Pantoflíček - pěstování

Pantoflíčky rozmnožujeme semeny. Semena se vysazují v květnu až červnu, dají se na povrch zeminy, nezasypávají se. Je nutné 2x pikýrovat. Po odkvětu se rostliny vyhazují, neboť množení v domácích podmínkách je složité.

Pantoflíček - pěstování

Calceolarii pěstujeme jako krátkodobou pokojovou květinu, kterou si často pořizujeme na jaře již vykvetlou. Patří mezi nejčastěji prodávané rostliny v období Velikonoc. Pantoflíček (Calceolarie) vyžaduje jasné světlo, především v létě musíme rostlinu chránit před přímým slunečním zářením. Calceolaria má ráda chladnější umístění - 13 až 15°C. Ve velmi teplých místnostech shazuje květy a poupata.

Pantoflíček - zalévání

Substrát by neměl nikdy zcela vyschnout, zaléváme hned, jakmile vyschne povrch substrátu. K zalévání kalceolárií je dobré používat měkkou ostátou vodu pokojové teploty. Při zalévání bychom neměli lít vodu na listy pantoflíčku. V době odpočinku zaléváme méně. Rostlině nesvědčí příliš suchý vzduch.

Pantoflíček - substrát

Doporučená směs zeminy pro pěstování pantoflíčku se skládá ze 2 částí drnovky, 2 částí listovky, 1 části rašelinny, 1/2 části písku. Po odkvětu se rostliny vyhazují.

Množení pantoflíčku

Pantoflíčky rozmnožujeme semeny. Semena se vysazují v květnu až červnu, dají se na povrch zeminy, nezasypávají se. Je nutné 2x pikýrovat. Semena dobře rostou při teplotě 18°C. V domácích podmínkách je pěstování obtížné. Proto je lepší koupit již kvetoucí rostlinu.

Choroby a škůdci pantoflíčku

Výskyt chorob a škůdců je u pantoflíčku velmi vzácný.

Druhy pantoflíčků

  • Calceolaria Darwini
  • Calceolaria integrifolia

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6210 (zahradnimagazin.cz#8890)


Diskuze a zkušenosti

HHGFHFHG | 29.03.2014 11:08
Re: Pantoflíček - pěstování JE HEZKEJ,ale škoda že vydrží tak málo.


Přidat komentář