Pergoly a altány z bambusu

Na zahradě je možné si sednout na trávu, deku, schody. Ovšem může však být mnohem příjemnější a komfortnější místo pro naši relaxaci, odpočinek, či poklábosení s přáteli. Jak by se Vám líbilo mít na zahradě pergolu nebo altán?

Moci si vychutnat odpolední kávu venku, a přesto ve stínu. Moci si číst oblíbenou knihu za ševelení listí a zpěvu ptáků. Moci si dát tzv. dvacet a nechat se ovívat příjemným vánkem. Tak toto vše si můžete dopřát na Vaší zahradě, když se rozhodnete pro dřevěnou pergolu, či altán.

Naplánovali jste odpolední, či večerní party, grilovačku pro přátele? Venku to však vypadá, že sprchne? Pokud budete sedět pod zastřešenou pergolou, či altánkem, nemusíte se přesouvat do domu, či chatky. Pokud se zrovna nerozpoutá bouře doplněná silným bočním větrem a deštěm, tak může být naopak příjemné si vychutnat pečeni za doprovodu bubnujících kapek na střechu pergoly, altánku.

Pergoly a altány z bambusu

Jste-li z okolí Čáslavi, poptáváte pergoly a altány z bambusu, ale nevíte o žádném odborníkovi, který by byl spolehlivý a svou práci odvedl skutečně kvalitně, nezoufejte. Máme pro Vás tip, a to na firmu. Nabídka jejich služeb je skutečně široká. Všechny práce navíc odvádí profesionálně a s přihlédnutím na bezpečnost.

Pergoly

Pergoly najdou svoje místo nejen na soukromé zahradě, ale také v parcích. Pergola je povětšinou složena z jednotlivých dřevěných sloupků, jež jsou nahoře propojené tzv. krokvemi a vaznicemi. U pergoly si můžete zvolit, zda budete chtít zastřešenou, nebo nezastřešenou.** Zastřešená pergola** má tu výhodu, že na Vás nebude svítit, a také ji oceníte, když se dá venku do deště.

Altány

Altány jsou k vidění nejen v soukromých zahradách, ale také u restaurací, hospůdek pro příjemné letní posezení. Není výjimkou, že altánek také spatříte v přírodě na naučných stezkách. Altánek je také velmi oblíbenou alternativou pro svatební obřad, ale také samotné svatební veselí. V tomto případě samozřejmě záleží na velikosti, ale i řešení altánu. Altány jsou často umně doplněné popínavými květinami, čímž jen dotváří oázu klidu, pohodlí.

Vhodnost výběru pergoly a altánu

Tvar, typ, velikost pergoly by měl stylově odpovídat Vašemu domu, chatě, či chalupě, a to i když se bude pergola nacházet třeba na druhém konci od zmíněného objektu.

Pergoly, altány dostupné v prodejnách

V současnosti je možné si zakoupit jak pergoly, tak altány ve specializovaných kamenných prodejnách se stavebninami, zahradními potřebami, ale také na internetu. Ovšem povětšinou je taková nabídka omezená, a to nejen co do tvaru, celkového stylu, ale i velikosti. Nejspíš těžko si v takové prodejně zakoupíte altán, který by pojal sezení pro pět, deset a více lidí.

Kromě toho, chcete se přizpůsobovat Vy nabídce v prodejně? Nebylo by lepší si nechat vyrobit pergolu, nebo altán na míru, a to tak, aby vše korespondovalo s naším domem, chalupou?

Stavba pergol, altánů na míru

Neznáte nikoho, kdo by Vám doporučil firmu, jež se specializuje stavbu pergol, altánů? Pak máte možnost využít internetu, který je doslova studnicí informací. Na internetu jistě najdete hned několik výrobců a realizátorů pergol, altánů. Bude jistě lepší si vybrat takovou firmu, která bude v blízkosti Vašeho bydliště. Sníží se tak Vaše celkové náklady.

Můžeme se blíže podívat, jak vypadá taková spolupráce mezi Vámi a vybranou firmou, jež se specializuje na pergoly, altány.

Spolupráce s firmou zabývající se výstavbou dřevostaveb

V prvé řadě je zapotřebí si ujasnit Vaši představu. Víte přesně, jak by měla pergola, či altán, vypadat, co do tvaru, velikosti, členění, materiálu? Inspiraci můžete hledat v odborné literatuře, časopisech, ale také u samotné firmy, která Vám může předložit doposud realizované zakázky.

