Zahradní domky - Týn nad Vltavou

Řekne-li se zahradní altán, co se Vám vybaví? Dřevěná malebná stavba v zeleni Vaší zahrady, poutavá dřevostavba uprostřed přírody? Pobývat přes léto v pohádkovém domku, relaxovat, tento sen si můžete nechat snadno splnit.

Možná právě uvažujete o drobných stavebních úpravách, které už tak dlouho odkládáte, možná potřebujete** přestavět byt,** možní Vás trápí kapající kohoutek a možná potřebujete** relaxaci v pergole**. Tak či onak, budete potřebovat pomocnou ruku, oslovit zkušenou stavební firmu, která Vám nabídne veškeré stavební práce, postaví zahradní domek, opraví podlahu nebo vymění střešní krytinu. V dnešním článku si přiblížíme témata realizace pergol a zahradních domků a zmíníme téma** opravy bytu či domu, zajištění drobných oprav.** Uvidíte, že nemusíte shánět řemeslníky z různých firem, že je výhodné využít služeb jedné stavební firmy, která má zkušenosti a dokáže všechno sama.

Zahradní stavby a domky

Zahradní dřevěné nebo i** kovové stavby a domky** se stávají nedílnou součástí našich zahrad, kde tvoří klidovou zónu, určenou pro náš zasloužený odpočinek. Zahradní stavby mají nejen praktickou funkci, ale pokud jsou postaveny kvalitně, tedy firmou , která má se stavbou zahradních domků bohaté zkušenosti, mohou se stát dominantou a pýchou Vaší zahrady. Pojďme si společně představit některé typy zahradních staveb, které Vám může firma na Vaší zahradě zrealizovat.

Pergola

Pergola je lehká okrasná zahradní stavba umístěná obvykle na zahradě nebo v parku. Jedná se obvykle o dřevěné loubí, složené z volně stojících sloupů, což jsou nejčastěji silnější latě, nahoře vzájemně propojené. Pergola se užívá zejména jako ozdobný zahradní prvek, který je vhodný pro společné posezení s přáteli, rodinou či návštěvou. Pergoly jsou vhodné zejména pro růst popínavých rostlin, které vytvoří nad prostorem pod pergolou zastřešené místo. Pergola je výborné místo pro Váš a odpočinek, a pokud Vám pergolu vyrobí zkušená firma, může být vhodným architektonickým doplňkem k dalším podobným obytným stavbám, jako jsou zahradní altány či otevřené verandy. S pergolami se velmi často můžeme setkat například v zámeckých zahradách, ale pro svoji oblibu si je nechává postavit stále více majitelů zahrad.

Altán

Altán je obvykle malá ozdobná stavba, tedy jednoduchý přístřešek, který je umístěn ve Vaší zahradě. Altány se ale také budují ve veřejných parcích, kde slouží k oddechu kolemjdoucích, kteří takový altán někdy nazývají besídka. Altány jsou určeny zejména pro oddech a relaxaci lidí. Nejjednodušší a levné altány mohou být dřevěné a můžeme se s nimi setkat i ve volné přírodě. Nejčastěji je nalezneme v turisticky zajímavých místech. Altány se často budují na vrcholcích kopců, například v místech s krásnou vyhlídkou do krajiny. Na takovém místě altán může plnit i funkci vyhlídkové terasy apod. Dalším typem altánů jsou lázeňské altány, které velmi často slouží jako kryté pódium pro vystoupení lázeňských orchestrů.

Veranda

Veranda je zastřešená konstrukce, která bývá realizována jako prosklená nebo otevřená. Veranda tvoří část bytu, domu, chaty nebo chalupy, obvykle ve formě přístavby nebo okrajové části stavby. Verandy se nejčastěji vyskytují u objektů, které jsou určeny pro odpočinek, relaxaci a rekreaci osob, jako jsou rekreační chalupy, chaty či horské boudy. U běžných obytných domů se tato stavební část nevyskytuje tak často, ale jsou majitelé, kteří vybudování verandy žádají a zkušená firma jim dřevěné verandy ráda vybuduje. Veranda je otevřená stavba a proto nebývá obvykle nijak vytápěna. U některých objektů může veranda plynule přecházet ve vyhlídkovou terasu, zahradní altán, pergolu apod.

