Avokádo původ a účinky

Avokádo, které je zralé, je při stisknutí prstem mírně měkké, ale ne kašovité. Konzumuje se dužina, která má máslovou konzistenci, a to díky vysokému obsahu tuku. Jeho kuchyňské použití je široké.

Avokádo a původ

Avokádo původně pochází z Jižní Ameriky. Poté co ho objevili španělští mořeplavci, přivezli avokáda na ostrovy v Atlantiku, do Západní Indie a na Kanárské ostrovy. Tam byla pěstována jen jako podřadné plodiny. Až na začátku 20. století v Kalifornii se přišlo na potenciál pěstování avokáda. Dnes se avokádo pěstuje v tropických a subtropických oblastech. Avokáda, která jsou na evropských trzích, pocházejí výhradně ze Španělska a Izraele.

Avokádo a charakteristika

Avokádo je plod podobný hrušce a jeho velikost se pohybuje od několika centimetrů (průměr 4 – 5 cm). Barva je různá, od tmavozelené a žluté po červenou až skoro černou. Je bohatým zdrojem vitamínu E, B6, draslíku a hořčíku. Má až 15% přirozeného tuku, především ve formě nenasycených mastných kyselin, které mohou snižovat cholesterol v krvi.

Avokádu se nemusíte vyhýbat ani během diety

  • stejně jako mandle, sezamová semínka a panenský olivový olej, i avokádo obsahuje tzv. zdravé tuky, které jsou nutností pro zdravě a zářivě vyhlížející pleť. ## Avokádo a účinky na organismus

  • Pomáhá při snižování nadváhy

  • Zmírňuje menstruační bolesti
  • Je velkým zdrojem bílkovin
  • Pomáhá při tvorbě červených krvinek
  • **Podporuje soustředění **

Avokádo a konzumace

Avokádo, které je zralé, je při stisknutí prstem mírně měkké, ale ne kašovité. Konzumuje se dužina, která má máslovou konzistenci, a to díky vysokému obsahu tuku. Jeho kuchyňské použití je široké. Používá se pro výrobu pomazánek, dresinků, kombinuje se se zeleninovými nebo ovocnými saláty. Zajímavostí je, že avokádo začíná zrát, až když se utrhne ze stromu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6227 (zahradnimagazin.cz#7375)


Přidat komentář