Zakládání a obnova trávníků - Praha

Závidíte, že sousedé mají upravenou zahradu, která doslova kvete a vy máte například jen s trávníkem tolik starostí? Můžete mít totéž, musíte ale vědět na koho se obrátit.

Už se nacházíme v ročním období, kdy vše roste a vše se projasňuje květinami, stromy a zelenou trávou. O krásu se ale musí pečovat nebo najít takový produkt, který bude vypadat pěstěně. Jakmile opomenete klasické sečení zahrady, může se stát, že tráva bude nekvalitní a cestu sem si najdou různé plevele, náletové rostliny a jiné, které budou nejen hyzdit zahradu, ale také na sebe nabalí škůdce a celý terén bude těžko udržovatelný. Dnes se vám ale nabízí řada služeb, které vám vytvoří dokonalou a pěstěnou zahradu. Nevíte co s nepotřebnými stromy? Máte nekvalitní trávník? Chcete vysázet určité typy květin, mít plodiny nebo si chcete domov ozdobit jezírkem? Nechte si poradit od odborníka, který vám může navrhnout novou podobu zahrady či vám celou zrealizuje. Taková služba má dlouhodobý účinek, který je navíc podpořen i estetikou.

Zakládání a obnova trávníků – Praha

Sháníte odborníka, který se vám postará o zahradu, její kompletní obnovu nebo ji upraví dle vašich představ? Obraťte se na pana Jana Mayera (http://www.royalmayer.cz), který nabízí úpravu trávníků (zakládání, hnojení, vertikutace, obnova a údržba apod.), realizace zahrad, úpravy stromů, stavby v zahradách (jezírka, schody apod.) nebo vám v zimním období odklidí i sníh. Pan Mayer vám poskytne spolehlivé služby. Také vám jako profesionál, který má bohaté zkušenosti, i poradí, jak by se daný problém dal co nejlépe vyřešit. Ochotné jednání a vstřícný přístup jsou zárukou vaší spokojenosti.

Zakládání trávníků Praha, www.royalmayer.cz

Pan Mayer je schopen pracovat s nejmodernějšími prvky a kvalita jeho prací je podpořena spokojeností jeho dosavadních klientů. Pan Jan Mayer je k dispozici na adrese Branická 141, Praha 4, 147 00. E-mailové spojení je info@royalmayer.cz a telefonní číslo zní 603 412 928.

Nyní se ale podíváme na to, jakými způsoby se může zahrada upravovat.

Úpravy zahrad – Praha

Pokud se bavíme o úpravě trávníku, v podstatě to můžeme zahrnout pod téma úpravy zahrad, protože trávník je dominantní součástí zahrad. Vydejme se tedy nejprve po návrhu podoby zahrady a její kompletní úpravy.

Zakládání nového trávníku

Nový trávník

Návrhy zahrady

Především je třeba si uvědomit co chcete a na co máte finanční i časové možnosti. Až si budete nechávat radit od odborníka, tak se s ním domluvte na svých představách. Kombinací vašich představ a možností a umu profesionála se vytvoří nová podoba zahrady, která bude nejen pěkná, ale i snadno udržovatelná. Je sice hezké, když zahrada kvete, ale pokud nemáte čas nebo pomoc na údržbu, vše zanikne. V takovém případě je jednodušší mít minimální zdobnost. Pokud nemáte třeba tolik času, tak můžete mít speciální trávník, který tolik nevyroste a vy nebudete mít problémy se sečením. Odborník vám poradí i s nezdařenými pokusy, pokud jste se třeba pokoušeli pěstovat rostliny nebo ovoce a zeleninu, ale vždy vám vše zahynulo. Stejně tak se nabízí i zdobení zahrad, jako jsou jezírka, schody, skalky, zídky nebo živé ploty. Následně se pak provede realizace plánu, která zahrnuje zmíněné práce.

