůzku se svatební floristkou.

Kde všude ve svatebním dni květiny umístit?

Nesmíme zapomenout, že při svatebním dni se květinami zdobí i automobily, kostel, případně jiné místo obřadu. Květiny nechybí většinou ani na stolech, tam už je to však o závislosti na snoubencích, případně těch, co praktikují výzdobu na hostině. Pro mnohé se to může zdát zbytečné, ale je nutno podotknout, co vlastně květina představuje. Je to jakýsi symbol rozkvětu, života, radosti a veselí a to ke svatbě patří.

V dnešní době již není problém mít celou svatbu i svatební kytičku sladěnou v rámci květinové výzdoby v jakýchkoli barvách. Například do modré laděná kytice není jen neobvyklá, ale je hlavně originální a překrásná. Nebojte se experimentovat a věnujte při výběru své svatební kytice dostatek času natolik, aby ve Váš den byla podle Vašeho očekávání. Inspiraci můžete získat nejen na internetu, ale zvláště ve svých představách. Neboť jej profesionální floristka dokáže uskutečnit.

Květinářství Kytičky

A co se samotných svateb týče, je nabídka tohoto květinářství velice pestrá a objemná. Přece jen se květiny objednávají nějakou dobu dopředu a je tak možno zajistit neskutečně krásné květy, přesně padnoucí do stylu svatby. Ideální je si nejprve udělat představu, a poté navštívit květinářství. Důležitý je také termín, neměli by jste to nechat na poslední chvíli, to pak nemusí květinářství šibeniční termín stihnout, či již mohou mít plno a bohužel Vás mohou odmítnout. Každopádně jak už jsme již zmínily do svatební floristiky patří nejen kytice pro nevěstu, korsáž pro ženicha, ale i kytice pro družičky, matky, svědkyně, ozdoby a další nezbytnosti spojené s květinovou výzdobou.

Svatební kytice pro nevěsty Uherské Hradiště a okolí

Základem je kytice pro nevěstu. Přece jen dá celé květinové výzdobě jistou váhu, tón. Mnoho nevěst se soustředí zejména na výběr jednotlivých druhů květin, ale často zapomínají na důležitá fakta, spojená s vázáním kytice. Je totiž dost podstatné, jak má být kytice velká, zda má být převislá, kulatá, určená na „házení“ aj., protože pokud nevěsta plánuje, že bude dodržovat pomalu se zabydlující zvyk házením svatební kytice, rozhodně tak nebude činit s převislou, a ani příliš těžkou kytkou. Váha je pak v závislosti na druhu květin a také tomu, jak velkou ji sama nevěsta chce.

Mimo klasické kytice se pak také občas objevují zvláštní svatební kytice, kterými jsou například košíky, nebo třeba jakoby náramek, uvázaný nevěstě na zápěstí aj. Tvar také nemusí být bezpodmínečně kulatý, ale je možno kytici uvázat i do tvaru srdce – velice zvláštní a nápadité. Moderní jsou také kytice jednoduché, z jednoho druhu květin a objevují se dost často růže. Ty jsou ale bohužel těžké a na to je nutno pamatovat, protože při obřadu, průvodu, focení a dalších akcích je nutné kytku držet.

Kytice pro maminky, svědkyni, družičky 

Tyto kytice jsou vázané v podobném duchu, jako kytice pro nevěstu, v závislosti nejen na rozpočtu, ale i druhu květin. Ne všechny květy a doplňky se hodí pro větší i menší kytice. Pro družičky, matky a případně i svědkyně jsou kytky většinou kulaté, menší, jako ozdoba svatby. Pokud jsou na svatbě i malé družičky, pak je vhodné, aby sami měli pouze jeden květ, například jednu růži, gerberu či jinou květinou, která je hlavní ve svatební kytici. Malé družičky stejně velké kytice dlouho neudrží a bude jim činit problém je unést. Proto jedna nepatrná květina bude nejlepším řešením.

Korsáže pro ženicha a svědky Uherské Hradiště a okolí

Dost zásadní problém může nastat u korsáže pro ženicha, případně svědky. Protože se jedná o ne tolik diskutovanou květinu, jestliže korsáž jako květinou nazveme, může nastat problém při jejím vázání. Často se podcení váha takového kvítku a ve snaze, aby korsáž ženicha co nejvíce připomínala svatební kytici nevěsty, se přeplní tolik, že je dost těžká a na saku ženicha nedrží. Je proto nutné na tento fakt upozornit a i podle toho pak správnou kytku na korsáž vybrat.

Květinová výzdoba aut, oblouků, kostelů aj.

Další nezbytnosti spojené s květinovou výzdobou jsou především květinová výzdoba kostela či obřadní síně. Tam se používají kytice většinou v tak zvaných miskách, které dobře drží, udělají prostor a vypadají hezky. Navíc jsou stabilní a snadno se přemístí. Dost dlouho také takové květiny vydrží. Nevěsta musí však mít při zadávání představu, kam si přeje kytky umístit. Je pravdou, že zkušená květinářka umí dobře doporučit, ale i tak je vhodné mít o rozmístění představu. Pro inspiraci je vhodné zajistit fotky a videa ze svatby, která se ve stejných prostorách konala a podle toho také usoudit, co je žádáno co raději ne. Výzdoba svatebních vozů by rozhodně neměla být opomíjená. Nestačí jen natáhnout stužky. Aby svatební vůz nějak vypadal, musí mít také jistou kulturu projevu, pokud skutečnost takto povzneseně nazveme. Dnes se pomocí chytrých úchytek a všemožných vymožeností dá doslova kouzlit. Již se nepoužívají pouze panenky ve svatebních šatech, nebo imitace snubních prstýnků. Častěji si lidé volí právě květiny na vůz, které doladí celkovou náladu svatby. Automobil tak skvěle slouží i při focení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6247 (zahradnimagazin.cz#10062)


Přidat komentář