Květinářství

Květinářství tu vždy byla, jsou a budou stále. Důvodem je oblíbenost květin, která se ani s lety nemění. Květinou člověk může vyjádřit pocity, které se bojí vyslovit, nebo jen potěšit blízkou osobu.

Ať už jsou to narozeniny, svátky, svatby, promoce, vyznání lásky či nešťastné události, jako je pohřeb, květiny jsou vždy přítomny. Možná někomu květinový dar přijde už spíše otřepaný, ale skutečně tomu tak není. Dokazují nám to** květinové výzdoby**, které dennodenně vídáme v kancelářích, bytech, hotelech, recepcích... Květina má tu zázračnou schopnost rozzářit místnost, v níž se nachází. A nejen místnost. Květina dokáže rozzářit také lidské tváře. Nemusí to být ani pugét růží, stačí jeden skromný tulipán a den je zase o něco hezčí.

Své mohou vyprávět prodejci v** květinářstvích**, kteří denně vídají lidi, jež chtějí květinovým dárkem udělat druhým radost či vyjádřit soustrast. Květina, to jsou emoce.

Květinářství

Obchody s květinami během posledních let značně rozšířili svůj sortiment. Nejen, že zde nalezneme květiny řezané či v květináčích, ale můžeme si k nim zakoupit všemožné dekorace, které krásu květu podtrhnou. Oblíbené jsou perličky, motýlci na připnutí, třpytky apod. Květinářství jsou také bohatá na výběr váz, květináčů, hrníčků, mís apod.

Sušené květiny

Někdo dává přednost květinám živým, v květináči, jiný spíše květinám sušeným, které se výborně hodí jako zdobení do kuchyní či do předsíní. Mohou to být květiny svázané klasicky, nebo přímo naaranžované do rozličných tvarů, vložených v košíku, sloužící k přidělání na zeď atd.

Pokojové květiny

Zde uvedeme základní pravidlo umístění těchto květin, a tím je nepokládat více než jeden květináč do místnosti, kde spíte. Květiny v noci nasávají kyslík a vypouštějí oxid uhličitý, takže k ránu je v pokoji hustý vzduch. Pokojové květiny bychom mohli rozdělit na: kvetoucí, s okrasnými listy, masožravky.

Řezané květiny

Řezané květiny by měly být kvalitní a čerstvé. Nemělo by se stát, že vejdeme do květinářství a tam na nás bude z rohu vykukovat povadlý karafiát. Květiny se v obchodech skladují ve speciálních chladících boxech. Různé druhy potřebují různou teplotu. Dnes už je pravidlem, že ke květině dostanete také výživu v podobě jemného prášku, jenž nasypete do vázy s vodou. Řezaná květina vám potom déle vydrží.

Zahrádkářské potřeby

Tam kde jsou květiny, stromky, keříky apod., tam najdete také potřeby, s nimiž byste se o rostliny měli starat. Jedná se o různá** hnojiva, substráty, postřiky proti škůdcům, semena** atd.

Rozvoz květin

Služby květinářství se rozrostly o** rozvoz květin**, který se stává čím dál více žádaný, a to z praktických důvodů. Potřebujete koupit květinu, ale nemáte čas? Stačí zavolat, domluvit se na určitou hodinu a pracovník květinářství vám kytici přiveze. Může se také jednat o ovocný stromek, palmu apod., které jsou spolu s květináčem příliš těžké a vy nemáte auto, abyste si pro ně mohli přijet. Vůbec ten nejžádanější rozvoz květin je květina jako překvapení. Představte si, že sedíte doma, sledujete televizi a najednou zazvoní zvonek a za dveřmi stojí poslíček s pugétem rudých růží. Dámy, ruku na srdce, kterou z nás by to nedojalo? Této služby mohou využít tzv. tajní ctitelé, kteří zatím nemají dost odvahy slečnu oslovit přímo. Do květiny stačí vložit nenápadný lísteček se vzkazem.