Trávníky

Jak jsme již zmínili, trávník je základem každé zahrady či jiného přírodního prostranství. Nejjednodušší to je, když se zakládá nový trávník, protože mu nevadí různé negativní faktory, jakmile se ale neudržuje, tak se mění v menší prales. Jestli se zahrada několik let neudržuje, tak se může stát, že se i typ trávy změní. Náletové rostliny a jiné plevele trávě škodí. Můžete mít ale měkký trávník jako koberec, krátce rostoucí podobu nebo účelový trávník (např. na golf). Trávník se pak udržuje dle potřeby, vertikuluje se (zavlažuje), hnojí apod.

obnova

Sečení trávy

Už jsme zmínili, že se tráva musí sekat a když se trávník neudržuje, tak se jeho podoba zhorší a vy máte potíže s jeho údržbou. Na takovou trávu už vám ani nebude stačit sebelepší sekačka. Jestli máte problémy s trávou, oslovte odborníka, který vám pomůže vytvořit takovou trávu, která vám bude zdobit zahradu a nebude náročná na údržbu. Stejně tak vám odborník pomůže upravit zahradu tak, aby byla přehledná. Třeba když máte ohraničené záhonky, tak když prší, vyplavená hlína může zašpinit chodník. S tím se nabízí i zastřižení keřů a stromků, zbavení plevele a jiné úpravy, které dají vyniknout krásám zahrady.

Kácení stromů

Od malých keřů k velkým stromům. Jestli je máte na zahradě, měli byste je hlídat. Hlavně jejich růst. Pokud je strom velký, tak hrozí, že se převrátí a měl by se tedy alespoň uříznout o nějakou část. Stejně tak vadí, když větve škrábou omítku nebo padají šišky, větve a jiné části na střechu. Proto se podívejte na stav stromů a když je na zahradě nepotřebujete, tak je nechte pokácet. S úpravou stromů souvisí i odstranění pařezů nebo drcení větví. Pokud se nechají pařezy nebo větve na zahradě po kácení, tak při kosení se vám bude špatně vyhýbat místům, kde jsou a můžete si poškodit sečící nástroj. V této souvislosti se děláte nabízí i odstranění náletových dřevin. Tento typ rostlin se bohužel taktéž na neopečovávaných zahradách vyskytuje. Jsou to dřeviny, které se vyskytují na místech, protože jsou zbytkem nějakého jiného stromu, ale už nejsou tak kvalitní. prostě v daném místě vyrostou, aniž byste o to stáli. Protože to nejsou kvalitní rostliny, tak je třeba je odstranit i s kořeny, protože jinak znovu vyrostou a to i v silnějším rozsahu.

Jezírka, skalky, schody

Toto jsou ozdoby zahrady, které ji ozvláštní. Je příjemné pozorovat vodní hladinu, kterou čeří lekníny. Stejně tak je pro nerovnou zahradu dobré, když ji zdobí schody, které jsou i účelové. Máte-li velkou zahradu, nechte si udělat podobu zámeckého parku právě s těmito produkty. Sem patří i živé ploty. Aby stromy vytvořily pěkný přírodní plot, tak se musí pravidelně zastřihávat, jinak působí neupraveně. Živý plot je velmi efektní a jeho podoba navíc nijak nenaruší ráz přírodnosti, kterou zahrada má.

Nechte si upravit zahradu tak, aby vám dělala radost a nebyla pro vás obtíží. Oslovte odborníky, kteří vám udělají na míru podle vašich představ. Stejně tak vám mohou pomáhat i s údržbou zahrady, pokud nebudete mít čas. Obklopit se přírodou je jako balzám na duši.K tomu ale patří i to, abyste se na zahradu nepodívali a neviděli hlavně práci. Proto toto nechte na odbornících, ať vám splní sen.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6190 (zahradnimagazin.cz#10033)


Diskuze a zkušenosti

tkhiobbndu | 31.10.2014 02:51
Re: Zakládání a obnova trávníkù - Praha ajnbd{bisbeojnbhb{jo, http://www.anaeclsrya.com/ jufpavgpru

fvpkkbrdqr | 31.10.2014 15:49
Re: Zakládání a obnova trávníkù - Praha vltze{bisbeojnbhb{jo, http://www.kqpxdgpuar.com/ trsdisdnak


Přidat komentář