Tradeskancie - pěstování, hnojení, množení

Tradeskancie je teplomilná rostlina. Teplota při pěstování by neměla klesnout pod 18°C. V létě je optimální teplota kolem pro pěstování tradeskancie20 až 24°C, v zimě 18 až 20°C.

Tradeskancie - pěstování

Tradeskancie je vytrvalá a poměrně nenáročná pokojová rostlina, která kvete velkou škálou barev. Rostlina pochází z Ameriky, kde se pěstuje velmi často dodnes.Tradeskancie je velmi vhodná do závěsných nádob v místnostech nebo pro pokrytí půdy v zimních zahradách. Tradeskancie má ráda světlo nebo polostín. Na tmavém místě bledne barva listů. Před přímým sluncem rostlinu chráníme. Tradeskancie je teplomilná rostlina. Teplota při pěstování by neměla klesnout pod 18°C. V létě je optimální teplota kolem pro pěstování tradeskancie 20 až 24°C, v zimě 18 až 20°C. Rostlina nesnáší průvan ani prudké změny teploty.

Tradeskancie - zalévání 

Tradeskancie má ráda vodu, a proto by zemina v květináči neměla nikdy vyschnout. Pěstujeme-li rostlinu při nízké teplotě omezíme i zálivku. Vydatně zaléváme měkkou odstátou vodou. Pokud nemá rostlina dostatečnou zálivku, listy odspodu žloutnou. Rostlina potřebuje vysokou vlhkost vzduchu (až 85%). Jsou to tropické rostliny, proto potřebují denně rosit nadzemní části rostliny.

Tradeskancie - hnojení a substrát

V létě hnojíme tradeskancii 1x za 14 dní polovinou dávky speciálního tekutého hnojiva pro pokojové rostliny, rozpuštěného ve vodě. Přesazujeme na jaře 1x za rok. Dno květináče vysypeme malými kamínky, aby mohla odtékat přebytečná voda, zeminu při přesazování příliš nestlačujeme. Tradeskancie má ráda lehkou a propustnou zeminu z části složenou z rašeliny. Nejvhodnější pěstební substrát se skládá z 1 dílu listovky, 1 dílu rašeliny, 1 dílu kompostové zeminy a 1 dílu písku. PH substrátu je 5,5 – 6,5.

Tradeskancie - dělení, množení

Rostlinu rozmnožujeme dělením kořenů rostliny, případně z vrcholových řízků odebraných na jaře. Rostlina velmi dobře zakořeňuje. Vhodné pro lepší zakořenění tradeskancii množené vrcholovými stonkovými řízky je, abychom konce rostlin namočili do stimulátoru a nové rostlinky přikryli průhlednou fólií. Tímto způsobem nám rostlina dříve a lépe zakoření.

Tradeskancie  -choroby a škůdci

Mezi nejznámější škůdce, kteří na rostlině škodí jsou svilušky, třásněnky, červci, mšice a červci.

Druhy tradeskancií

  • Tradescantia fluminensis
  • Tradescantia blossfeldiana
  • Tradescantia zebrina
  • Tradescantia pallida
  • Tradescantia navicularis

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6213 (zahradnimagazin.cz#9206)


Diskuze a zkušenosti

Ajvi Pacíková | 04.08.2015 14:12
Re: Tradeskancie - pěstování, hnojení, množení Mám tradekcatntii ve fialové barvě a mám jí na plném slunci od rána asi do 13h .Daří se jí velmi dobře.Je tmavě fialová,zesílila a kvete.Doma byla slaboučká a jen zelená


Přidat komentář