Květinové dekorace

Květiny patří mezi elegantní a rozmanité ozdoby domova. Ovšem živé ozdoby dlouho nevydrží a navíc jejich pravidelná koupě se výrazně projeví ve vaší peněžence. Dnešní umělé dekorace, ale vypadají jako živé. Z čeho můžete vybírat?

Už dávno neplatí, že umělé květiny připomínají kusy měkkého plastu. V konečném důsledku může být umělá květina také přírodní, protože propracované typy se vyrábí například z jemného hedvábí. Ovšem i levnější materiály jsou dnes mnohem kvalitnější a floristé znají daleko nápaditější postupy vazeb, takže ozdoba vypadá jako živá a  pokud jí nezničíte, vydrží Vám.

Květinové dekorace

Květiny jsou krásné už jen samy o sobě, ovšem při nápaditém aranžmá se jejich půvab dostane na vyšší úroveň. Pokud zatoužíte po květinových dekoracích, specialisté Vám vyjdou vstříc v nesčetně příležitostech. Květiny můžete mít uvázané pro významné dny, stejně tak si je můžete nechat vyhotovit jako dekoraci, která zkrášlí kteroukoliv místnost u Vás doma.

Kde nakoupit dekorace z umělých či živých květin?

Sháníte konkrétní květinovou dekoraci nebo se chcete podívat na široký výběr těchto doplňků? Doporučujeme Vám navštívit květinami provoněný kamenný obchůdek Floramar paní Markéty Horové, kde naleznete vše ohledně květinových dekorací.

Pokud jste právě vytížení a nemáte dostatek času na návštěvu kamenného obchůdku Floramar v Ledči nad Sázavou, můžete tak nahlédnout do jeho internetových prostor, které Vás vtáhnou do světa dekorací. A vy si tak z pohodlí domova můžete nakoupit a zároveň se nechat unášet jeho krásou a inspirativními ukázky vazeb a dekoraci v e-shopuFloramar.

Zajímá Vás nabídka a druhy služeb ze světa dekorací? Široký sortiment řezaných a hrnkových květin, dekorativních vazeb ze sušiny a umělých květin, potřeby pro aranžování, sezonní dekorace, keramiku, dárkové zboží, substráty, hnojiva a postřiky. To vše a ještě více naleznete v obchůdku Floramar.

Chcete se dozvědět více o jednotlivých druzích květinových vazeb, dekorací a jak správně vybrat vhodný doplněk tak, aby to výsledku tvořilo překrásné aranžmá? Kontaktujte** floristku** paní Markétu Horovu na emailové adrese:obchod@floramar.cz a v případě nutnosti na tel. čísle: 604 911 877

**
**

Naším krédem je: "Dívat se kolem sebe, vnímat, vidět to krásné a předávat to dál."

**
**

 

Floramar

Ptáte se jak takové květinové dekorace vypadají? Pro ukázku Vám poskytneme náhled několika květinových vazeb od Floramar. Po rozkliknutí jakéhokoliv obrázku, Vás to vtáhne do tajuplného a překrásného světa plný květinových dekorací.

 

Osobnost Markéta Horová

Paní Markéta Horová je floristka a především majitelka jak kamenného tak internetového obchůdku Floramar. O světu plný dekorací, který vytvořila, tak o svém profesním životě nám pro ucelenou představu prozradila pár útržků ve formě odpovědí na následující otázky.

Co bylo podnětem pro Vaše rozhodnutí se pro seberealizaci v této profesi?

** **"Nejen můj kladný vztah ke květinám a práci s nimi, ať již živými, sušenými nebo umělými, ale i to, že předchozí práce mě neuspokojovala svým odborným zaměřením, monotónností ani perspektivou. "

Poznala jste nějakého učitele, který byl Vaším průvodcem?

"Ano, samozdřejmě. Každý potká a nejen v této profesi někoho, od koho se učí a kdo je mu vzorem. V mém případě to byla lektorka České vzdělávací agentury IVEX a majitelka firmy FlowersDecor paní Elena Prokofyeva. Její invence a práce zaslouží obdiv."

Stalo se ve Vašem životě něco, co Vás utvrdilo v pokračování a dalším rozvíjení?

