Floristika jako hobby

Květiny jsou snad všude okolo nás a dělají život o dost krásnější, jasnější a milejší. Proto i obor floristiky je tolik milým a kouzelným oborem, že se mu věnuje stále více lidí.

Květiny jsou obecně tím milým zpestřením v životě. Zvláště pak ženy milují květiny, které nejen, že hezky voní, ale také udělají to pravé kouzlo, atmosféru a zvláště v tom případě, kdy jsou darované. Jenže často je to velké umění umět uvázat květiny tak, aby to pravé kouzlo skutečně měly. Výzdobou květin, ale obecně jejich naukou, vázáním a vše kolem nich se zabývá floristika, jak už název napovídá – umění pracovat s květinami pro ně a pro radost.

Jednoduché se to jen zdá

Dalo by se předpokládat, že na vázaní květin nic není, ale je to skutečně umění zvolit takové květiny, aby se celkově k sobě hodily a také vypadaly kouzelně. Něco, co je prvně tak jednoduché a jasné, se pak v rukou neznalce může změnit na zcela nepochopitelnou kombinaci a naopak, pakliže tomu dáme nejen trochu fantazie, nadšení, ale i znalostí, pak můžeme mít senzační květinovou výzdobu, o které se nám snad ani nesnilo.

Jak pracovat s květinami

Radostná musí být práce s květinami, samozřejmě pouze v tom případě, že se nejedná o alergika. Ale celkově je floristika oborem zajímavým a zvláště pro ženy lákavým. Umění dobře uvázat květiny a vytvořit celkově květinovou výzdobu, nebo aranžmá není jednoduché, ale pokud se chce, dá se mnoho z toho naučit a také získat z potřebné praxe.

Kurzy floristiky na nejlepší adrese

Základem je ale dobré vzdělání. Jestliže jste žena, anebo třeba i muž a máte za sebou již nějakou praxi, avšak v jiném oboru, ale přesto vám učarovala oblast květin a chtěli byste se ji věnovat, pak není nikdy pozdě. Naštěstí nemusíte znovu do školních lavic na několik let, ale postačí bohatě intenzivní kurz floristiky.

Karafiáty a asparát nehrozí

Rozhodně se nemusíte obávat, že v kurzech zůstanete o pár desítek zpátky v dobách bývalého režimu, kdy vrcholem celé floristiky byl karafiát olemovaný asparátem. V kurzech, ale celkově se při práci používá moderní technologie a drží se také nejnovějších trendů, které jsou schopni zakomponovat do své kreativní a tolik milé práce s květinami, že až přechází zrak. Celkově je firma v pokroku, protože zejména i oni se neustále ve svém oboru vzdělávají a snaží jít s dobou, ale i poptávkou.

Velkoobchod i maloobchod

A je jedno, zda budete květiny prodávat ve velkém, nebo jen částečně pro přímé zákazníky. S květinami je práce, jež je složitá, ale tolik krásná. Jako každá mince, i tato má dvě strany. Především je to doba dodání řezané květiny, aby stále byla ta krásná a dokonalá květina, se kterou se má dále pracovat a pak také znalosti v oboru floristiky, které jasně poukážou na to, jak s květinami pracovat a jak je co nejdéle uchovat v požadovaném dokonalém stavu.

Nikdy není pozdě

Jak už bylo sděleno, nikdy není pozdě se začít nauce o květinách, aranžmá i vázání květin začít věnovat. Proč také alespoň jednou za život neobrátit tak trochu celé to vzhůru nohama a také se nenaučit něčemu zcela novému? Třeba i na pomyslném sklonku života. Pořád je to lepší, než se jen tak uchýlit do svého kouta a čekat. Květiny a život s nimi je mnohem rozmanitější a veselejší, což se projevuje výrazně i na samotné psychice i mají květiny vlastně léčebný účinek. Takže pokud se odhodláváte se tomuto oboru věnovat, začněte. Uvidíte, jak skvělý je to obor.

Květinové výzdoby

Velkou prací jsou pak samotné květinové výzdoby, nejen na svatbu, ale i celkově tak nějak obecně. Květiny zde mají své místo jisté a cokoli, jakoukoli událost, kterou chceme povznést, trochu okořenit a pozvednout, pak musíme obstarat květiny a celkově květinovou výzdobu. Dnes je tolik možností a tolik různého kvítí, že práce s květinami a obecně i výzdoba, aranžmá květin je tolik různorodá a snad pokaždé jiná. Lze zvolit snad jakoukoli barvu a i na tu nejpodivnější je možno květinovou výzdobu vytvořit.

Květiny pro radost, ale i jako pocta

Květiny jsou darovány nejen pro radost, z lásky, ale i jako pocta, výraz uctění. A to v jakémkoli slova smyslu. Může jít totiž jako o to pozitivní, kdy se darují květiny k ukončení studia, nebo své učitelce, lektorce, ale i jako dar a v neposlední řadě i na poslední rozloučení s osobou, která nás opouští, ale také opouští náš svět, tedy na pohřbu. Zde je jasné, že květiny nesmí chybět a jejich darováním se tak projevují i city ku zemřelému, projevuje úcta a zvelebuje (dá-li se to tak nazvat), odchod drahého člověka na oné místo.

Všude kolem nás

Květiny jsou všude kolem nás a stěží se jich zbavíme, protože i když je netrháme a nekupujeme, pořád někde v okolí jsou a dělají dekoraci, ale i vůni. Proto to na jaro, kdy všechno květe, dokonale voní a lidé jsou i milejší, vlídnější a klidnější. Proto mnoho žen a hospodyně běží ven, natrhat si kytičku jarních fialek nebo třeba silně vonícího šeříku. To jsou vůně, které nás neomrzí a které s nadšením na jaro vítáme. Díky tomu má mnoho lidí jaro v oblibě a po dlouhé zimě se na něj také těší.

Květiny jako dar pro milou

Malé kytičky, ale naopak i velké pugéty květin, jsou již po mnoho let darovány ženám od mužů, zvláště v začátcích láskyplného vztahu. Jsou tak symbolem i lásky a proto je i tento obor tolik zbožňován a vyhledáván právě i ženami. Lidé chtějí lásku ve svém životě a květina je jeden za základních způsobů, jak tento něžný cit dokonale a něžně, milou a voňavou květinou vyjádřit. Floristika je obor, který v poslední době se neustále rozvíjí a stále více lidí propuká kouzlu umění tvorby květinových dekorací a květinových výzdob. I malá kytička může udělat tolik parády a krásy, aniž se to na první pohled nezdá.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id31821 (ck#582)


Diskuze a zkušenosti

Lucka | 02.06.2016 21:41
To je nádherné :-****


Přidat komentář