Květiny z uzenin

Ne všichni jsou však takoví romantici, kteří si potrpí na pugéty květin. Pokud chcete udělat radost příteli, manželovi, dědečkovi... jsou pro vaši potřebu ideální kytice z uzenin. Tyto kytice jsou dnes obzvláště populární. Můžete zvolit květinu v podobě klobásek, salámů, jitrnic atd. Záleží na vaší představivosti a na mlsném jazýčku osoby, které je květina určena. Může se jednat o květiny velikých rozměrů z nejrůznějších pochutin, až po květiny s jedinou klobáskou, jak se říká – jen tak na chuť. Květiny z uzenin jsou nejčastěji žádané na narozeninových oslavách. Nezapomeňte, že květina by se měla darovat v den, kdy byla zhotovena. Nebylo by zrovna nejvhodnější dát oslavenci k narozeninám zkažený salám.

Vánoce, Dušičky, Valentýn, Velikonoce

Čtyři svátky, které se nejvíce projevují právě květinovou výzdobou. V období Vánoc nabízí květinářství především Vánoční hvězdu (latinsky Euphorbia pulcherrima). Ač vás to asi překvapí, tato květina pochází původem z Mexika. V Evropě se stala symbolem Vánoc a nechybí tou dobou takřka v žádné domácnosti. Vánoční hvězda není náročná na pěstování. Kromě této typické vánoční květiny, seženeme na Vánoce v květinářství také jmelí, a to buď klasické, nebo pozlacené, vánoční věnce na stůl se čtyřmi svíčkami, baňky atd.

Dušičky jsou svátkem, kdy se kolem obchodů s květinami nahromadí množství dýní nejrůznějších druhů a velikostí. Dýně jsou typické pro americký svátek Halloween, který začínáme přejímat. Dýně můžete zakoupit buď již vydlabané, nebo si je můžete vyzdobit až doma. Společně s dýněmi můžeme v tomto sychravém období zakoupit nejrůznější věnce, určené na památku pozůstalým.

Od chmurného období přeskočíme k radostnému, a to k Valentýnu. Každý mi dá jistě za pravdu, že cena růží se 14. února značně navýší, protože právě tato květina je symbolem lásky.

Na jaře se pulty květinářství plní velikonoční výzdobou rozmanitého typu. Můžeme vidět ozdoby ve tvaru zajíců, vajíček, pomlázky apod. Zkrátka člověk ani nemusí sledovat kalendář, stačí se projít kolem obchodu s květinami.

Svatby – květinová výzdoba

V** květinářství** si můžete také objednat kompletní** výzdobu svatby**. Kvalitní květinářství vám dají vybrat opravdu z obrovského množství a typů květin určených pro svatební kytice. Zvolí se květina nejvhodnější jak k typu šatů, tak k barvě. Svatební šaty dnes nejsou módní pouze v bílé barvě, ale také s nádechem růžové, krémové, s červeným či černým lemováním apod. V neposlední řadě záleží na samotné nevěstě. Malá a drobná slečna neponese velikou či dlouhou (tzv. splývavou) kytici, která jí bude sahat až pod kolena. A naopak, silnější ženy nebudou v rukou držet „mini kytičku“, která se jim v rukou doslova ztratí. Možná se vám toto uvažování zdá zbytečné, ale opravdu všechno souvisí se vším.

Na svatbách nejde jen o samotnou kytici pro nevěstu, ale také o celou výzdobu, která musí ladit se stylem svatby. Jedná se především o prostředí, ubrusy apod.

Online květinové poradenství

Máte doma květinu, která vadne a netušíte proč? Myslíte, že jste jí zajistili vše potřebné, ale stále vám usychá? Vyzkoušejte online poradenství, které mají některá květinářství na svých internetových stránkách. Můžete jej také využít v případě, že jste si koupili novou rostlinu a netušíte jak se o ni správně starat.

Květinové obchody neboli květinovky stále rozšiřují svůj sortiment. Již dávno jsou pryč doby, kdy jste v nich koupili základní druhy řezaných květin a tím to končí. Dnešní prodejny nám mohou nabídnou nejen klasiku, ale také exotiku a rozmanitost.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6230 (zahradnimagazin.cz#9823)


Přidat komentář