Realizace zahrad - Praha a okolí

Krásně a vkusně založená a upravená zahrada se stane nejen chloubou a místem pro odpočinek, ale i rodinný dům se v ní bude lépe vyjímat. Aby bylo vše do posledního detailu dokonale sladěno, je ideální oslovit odbornou firmu.

Realizace zahrad

Před tím, než se rozhodnete pro realizaci vaší zahrady, je nutné uvážit, jakým způsobem budete zahradu využívat. Zahrada můře sloužit spíše jako užitková pro pěstování ovoce a zeleniny, nebo může sloužit jako místo vhodné k relaxaci a odpočinku. Těmto představám je nutné podřídit celkové uspořádání zahrady, to znamená výsadbu rostlin, zídky, chodníčky, jezírka, posezení, apod. Samotná realizace zahrady, od založení trávníků, přes výsadbu rostlin, až po stavbu zídek a posezení je poměrně komplikovaná záležitost, při které je nutné mít široké znalosti z mnoha oborů. Pokud si na takovou věc sami netroufáte, je ideální volbou oslovit profesionální firmu s dobrými referencemi, která se touto činností zabývá. Opravdu profesionální firma vám poskytne odborné poradenství, dle vašich požadavků zpracuje počítačový 3D návrh, který následně odborně zrealizuje, tzv. na klíč a na vaši žádost je schopná zajistit i následnou péči o zahradu a trávník.

Zahradnické služby

Aby vaše** zahrada** byla i vaši chloubou a vybízela k odpočinku a relaxaci, je nutné o ni neustále pečovat a poctivě ji udržovat. Jelikož se jedná o poměrně fyzicky a časově náročnou činnost, je možné oslovit specializovanou firmu, která nabízí širokou škálu zahradnických služeb a která se tak o všechno postará. Mezi takové nabízené zahradnické služby patří zejména stříhání živých plotů, prořezávání porostu, úklid listí a likvidace zahradního odpadu nebo hubení plevelů, odvoz větví, apod. Samozřejmostí je sekání trávníků, výsadba dřevin a rostlin, hrabání listí. Sekání trávníků se provádí jak strojně tak i křovinořezy. Opravdu kvalitní a profesionální firma je tak schopná zajistit opravdu komplexní péči o vaši zahradu se vším všudy.

Zahradní jezírka

Voda je součástí většiny zahrad, přičemž se nemusí jednat pouze o vodu určenou k zalévání zahrad. Voda může být velice vkusný, okrasný a praktický prvek každé zahrady. V současné době je možné si na zahradu pořídit malé či velké okrasné plastové zahradní jezírko, či dokonce koupací jezírko větších rozměrů. Při volbě zahradního jezírka je dobré si uvědomit, zda budou například v jezírku ryby, okrasné rostliny, či bude jezírko sloužit pro potěšení vašich dětí. Menší jezírko není těžké si vybudovat za pomoci speciální fólie svépomocí, avšak u větších koupacích jezírek je lepší požádat o pomoc specializovanou firmu. Při stavbě zahradních jezírek se využívá speciálních fólií, například PE fólie nebo EPDM kaučukové fólie a jiné. Zahradní jezírka mohou být opatřena osvětlením, filtrací a dalšími doplňky, záleží na typu jezírka a na způsobu jeho využití. Jestliže si přejete mít větší jezírko, s velikostí 35 až 40 m2, je možné uvažovat o tzv. koupacím jezírku, které se díky oddělené zóně se speciálními rostlinami a substrátem, samo čistí. Díky této metodě je v jezírku křišťálově čistá voda bez použití chemických prostředků.

Péče o zahradní jezírka

Vzhledem k tomu, že jezírko na vaší zahradě je uměle vytvořené, je nutné jej regulovat, udržovat a pečovat o něj. Veškerá péče o jezírko se přizpůsobuje konkrétnímu typu jezírka, to znamená, zda v něm pěstujete ryby, zda je koupací nebo jen okrasné s vodními rostlinami. Pečovat o zahradní jezírko by se mělo v průběhu celého roku, protože jak na ryby, tak i na vodní rostliny působí v každém ročním období jiné faktory a jiné počasí. Pozornost je nutné také věnovat filtrům a dalším technickým zařízením. Na jaře je například potřeba sestříhat a odstranit odumřelé části rostlin, případně zredukovat jejich stav. V zimě je možné menší jezírko vypustit, pokud máte větší jezírko s rybami, je nutné dohlédnou na to, aby kompletně nezamrzlo. Samozřejmostí by měla být během celého roku pravidelná kontrola kvality vody, průběžné odsávání bahna a další činnosti. Pokud vlastníte větší jezírko a chcete, aby bylo o něj odborně postaráno, je možné opět oslovit profesionála, který poskytne nejen odborné poradenství, ale zajistí i kompletní péči o jezírko.

Zakládání trávníků

Krásný a pečlivě udržovaný trávník je nedílnou součástí každé** okrasné zahrady**, parku a i jiných veřejných ploch. Ať chcete nebo nechcete, trávník patří mezi první věci, kterých si návštěvník vaší zahrady všimne. Pokud zakládáte novou zahradu s trávníkem, je možné trávník založit dvěma způsoby. Mezi první a patrně i častější způsoby založení trávníku patří výsev, kdy je nutné počkat až semena travní směsi vyklíčí a zesílí. Druhou možností je položení travního koberce, díky čemuž je možné mít krásný a zelený trávník v podstatě okamžitě. Před založením trávníků je nezbytná terénní úprava pozemku, jeho srovnání a tzv. předseťová příprava půdy. Neméně důležitá je i správná volba travní směsi, které je v současné době velké množství. K dispozici jsou různé regenerační travní směsi, směsi pro výsev květnaté louky, apod. Aby byl trávník opravdu kvalitní a krásný, je nezbytné použít správné travní hnojivo a trávník pravidelně zavlažovat.

Péče o trávník

Aby byl trávník chloubou vaší zahrady, je důležité nejen jeho správné založení, ale také následná péče o něj. Jak je již zmíněno, velice stěžejní je jeho správné zavlažování, kdy ideální volbou je zavlažovací zařízení. Trávník je nutné zalévat zejména v období, kdy je nedostatek přirozených srážek a horké počasí. Aby byl trávník hustý a odolný, doporučuje se pravidelně používat hnojiva, která mají dlouhodobé působení. Samozřejmostí by mělo být pravidelné a časté sekání, přičemž se doporučuje sekat maximálně 1/3 jeho délky, abychom jej zbytečně neoslabovali. Hnojit by se mělo zejména zjara, kdy se jedná o tzv. startovací dávku pro dobrý růst po zimě. Na jaře je vhodné používat dlouhodobá hnojiva s vyšším obsahem dusíku, v létě hnojiva kombinovaná a na podzim hnojivo s vyšším obsahem draslíku. Díky vyššímu obsahu draslíku trávník lépe přečká zimu. Hnojení se musí provádět nejen pravidelně, ale také rovnoměrně aby byla dokonale prohnojena celá plocha. Na jaře a na podzim je vhodné provést vertikulaci neboli provzdušnění, kdy se doslova vyčešou odumřelé zbytky travní plsti a zlepší se propustnost vody a živin ke kořenům.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6192 (zahradnimagazin.cz#10036)


Přidat komentář