Originální 3D návrh pergoly, altánu

Je tu však i možnost vytvoření zcela originální stavby, a to postupně krok za krokem. Za tím účelem se setkáte u firem, jež se specializují na pergoly, altány, s grafickými programy. Takže nejen koupelnu, kuchyni, či samotný dům si můžete nechat vyprojektovat v barvě a 3D zobrazení. I u pergol, altánů je možné si nechat vypracovat 3D návrh.

Povrchová úprava pergoly, altánu

Není radno podceňovat i pečlivě provedenou povrchovou úpravu jak u pergoly, tak altánu. Přeci jenom budou obě stavby umístěné venku. Takže jen těžko zamezíte tomu, aby na dřevostavbu pršelo, padaly kroupy, sněžilo apod.

Je třeba brát také v potaz to, že dřevo je přírodním materiálem, a jako takové, stále pracuje, oproti například plastu, kovu apod. I když tedy bude povrchová úprava pergoly, altánu, sebelépe ošetřena, tak jen stěží se zamezí tomu, aby dřevo po čase nepopraskalo. Samozřejmě se však nemusí jednat o výrazné praskliny. Tak, jako tak, se bude jednat spíše o kosmetickou, estetickou vadu, která nijak nebude vadit samotné funkčnosti a úloze pergoly, altánu. Určitě by kvůli tomuto nebylo zrovna ideálním řešením, kdybyste upustili od Vašeho záměru dřevěné pergoly, a rozhodli se pro pergolu z kovu, či plastu. Kouzlo by bylo rázem ta tam.

Používaný materiál pro pergoly, altány

Již výše jsme naznačili, že pergoly a altány je možné si nechat vystavět nejen ze dřeva. Možnosti jsou vskutku široké. V nabídce jsou pergoly, altány z plastu, kovu, bambusu, cihel, kamene aj. Záleží na tom, co od pergoly, altánu očekáváte. Můžeme však říci, že nejoblíbenějším materiálem zůstává bezpochyby dřevo, doplněné třeba bambusem. Jak to bude do budoucna, kdo ví. Na druhou stranu však máme pergoly a altány spojené s útulným místem pro relaxaci a odpočinek. A v kovové konstrukci odpočívat, nejspíš nebude pro romantické duše to pravé ořechové. Tyto stavby z kovu, můžete spatřit například u prostranství zámeckých parků a zahrad, jako například vstupní část do zimní zahrady apod.

Volba střechy u pergoly, altánu

Pro altán je střecha neodmyslitelnou součástí. U pergoly si můžete zvolit, zda budete chtít střechu, či ne. Kromě rozhodnutí existence střechy, si promyslete, či si nechte doporučit, jaký materiál pro střechu pergoly, altánu, bude nejvhodnější.

Pro střechu se využívají například eternitové šindele, keramické tašky, železobetonové desky, dřevěné desky, bambus, rákos aj. Při volbě** materiálu střechy**, je dobré pamatovat i na vhodnost kombinace samotné pergoly a střechy, aby se jednotlivé materiály tzv. nebily.

Co do tvaru, sklonu střechy, je důležité, aby spád střechy umožňoval bezproblémový odtok dešťové vody. Samotný sklon také určuje volba použitého materiálu. Obecně platí, že čím drsnější, tj. neklouzavý povrch střechy je, tím by měl být sklon větší.

Pohled na pergolu, altán z dob dřívějších

Pergoly a altánky nejsou žádnou novinkou, která by se k nám dostala před pár lety. Rozličné altánky, ale také besídky a další zahradní výstavby, byly nezbytným prvkem romantických zahrad, parků, a to například v době baroka.

Asi těžko se vyhneme tomu, pokud zrovna nebydlíme na samotě, aby kolem našeho domu neprocházeli jedinci, kteří jdou buď do práce, domů, nebo jen tak na procházku. A je-li součástí našeho domu zahrada, jejíž jedna část je v linii s vnějším veřejným chodníkem, pak musíme počítat s tím, že zrak kolemjdoucích spočine na našem pozemku. A je v tomto případě jedno, zda bude dům i zahrada takového vzhledu, že si pozornost cizích lidí, zaslouží, nebo takového zanedbaného vzhledu a stavu, že se také neubráníme jejich pohledu.

O to více oceníme, když budeme mít na zahradě místečko, kde budeme mít naprosté soukromí, a to i před zraky náhodných kolemjdoucích.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6198 (zahradnimagazin.cz#9849)


Přidat komentář