Zahradní domky

Zahradní domky jsou oblíbené a užitečné zahradní stavby a proto si je pojďme přiblížit. Nejmenší zahradní domek, který si můžete nechat postavit, je v základním provedení bez terasy nebo bez přístřešku. Malý zahradní domek má zastavěnou plochu obvykle okolo 6 m2. Tyto zahradní domky jsou vhodné pro uskladnění zahradnických potřeb a domácího nářadí. Dalším typem zahradních domků jsou typy, rozšířené o přístřešek na uložení dřeva do krbu. Přístřešek má obvykle vlastní vodovzdornou podlahu, takže uskladněné dřevo od země nenavlhne. Můžete si přát také největší zahradní domek, jaký se obvykle staví, ze zastavěnou plochou až 30 m2. Velkorysý vnitřní úložný prostor a dva boční přístřešky zajišťují mimořádnou skladovou kapacitu. Tyto zahradní domky uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky.

Zahradní stavby na přání

Pokud žádáte o vybudování altánu, pergoly či zahradního domku a nemůžete si z předložené nabídky vybrat, požádejte o zahradní stavbu na přání. Profesionální firma, která se specializuje na budování zahradních staveb, má natolik zkušeností, že postačí, pokud ji předložíte svůj návrh, nákres nebo obrázek z časopisu, kde Vám některá stavba padla do oka. Zkušená firma Vám totiž dokáže zkonstruovat a vyrobit jakoukoliv zahradní stavbu. Musíte si pouze rozmyslet, zda se má jednat o jednoplášťovou nezateplenou sezónní rekreační nebo užitkovou dřevostavbu, nebo zda si přejete zkonstruování dřevostavby zateplené, které jsou určeny k trvalému bydlení. Firma vypracuje pracovní náhled dřevostavby, do kterého je možné stále zasahovat, dokud nebude dřevostavba zcela odpovídat Vaší představě.

Kompletní stavební práce

Jak už sám nadpis napovídá, pod pojmem kompletní stavební zednické práce si můžeme představit spoustu činností. Obecně zednické práce obsahují činnosti, jako přestavba bytu, stavění příček, včetně sádrokartonových stěn,** rekonstrukce bytu**, ale také snížení stropu, zazdívání nebo** začištění stěn** po montáži plastových oken, štukování stěn apod. Nabídka kompletních zednických prací se ale nemusejí týkat pouze zdění nebo opravy stěn. Dobrá** stavební firma** Vám může nabídnout například také opravy podlah, zateplování objektů nebo** pokládku střešních krytin**.

Údržba objektů – opravy na zavolání

Firma, která nabízí kompletní stavební činnost, tedy nejen realizace dřevostaveb, Vám může poskytnout velmi zajímavou službu. Jedná se o údržbu a provádění veškerých prací, a navíc je možné se zaregistrovat, a získat tak automaticky slevu na veškeré práce. Zajímavostí je, že je možné také využít služby na zavolání non-stop. Mezi údržbářské práce na zavolání patří například služby: elektro, instalatérství, pokrývačství, terénní úpravy, nátěry a nástřiky, malby , kovovýroba, tesařské a truhlářské práce, doprava, výškové práce, likvidace škůdců, úklid venkovní i vnitřní, likvidace a odvoz odpadů, svařování, pokládka podlah, údržba zeleně a stromů, ořez a kácení stromů, údržba chodníků, cest a komunikací a mnohé jiné další služby.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6202 (zahradnimagazin.cz#9930)


Přidat komentář