Mladý ječmen bio 200g

Znáte ječmen? Ječmen patří mezi základní obiloviny pěstované u nás. A slyšeli jste již o mladém ječmeni? Mladý ječmen je v podstatě klasický ječmen, avšak sklízí se v raném stadiu a vyrábí se z něj zdravý osvěžující nápoj.

Ječmen je obilovina, která se pěstuje již velmi dlouho. Ječmen byl pravděpodobně vyšlechtěn v Asii, konkrétně v dnešní Číně z přírodních travin před několika tisíci lety, podle různých zdrojů až před 8 tisíci lety. S různými cestovateli a migranty, s obchodníky a také válečníky se ječmen šířil dále na západ, až se přibližně před 5 tisíci lety dostal k nám do střední Evropy, kde se také rozšířil, byl zde dále šlechtěn a zdomácněl zde. Dříve žijící lidé, kteří byli s přírodou spojeni mnohem více než my, znali nejrůznější recepty, jak z čistě přírodních surovin vyrobit různá léčiva, resp. jak využívat léčivých schopností rostlin ke svému prospěchu. S přechodem k modernímu způsobu života se však na staré recepty a znalosti našich předků bohužel stále více zapomíná.

Mladý ječmen

Jedním ze starých receptů byl bezpochyby i recept na osvěžující** nápoj z mladého ječmene**. Tento nápoj se připravoval z rostlin ječmene, ne však z již odrostlých rostlin, které zbyly po sklizni ječmenných zrn. Jak název napovídá, nápoj se připravoval z rostlinek svěžích, ještě malých, které nezačaly ani plodit. Jedině tak bylo možno připravit skutečně léčivý nápoj. V tomto stadiu byly totiž listy ječmene plné velmi cenných** zdraví prospěšných látek**, které rostlinka v pozdějším stadiu vyčerpala k tvorbě semen, takže její listy již nebyly zdaleka tak zdravé a výživné. Na využívání ozdravných účinků mladého ječmene se s rozvojem civilizace bohužel pozapomnělo a proto dnes tento nápoj působí jako nějaká exotická novinka. Pokud si i vy chcete vychutnat ozdravné** účinky mladého ječmene**, potřebujete k tomu svěží rostliny ječmene, ne starší než 4 týdny (od doby, kdy rostlinky vzešly). Jenže to je právě ten problém – kdo z nás má k dispozici mladé rostliny ječmene? Přesto to není neřešitelný problém. Mladý ječmen si můžete zakoupit.** Mladý ječmen** se dnes prodává již usušený ve formě jemně mletého prášku, ze kterého si rozmícháním ve vodě můžete kdykoliv připravit osvěžující ozdravný nápoj. Prášek pro výrobu nápoje z mladého ječmene si můžete zakoupit například na internetové adrese www.mlady-jecmen.eu, kde máte na výběr** menší 200 gramové balení** nebo velké 1000 gramové balení.

Proč užívat mladý ječmen?

Jaké jsou účinky nápoje z mladého ječmene na naše zdraví? Proč si tento zelený osvěžující nápoj plný léčivých a pro tělo velmi užitečných látek jeho pravidelní uživatelé tolik oblíbili? Mladý ječmen je přírodní lék, který si svou oblibu nezískal jen tak pro nic za nic. Mladý ječmen má na lidské zdraví mnoho pozitivních účinků. Vyznavači zdravého životního stylu, stejně tak jako lékaři, dietologové a odborníci na výživu se shodují v tom, že nápoj z mladého ječmene patří k nejzdravějším a nejpřínosnějším potravinám, jaké jsou člověku známy. Pojďme si o tomto čistě přírodním zázraku povědět více:

Účinky mladého ječmene

  • Mladý ječmen obsahuje hodně** vlákniny, chlorofylu a aktivních enzymů**. Díky tomu podporuje pročištění a detoxikaci organismu. Zároveň má mladý ječmen sytící efekt, díky čemuž je to ideální prostředek pro každého, kdo se snaží zeštíhlet zdravě, bez hladovění a bez jojo efektu. Díky vysokému obsahu vlákniny nápoj z mladého ječmene podporuje trávení a peristaltiku střev (pohyb tráveniny ve střevech) – pomáhá tak regulovat vyprazdňování a působí proti zácpě.
  • Dále mladý ječmen obsahuje hodně antioxidantů. Antioxidanty mají výrazný vliv na stárnutí organismu, protože dokáží zpomalovat stárnutí buněk. Zároveň také snižují riziko rakovinového bujení. Velkým plusem mladého ječmene je tak to, že patří mezi potraviny z velmi vysokým obsahem antioxidantů.
  • Díky vysokému obsahu železa a chlorofylu mladý ječmen příznivě ovlivňuje krevní obraz a zároveň má také protisrážlivé účinky. Proto je mladý ječmen výborným prostředkem pro prevenci zánětu žil, tvorby trombů (krevních sraženin), aterosklerózy, koronárních chorob a infarktu myokardu. Vysoký obsah železa, aminokyselin a vitamínů zase podporuje zlepšení kvality vlasů, nehtů a kůže.
  • Mladý ječmen díky celkově příznivému obsahu kvalitních výživných látek podporuje vytvoření silné imunity a také urychluje hojení ran a regeneraci tkání.
  • Nápoj z mladého ječmene pomáhá** udržovat acidobazickou rovnováhu organismu** a díky tomu účinně působí proti překyselení organismu.
  • Vzhledem k celkově kladnému působení nápoje z mladého ječmene na lidské zdraví a vysokému obsahu cenných výživných látek, mimo jiné několika druhů aminokyselin, má mladý ječmen příznivý vliv také na** fyzickou kondic**i. Proto je mladý ječmen ideálním nápojem k pravidelnému pití rovněž pro sportovce. Ovšem samozřejmě nejen pro ně, ale pro každého, kdo dbá na svoje zdraví a zdravotní prevenci bere opravdu vážně.