"Poté co člověk změní obor, obvykle se snaží získat praxi a zkušenosti nejprve jako zaměstnanec a touto cestou jsem šla i já, a protože se po čase rozhodl bývalý zaměstnavatel změnit zaměření firmy a já jsem věřila, že floristika celkově, ale hlavně aranže nabízejí velký prostor k tomu, aby člověk mohl prezentovat své vlastní představy a vidění světa, rozhodla jsem se pokračovat dál sama."

Jaké byly odezvy Vašich klientů zpočátku?

"Když v oboru pracujete více let, místní lidé Vás znají a tím, že se osamostatníte, získáte pouze větší možnost vyjít vstříc jejich požadavkům a tak jako všechny věci se nelíbí všem lidem, ale jen některé některým, stejné je to i s dekoracemi, někomu se líbí, někdo má představu jinou a to na začátku nebo později."

Rozšiřujete své vědomosti a zájmy o další odvětví týkající umělých květin, vazeb a různých dekorací?

"Čas se nikdy nezastaví a obory jako floristika přinášejí nové trendy neustále a tak samozdřejmě nejen odborou literaturu, ale pokud je to možné, snažím se občas navštívit a prohlédnout si například nějaké květinové studio v zahraničí. Co mě přitahuje již dlouhou dobu, jsou okrasné zahrady."

Kam směřujete, co dalšího očekáváte od své profese?

"Především uspokojení a radost. V práci tráví člověk více jak třetinu života a pokud mu nedělá radost a neuspokojuje ho, má to samozřejmě negativní vliv i na zbylé dvě třetiny."

Připravujete něco v současnosti?

"Připravujeme prezentace vazeb i mimo prostory obchodu, ale o tom se více dočtete na našich webových stránkách, až budou zrealizovány."

Výzdoba květinovými dekoracemi

Chcete si vyzdobit svůj dům, ať už se jedná o kteroukoliv místnost nebo plánujete oživit svou kancelář či chystáte nějakou významnou událost?

Podívejme se na pár základních postupů a tipů, kterými se můžete nechat inspirovat. V případě, že vše chcete mít dokonale naaranžované je lepší se obrátit na profesionála, který se vyzná ve světě květinových dekorací.


Dekorace pokojů

V oblasti květinových dekorací se musí pracovat s určitou psychologií. Například obývací pokoj, který je místem pro setkávání celé rodiny i návštěv, může mít barevné a nápadité květinové dekorace, protože to celý prostor obveselí. Ovšem v ložnici, která je místem k odpočinku a relaxaci, se doporučuje využít tlumenějších dekorací, jako jsou například kombinace listů a zeleně, aby Vás příliš ostré barvy nerušily. Proto mějte na paměti, že když zatoužíte po květinových dekoracích, rozmyslete si, kam který prvek umístíte. Do obývacího pokoje můžete zvolit chryzantémy, amaryllisy, tulipány, růže, slunečnice či jiné výrazné květy, do ložnice zvolte jednoduché aplikace, které u Vás navodí pohodu a klid. Pokud Vám listy přijdou ovšem málo výrazné, můžete si vybrat čisté linie květů barev jako jsou bílé kaly, orchideje a jim podobné.

Dekorace kuchyní

Zde máte možnost ukázat, jaká jste hospodyňka. Pokud máte strohou a jednoduchou kuchyňskou linku, nechte si tento prostor ozvláštnit vazbou složenou z česneku a doplňků v teplé barvě. I odkládací místo může mít své zpestření v podobě napodobenin surovin, které běžně používáte. Stejně tak se nabízí i dekorace pro jídelnu, která pak získá útulnější ráz, v němž se Vám bude spokojeně hodovat. Dekorace pro tyto prostory volte v teplých barvách. I zde funguje psychologie a je dokázané, že pokud Vás obklopují teplé barvy, pokrmy Vám více zachutnají.

