Kurz floristiky

Floristika je ohromným oborem, který skýtá velké množství možností. Nejde jen o vázání květin, ale někdy s nadsázkou doslova o umělecká díla. Pro získání potřebných znalostí je nutné absolvovat kurzy floristiky.

Vázat květinové vazby, vytvářet květinové výzdoby a další s tímto spojené činnosti, to vše je náplní floristy. Která by se bez urážky mohla také nazývat jistým uměním, protože přece jenom je potřeba mít nejen zkušenosti, ale především cit, kreativitu a inspiraci. Ti nejlepší floristé využívají různých kombinací, získávají inspirace, používají dekorace ke zkrášlení a vytvářejí neustálé nové a nové květinové vazby a výzdoby, dle svého cítění a stylu, který má každý takový florista svůj.

Florista

Florista je tvůrcem rostlinné dekorace od malých po velké dekorační kompozice, které zlepší estetiku prostředí. Zajímá se o vizuální oslavu, akci, celkovou dekoraci interiéru a exteriéru pomoci řezaných – hrnkových květin, rostlinného i nerostlinného materiálu. Používá ve své práci kompoziční principy , umělecké a technické znalosti týkající se využití prostor a interiérového designu.

"Musí umět projektování dekorací. Nachystat rostlinný, dekorativní a sušinový materiál k dekoraci. Zhotovit dekorace různého typu. Skladování rostlinného materiálu včetně prodloužení trvanlivosti živých květin. Balení a transport hotových dekorací. Stylizace interiéru rostlinným a formálním materiálem v hotelích, kancelářích, obchodech, rezidencích, kostelech, domovech, trižištích, konferencích atp. Zvládnout organizaci výstav a konkurzů a také kalkulaci cen."

Dárkové poukazy

Udělejte radost svým blízkým nadčasovým uměním floristiky zakoupením pro ně dárkového poukazu. Kurzy se pořádají ve větších městech po celé České Republice.

Pro koho je kurz floristiky určen?

Člověk, který se chce stát profesionálním floristou s jehož prací budou lidé spokojeni. Tito lidé musí mít nejen nápad, představu a cítění, ale také znalosti. Ne všechno je pouze na šikovnosti a talentu, ale je potřeba se i vzdělávat a znát nejen květiny a jejich vlastnosti, ale i jiné možnosti, jak je vázat, co používat a jak kytici uchovat. Tohle všechno a ještě další vychytávky jsou součástí floristických kurzů, profesionální floristky, která kurzy pořádá ve větších městech v rámci celé České Republiky. Kurzy jsou určeny pro začátečníky, kteří se vydávají na dráhu floristy nebo také lidem, kteří se chtějí vzdělávat o základech floristické práce i jen proto, aby se dozvěděli jak si správně naaranžovat dům či zahradu. Také zkušení floristé tyto kurzy absolvují, díky nimž se rozvíjejí o další zkušenosti, které profesionální floristka paní Pavlína Vítková předává.

Floristické kurzy profesionální floristky

Pokud se chcete naučit jak vázat květiny a vytvářet květinové výzdoby i jako zkušený florista, přihlaste se do floristické kurzu, který je pro každého. Výukou tohoto kurzu se něčemu naučíte, čeho se rozhodně nedočtete v knihách. Tyto kurzy jsou rozdělený do několika odvětví:

  • Akreditovaný kurz floristiky - lze uhradit ÚP
  • Akreditovaný vzdělávací kurz florista/ka
  • Akreditovaný rekvalifikační kurz - vazačské práce
  • Individuální kurz floristiky - velmi oblíbený akreditovaný kurz
  • Jednodenní Pracovní floristický seminář - pro floristy a začátečníky v aranžování, začátečníci i pokročilý zaměřený na svatební kytice
  • Zimní Pracovní kurz - vánoční aranžmá, Pracovní a ukázkový kurz pro společnost, Pracovní floristický seminář - Jaro
  • Jednodenní pracovní floristický seminář - kytice a interiéry
  • Jednodenní kurz floristiky - dekorace k různým příležitostem
  • Smuteční floristika - květinářství, pohřební služba
  • Nově připravujeme pro děti různé akce - aranžování, různé dobroty, malování na tvář, a samozřejmě zhotovení jarní dekorace pro děti.

"Mottem kurzů jsou slova architekta Antonio Gaudi, který u své umělecké práce kladl důraz na technické dovednosti. Floristika není jen řemeslem, ale také formou umění. Stejně jako malířství a architektura i floristika potřebuje znalosti a cit pro proporce a barvy. Mým cílem není jenom předat uchazečům znalosti z floristiky, ale také je povzbudit ke kreativitě a připravit je k profesionálnímu vedení své práce."

"Aby cokoliv udělat dobře, aby dosáhnout vhodného efektu. Je třeba milovat svou práci. K tomu jsou nepostradatelné technické dovednosti."

Dílo a citát - Architekt Antonio Gaudi

Svatba

Svatební den - je to spousta starostí pro samou dokonalost. Rádi Vám pomůžeme s květinovými dekoracemi, vše s Vámi důkladně zkonzultujeme, najdeme řešení pro samou eleganci tohoto dne. Novinkou je také půjčení svatebních dekorací - jako jsou lucerny, satény, dekorační sklo, umělé květinové dekorace, které nejde rozeznat od skutečných a hlavně je zajímavá jejich cenová nabídka..........a další.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6248 (zahradnimagazin.cz#10063)


Diskuze a zkušenosti

lektor. Vitková Pavlína | 04.03.2015 19:21
Re: Kurz floristiky Akreditovaný kurz floristiky lze hradit ÚP. Po přihlášce zašlu potvrzení pro ÚP, po schválení si s ÚP vyřizuji vše sama, Vy nic neplatíte dopředu. Těším se na naši spolupráci Váš lektor Vitková pavlína

Jitka Češková | 04.03.2015 20:24
Re: Kurz floristiky Kurzu jsem se zúčatnila v Olomouci a bylo to skvělé!!! Lektorka je milá, své práci rozumí a ráda předá své znalosti a dovednosti dál. Myslím, že komplexnější a kvalitnější floristický kurz v ČR není!

Michaela V. | 08.03.2015 10:06
Re: Kurz floristiky Zúčastnila jsem se akreditovaného kurzu v Ostravě, můžu potvrdit profesionální přístup lektorky p. Vitkové. Získané vědomosti mi pomohly k mému odhodlání otevřít si květinářství. Doporučuji.

Jana | 21.11.2018 11:21
Dobry den, rada bych se prosim informovala: Akreditovaný kurz floristiky - lze uhradit ÚP. Prosim o podrobnejsi informace (terminy, misto, castka, napln kurzu) na muj mail: sujava@seznam.cz


Přidat komentář