Zahradní domky na nářadí

Aby byla zahrada krásná, je potřeba se o ni pečlivě starat. K tomu slouží různé druhy nářadí a dalších pomocníků. Ty je třeba někde skladovat. Může to být i zahradní domek na nářadí, který skvěle zapadne do stylu zahrady.

Jak vybrat správný domek na nářadí?

Nejdříve je zapotřebí zvážit, k čemu všemu bude tento domek sloužit. Samozřejmě můžete zvolit čistě jen** zahradní nářaďový domek**, ale můžete také zvolit zahradní domek na nářadí se zápražím, pergolou nebo jen přístřeškem, kde budou růst popínavé druhy květin, balkonové rostliny a bude zde příjemné posezení pro vypití kávy nebo čaje. Tyto** kombinované nářaďové domky** jsou atraktivní svým vzhledem a při správném výběru skvěle doplní zahradu. Zahradní domky určené pouze k ukládání nářadí nemusí mít až tak perfektní vzhled, mohou být i z levnějších materiálů, například z plastů. Tyto domky se často staví v rohu zahrad, kde nejsou na očích.

Jakou zvolit velikost zahradního nářaďového domku?

Zde je zapotřebí se zamyslet a zvážit, co vše budete v domku uschovávat. Pokud vám stačí k péči o zahradu pouze klasické ruční nářadí a sekačka na trávu, pak stačí menší domek, který bude mít kvalitní držáky na nářadí a plochu, kde se vejde právě sekačka, kolečko, nějaký ten kbelík a například zahradní nábytek. Při potřebě uskladnění více techniky, je nutné** počítat s větším místem.** A zapomenout byste neměli ani na to, že jak člověk stárne, přibývá i zahradní techniky. Dnes vám stačí hrábě, ale za pár let vám bude spíše vyhovovat vysavač listí, možná si pořídíte vertikutátor nebo drtič větví. Prostě i do budoucna je zapotřebí počítat s větším místem pro nové nářadí a další** zahradní** pomocníky.

Z jakých zahradních domků lze vybírat?

Na malou zahrádku, kde je velmi málo místa, je možné použít plastové nebo dřevěné uzamykatelné boxy a bedny. Můžete v nich uskladnit nejen nářadí, ale i sezónní skládací zahradní nábytek. Tam, kde je místa více, ale také ne dost, je možné použít** nářaďové domky z plastu, plechu či dřeva.** Jejich velikost je od tří metrů čtverečních, nemají okno, jen úchyty na nářadí a mohou mít i police. Větší domky mohou mít křídlová vrata, která usnadňují uklízení většího zahradního nářadí a také okno, které umožní nejen větrání, ale pustí dovnitř také světlo.

Vybavení zahradních domků

Při výběru rozhodně neopomeňte vzít v potaz jak je domek uzpůsobený k ukládání nářadí. Určitě by měl mít držáky a organizéry na ruční nářadí a pak police. Ty může nahradit i kvalitní regál. Také opěrné body pro umístění kolečka jsou velmi výhodné. Ušetříte si tak místo.

Na co zahradní domek postavit?

Většina zahradních domků se dodává jako dílce, které se montují přímo na místě. Pro větší zahradní domky je zapotřebí připravit betonovou desku. Zde je možné využít tuto přípravu pro vybudování menšího sklípku, který bude přímo pod zahradním domkem. Získáte tak místo pro uskladnění zeleniny a ovoce. Pro menší zahradní domky je dostačující** zpevněná vydlážděná plocha**.

Styl zahradního domku na nářadí

Při výběru byste neměli zapomenout na styl své zahrady. I zahradní domek na nářadí by měl se zahradou splynout. Neměl by působit jako pěst na oko. Nabídka vám v tomto případě vychází vstříc. Vybírat můžete z klasických světlých dřev, z dřev s patinou a ozdobnými výřezy, z moderních barevných provedení, z orientálních stylů, stejně jako ze severských stylů. A v případě, že nenajdete nic, co by vám a vaší zahradě vyhovovalo, vždy se můžete obrátit na architekta nebo stolaře, kteří vám navrhnou zahradní domek na nářadí podle vašich představ.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6203 (zahradnimagazin.cz#9993)


Přidat komentář