Dekorace kanceláří

Strohé interiéry ve vašem zaměstnání si také zaslouží vytvoření atmosféry útulnosti, vazbu si můžete vybrat jakoukoli. Pokud se jedná spíše o kreativní prostředí (reklamní agentury, umělecké firmy apod.), pak si můžete dovolit i extravagantnější kousky jak nižších květin na stůl, tak i větších rostlin, které budou mít nepřehlédnutelné místo v daném prostoru. Naopak spíše managerské prostředí (kanceláře ředitelů v bankách či pojišťovnách apod.) dokonale doplní jednodušší vazby květin tzv. tón v tónu. I když by se mohlo zdát, že právě v tomto strohém prostředí jsou květiny zbytečné, není tomu tak. Dokonalé zařízení interiéru totiž dotváří atmosféru a vypovídá to mnohé i o uživateli kanceláře, o kterém toto odhaluje, jaký má vkus a cit pro detail. Pokud jednáte s obchodním partnerem ve svém prostředí a „mluví za Vás“ i zařízení vaší kanceláře, v lecčem to může výrazně pomoci.

Dekorace exteriéru

Nejen pro vnitřní prostředí budov se využívají květinové dekorace. Prázdné stěny domů působí poněkud smutně, ovšem když se ozdobí košíčky s květinami, hned se celý prostor rozveselí. Ovšem vyzdobit celý dům, každý roh, to představuje spousty květin, o které se pak budete muset starat. Pokud zvolíte dekorace z umělých květin, můžete mít trvalou ozdobu, která Vás nebude stát námahu.

Příležitostní dekorace

Do této oblasti spadají příležitosti svátků, narozenin, oslavy výročí nebo narození miminka. Zde si můžete nechat uvázat květinu přírodní i umělou, pokud chcete mít na daný moment trvalou památku. Pravidelně každý rok máme ale i několik svátků, kde se bohatě využívají dekorace z květin. Jedná se o Velikonoce, při jejichž oslavách nám na stole nebo na dveřích nesmí chybět věnce. K oslavám jara patří především větvičky, slámy, pár malých květin, které evokují právě příchod teplého období. A pokud jsme u Velikonoc, nesmí se opomenout kuřátka či vajíčka nebo miniaturní pomlázky. Tento věnec obveselí vaše obydlí zevnitř i zvenčí.

Obdobné ozdoby patří i k Vánocům se rovněž volí věnce. Oproti těm velikonočním se jedná o mohutnější vazby, protože obsahují jehličnany, aplikace připomínající sníh a různé listí. Evokuje to určitou hojnost a mnoho materiálu značí teplo domova, protože několik vrstev Vás ochrání před chladem. K Vánocům také patří adventní věnce, které mají čtyři svíčky, z nichž se každá až do konce adventu zapaluje každý týden. Tyto věnce nejčastěji zdobí stůl, u kterého se schází celá rodina. Stejně tak si můžete nechat vytvořit zdobné oblouky, které ozvláštní Váš domov a samozřejmě i stromek můžete mít ozdobený odborníkem s uměleckým citem. Pokud jde o jeho umělou formu, můžete ho vynést přes rok na půdu a o dalších Vánocích Vás znova potěší.

Jinou příležitostí jsou i dušičkové vazby. Ne každý má možnost jezdit každý den k poslednímu místu odpočinku svých blízkých a starat se o zalévání květin či spadané listí. V této nabídce máte možnosti vybrat si z různých vazeb. Můžete mít květiny v květináči, košíku či ve speciálním úchytném držáku květin. Kytice samotné mohou být v různé velikostní formě. Můžete zvolit monumentální kytici, která ozdobí celý hrob nebo se nabízí mít více menších květin, které se navzájem doplní.

Dekorativní a vonné svíčky

Máte rádi, když je váš dům provoněný čistotou?** Dekorativní a vonné svíčky** nejen ozdobí Váš domov, ale navodí příjemnou atmosféru. Pohltí pachy, které vznikají z cigaretového kouře nebo vaření. Pokud jste ve stresu, vanilka Vás uklidní, meduňka zase zmírní bolest hlavy. Záleží jakou vonnou svíčku si vyberete, protože i ta zdobí domov jako aranžované květiny. A samozřejmě máte také možnost nechat si onu svíčku zasadit přímo do nějaké vazby. Dnes jsou aranžé chráněné, takže nehrozí vznícení (musíme Vás ale i tak upozornit, že svíčku nemůžete nechat bez dozoru či usnout, když hoří). Když je zhasnuto a žlutý plamínek svíčky odhaluje kontury vazby, je to neuvěřitelně krásné a zároveň navozuje příjemnou a relaxační atmosféru.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6249 (zahradnimagazin.cz#10068)


Přidat komentář