Květináče - pískovcové

Ať už vybíráme květináč do interiéru či exteriéru, vždy bychom měli mít na paměti především druh rostliny, kterou v něm chceme pěstovat a její nároky. Potom pro nás bude mnohem snazší vybrat nejvhodnější druh květináče.

Když vybíráme květináč, musíme brát v úvahu kam ho chceme postavit a také jakou rostlinu v něm chceme pěstovat. Pochopitelně záleží také na jeho vzhledu a materiálu, ze kterého je vyroben.

Velké květináče pojmou více zeminy a tudíž je vhodný pro větší rostliny, případně pro pěstování více druhových rostlin. Tyto velké květináče bychom měli umístit tam, kde budou po celou dobu, protože jak je jednou osadíme, těžko se pak kvůli jejich váze bude přemisťovat. Na dno květináče bychom měli nasypat polystyrénovou drť nebo nalámané kousky polystyrenu a až poté hlínu, čímž docílíme snížení váhy květináče.

Malé květináče se využívají zejména pro pěstování kaktusů, ale i ostatních menších rostlin.

Mělké květináče jsou vhodnější pro nízké bylinky, popřípadě jarní cibuloviny či bonsaje apod.

Ozdobné květináče najdou své uplatnění nejen v zahradách, ale i v domácnostech, kde jimi lze ozdobit okna, stolky a podobně.

Pískovcové květináče

Pískovcové květináče jsou nejen vkusné a estetické, ale především věrně imitují kámen přírodní. Jedná se o repliku koryt z pískovce, jenž má standardně pískově žlutou barvu, která se vlivem povětrnostních podmínek mění a získává vysoce hodnocenou patinu. Nevyžadují údržbu. Z toho také vyplývá jejich cenová dostupnost. Oproti výrobkům z přírodního kamene je cena desetinová. Proto nejen profesionální zahradníci využívají tyto výrobky, rovněž i lidé, kteří se rádi obklopují hezkými předměty a vytváří si tak prostředí, ve kterém se cítí dobře.

Výhodou těchto kamenných prvků je především jejich odolnost vůči povětrnostním vlivům a také kromě toho osázené žlaby,květináče a koryta snižují, díky odpařovaní vody z povrchu kamene, riziko přehřátí kořenové hmoty v letních měsících.

Uplatňují se zejména u vchodů do zahrad, zídek, umožňují vytvoření skalky a miniskalky, k hraničení pěšin a chodníků, na terasy,balkony, ale také do interiérů.

Z rostlin, které lze v kamenných nádobách pěstovat, je možné volit skalničky, zakrslé dřeviny, vřesy, mechy, ale také vzrostlé dřeviny a trvalky. Mezi ně je možné vkládat velké a malé kameny, aby se umocnil výsledný dojem celé dekorace. Vnitřní strany se doporučují při osazování obložit polystyrénovou deskou o tloušťce asi 1cm ( přibližně 2 - 3 cm pod horní okraj květináče). Kořeny budou chráněny v létě před přehřátím, v zimě proti promrznutí a v případě ucpání odtokových děr a zamrznutí nahromaděné vody před roztržením.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6220 (zahradnimagazin.cz#9893)


Přidat komentář