Zahradní krby a grily

Jaké vlastnosti a využití má takový správný zahradní gril či zahradní krb? Jakou variantu pro realizaci zahradní kuchyně zvolit a dá se třeba grilovat na balkoně panelového bytu?

Jaká by to byla zahradní party bez kousku dobrého masa nebo grilovaných rajčat a čerstvého lilku? Možností pro grilované zahradní menu je samozřejmě mnoho, jiní dávají přednost kukuřici, grilované paprice nebo slastnému hermelínu, jinde se experimentuje a grilují se hamburgery, grilovací klobásky nebo ovoce, oblíbený je ananas, nebo pak také ryba a mnoho, mnoho dalšího. Možností, jak využít zahradu je skutečně přemíru, ale nesmí na takové správné zahradní párty chybět dobrý** zahradní gril.**

Zahradní gril

V době, kdy zahrada u domu slouží jako místo k relaxaci, odpočinku, ale i volné zábavě s večerním posezením u kousku něčeho dobrého. Bez toho by se žádná správná zahradní párty neobešla. A aby tedy bylo pohoštění v tom správném duchu, je nutno, aby se pohoštění, tedy jídlo dělalo také na zahradě. Grilované speciality, nebo klasické menu jistě potěší každého dobrého strávníka, obzvlášť pak hladového. K tomu je však nezbytný správný zahradní gril, kde jeho výběr je základem nejen k obsluze, ale i dobrému pohoštění.

Klasické zahradní grily na dřevěné uhlí

Kdo se v grilech neorientuje ani za píď, dozvídá se jistě prvotní důležitou informaci, že existuje několik druhů zahradních grilů a to nejen to se tvaru týče, ale zejména pak pohonu. Takovou tou klasikou jsou zahradní grily na dřevěné uhlí, kde jen zapalování ohně a postupné přikládání jsou sami o sobě činnostmi tak trochu zábavnými, ale i tradičními. Umět správně zatopit a rozžhavit dřevěné uhlí není jednoduché pro amatéry a osoby, které tak činí poprvé. Je nutné mít dávku odvahy, ale především znalostí, aby se dílo zdařilo. Na druhou stranu pak jídlo mnohem lépe chutná a ten kdo griluje, se cítí na výsost poctěn, protože sám ovlivňuje i to, jak dlouho se bude jídlo dělat a kdy jej otočí apod. Jde o techniky, které je nutné zvládat a být takovým malých šéfkuchařem.

Plynové zahradní grily

Plynové zahradní grily jsou určené pro spotřebitele, kteří spíše než tu klasickou kouřovou romantiku upřednostňují samotný požitek z dobrého jídla a směřují také na užitek spojený právě s provozem, který je neomezuje na čekání u grilu a postupné otáčení všech kousků. Plynové zahradní grily dovolují nastavit potřebnou teplotu, a již se o více možností, než vydávání a nandávání do grilu nestarat. Teplota je řízená a u plynových zahradních grilů je pozitivní především to, že se zde upečené maso správně udělá takřka samo, vaše zahrada a ani nejbližší okolí nebude začuzeno kouřem od grilu a také se u plynového grilu nemusí stát a čekat na propečení. Dá se zde také udělat za poměrně krátkou dobu dost porcí (jistěže v závislosti na velikosti grilu) a ekonomika provozu hraje do karet spořivým kapsám. Pořizovací cena však zasáhne nejednu peněženku, takže pokud máte po přečtení textu jasno ohledně volby nového zahradního grilu, tak vás zase informace rozhodí, protože plynové zahradní grily patří k těm nejdražším.

Elektrické zahradní grily

Jistou alternativou může být** elektrický gril**, vhodný pro celoroční používání. No a co, že první sněženky se proklubaly sněhem. Když máte zimní zahradu a chuť na dobrý kousek z grilu, je pro vás elektrický gril vhodnou volbou, protože elektrický proud funguje snad všude a z provozu právě zahradního elektrického grilu nebudete mít začouzené okolí kouřem. Elektrický zahradní gril funguje dost podobně jako ten plynový, výhodou však je omezení potřeby plynu, která může způsobit nedozírné následky při nesprávném používání. Dost často lidé nemají právě k plynovým zahradním grilům tolik důvěry, a proto raději volí variantu elektrického grilu, kde přece jen nehrozí výbuch při zapomenutí při vypnutí aj. Samozřejmě, že i elektrický zahradní gril není úplně bezpečný, pakliže se zapomene vypnout, ale elektrika nás obklopuje do takové míry, že si hrozbu a nebezpečí elektrického vedení jen stěží uvědomujeme a umíme představit. Nicméně po dodržování všech ustanovení nehrozí žádné zvláštní nebezpečí a právě pro jednoduchost zapojení a možnost využití třeba i na balkoně panelákového bytu, nebo třeba právě i v zastřešených místech, jsou zahradní elektrické grily oblíbené a žádané.

Zahradní krby

Moderní doba dost pokročila a zahrada dnes není jen místem pro odklad nepotřebného zboží, materiálu na další použití nebo chov domácích zvířat, ale především je dnes zahrada takovým druhým domovem pro využití na relax, odpočinek a zábavu. Bazén má dnes téměř každý, podobně jako měkký zelený trávník. Jiní mají okrasné dřeviny a květy, jinde jsou zas zahradní jezírka, dětská hřiště a plochy pro sport. Zahradní gril nesmí chybět, co více, je dnes žádán zahradní krb.

Proč jsou zahradní krby na vzestupu

Jak už bylo zmíněno, v dnešní době jsou zahrady místem druhého domova. Dost často lidé tráví v letních dnech a večerech volný čas právě na zahradě, kde ke správné romantice nesmí chybět plně funkční zahradní krb. Zahradní krby totiž nejsou místem jen pro grilování, ale také pro uzení. Navíc se zde může zapálit oheň „jen tak“, aby se dalo při praskání dřeva příjemně navodit romantickou atmosféru dlouhé letní noci.

Do zahradní kuchyně zahradní krb bez okolků patří

Dost často také lidé s realizací své zahrady řeší i možnost zahradní kuchyně. Přece jen kulinářské zážitky vznikají tam, kde je do vaření vloženo i srdce a pokud si někdo libuje právě v možnostech, jež zahrnuje vaření a úprava jídla, pak se jistě bude také zajímat i o možnost zahradní kuchyně. Ta dovolí v mnohém to, co jiné kuchyně nikoliv a výsledek bude jasně znát. Jen v zahradní kuchyni můžete vařit, grilovat a udit a vše postupně, najednou, zkrátka dle libostí. Pokud je příjemný den i počasí, je zážitek nadmíru uspokojivý. Je tedy vhodné vybírat takové zahradní grily, které mají odkládací plochy a tak usnadní celou manipulaci, ale i využití zahradní kuchyně.

Volba zahradního krbu

Samotný zahradní krb může být investicí skvělou a letitou, která bude pilně a dlouhodobě sloužit. Vybírat je tak z čeho a rozhodně není vhodné vybírat bez přemýšlení. Volba bude nejen o odstínu kamene, ze kterého bude zahradní krb, ale i materiál komínu, stejně tak jiné příslušenství, jako jsou odkládací plochy, prodloužení komínu a další. Je mnoho možností a pro správný výběr je dobré posoudit možnosti používání u těch, kdo má zahradní krb a pak také u odborníků. Na základě takových poznatků je pak rozumnější a snadnější zvolit správné řešení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6205 (zahradnimagazin.cz#10066)


Přidat komentář