Melouny - druhy melounů

Charakteristickým znakem melounu Charentais je dužina v barvě meruněk. Honeydew neboli medový meloun. Má jiskřivě žlutou kůru a zelenou dužinu. Meloun Kantalup - nejmenší ze všech melounů, ale chuťově nejvýraznější.

Vodní meloun

U nás nejznámější druh melounu, který můžete koupit od léta do začátku podzimu. Plody vybírejte podle velikosti. Melouny vážící okolo 2kg jsou nejchutnější.

Zajímavostí je, že se ve Francii podařilo vypěstovat vodní melouny bez semen. Ty jsou však podstatně dražší. ## Meloun Honeydew

Honeydew neboli medový meloun. Má jiskřivě žlutou kůru a zelenou dužinu. Meloun Honeydew se hodí k parmské šunce, lososu nebo ke sladkému vínu.

Ananasový meloun

Ananasový meloun má stejnou slupku jako meloun vodní. Rozdíl je v barvě - uvnitř je anasový meloun jasně žlutý a chutná jako zralý ananas. Je vhodný při dietách jako náhrada sladkého.

Gallia - druh melounu

Malý, cukrový plod chutná jako nektarinky. Meloun Gallia chutná nejlépe chlazený, ovšem dejte si pozor na jeho trvanlivost - v ledničce se smí uchovávat jen krátce, ztrácí pak chuť.

Meloun Kantalup

Nejmenší ze všech melounů, ale chuťově nejvýraznější. Voní jako ananas a má sladkou dužinu. Výborně chutná v kombinaci s vanilkovou zmrzlinou.

Charentais druhem melounu

Charakteristickým znakem melounu Charentais je dužina v barvě meruněk. Je oblíbeným předkrmem nebo dezertem. Chutí připomíná papayu a ananas a seženete ho po celý rok.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6226 (zahradnimagazin.cz#7352)


Diskuze a zkušenosti

monička | 15.04.2014 15:47
Re: Melouny - druhy melounů je to super stránka,ale málo informací...

Milan | 09.07.2014 16:03
Re: Melouny - druhy melounů Chybí mi obrázky s popisem


Přidat komentář