Jak se pěstuje mladý ječmen?

Nejdříve je samozřejmě potřeba zasadit zrníčka ječmene, což se většinou provádí brzy z jara. Obvykle se ječmen sklízí teprve tehdy, když jsou zralá jeho zrna, což bývá zpravidla v druhé polovině léta. Takto se postupuje v případě, kdy se ječmen pěstuje pro zrno. Ze zrna se pak vyrábí mouka a z ní například pečivo. Zrno se rovněž používá na zkrmování hospodářskými zvířaty a sláma například na podestýlku. Jenže ječmen pro výrobu ozdravného nápoje se nepěstuje na zrno ale pouze pro lístky. A jako takový se sklízí mnohem dříve a to dlouho před dozráním zrn.** Mladý ječmen** se vlastně sklízí ještě před tím, než rostlinka zrna začne vůbec vytvářet. A proč tak brzy? Je to z toho důvodu, že mladé rostlinky ječmene v prvních týdnech svého růstu ve svých lístcích vytvářejí a koncentrují velké množství cenných látek, jež mají velmi prospěšný vliv na zdraví člověka. Jde především o aminokyseliny, antioxidanty, enzymy, chlorofyl, vlákninu, železo a spektrum vitamínů. Tyto látky s v lístcích rostliny vyskytují pouze po první čtyři týdny růstu. Později je rostlina začíná využívat pro intenzivní tvorbu klásku a zrn, takže prospěšných látek v rostlině rychle ubývá.

Jak se sklízí mladý ječmen?

Aby všechny cenné látky zůstaly v lístcích zachovány, je potřeba je sklidit ještě před tím, než rostlina zaplodí. Rostlinky mladého ječmene se tedy sklízejí nejpozději 4 týdny poté co rostlinky vzejdou. Sklizeň probíhá obvykle v době, kdy rostlinky ječmene dosahují výšky okolo 20 až 22 centimetrů. Kdyby se ječmen sklidil později, lístky by již nebyly vhodné pro výrobu nápoje.

Jak se vyrábí prášek pro výrobu nápoje?

Poté, co lístky dosáhnou vhodného stáří a opatrně se sklidí, jsou důkladně oplachovány a krátce nato vysušovány teplotou nižší než 40 stupňů celsia. Při zpracování lístků se používá nízká sušící teplota, protože vysoké teploty by měly za následek degradaci cenných látek v lístcích. Díky vysušení se lístky zbaví vody a poté je možné z nich namlít jemný zelený prášek. Tento prášek je tedy čistě přírodní, neobsahuje žádné příměsi, barviva, dochucovadla či konzervanty – jde o čistě přírodní potravinu. Při správném skladování v temnu, suchu a mimo dosah slunečního záření se všechny léčivé látky v prášku zachovají až po 2 roky od usušení lístků.

Kde se dá koupit mladý ječmen bio 200g?

Pokud vás nápoj z mladého ječmene zaujal a chtěli byste si čistě přírodní prášek ze sušených lístků mladého ječmene pro domácí výrobu ozdraveného nápoje zakoupit, můžete tak učinit například na internetové adrese www.mlady-jecmen.eu, kde máte na výběr ze dvou balení – jedno malé 200 gramové a větší 1000 gramové. Malé 200g balení se hodí spíše v případě, že si chcete nápoj zatím jen vyzkoušet. Z prášku si můžete vyrobit osvěžující nápoj plný cenných výživných látek kdykoliv si jen vzpomenete. Pro pocítění účinků mladého ječmene je vhodné nápoj užívat pravidelně každý den nalačno. Doporučujeme dodržovat dávkování uvedené na obalu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6221 (zahradnimagazin.cz#10052)


Přidat komentář