Plamének - škůdci a choroby

Najdeme-li zelené květy při prvním kvetení, je možnou příčinou chladné počasí. Nejvíce jsou postižené nechráněné části rostlin. Před velmi extrémním počasím chraňte plaménky netkanou textilií.

Plíseň šedá

Plíseň šedou můžete nalézt na rostlině běžně. Na listech plaménků se objevuje bílý povlak, který může napadat i ostatní části rostliny, jako jsou například mladé výhonky a květy.

Ochrana plaménku:

Preventivně se braňte přehuštění rostliny a zajistěte také dobrou cirkulaci vzduchu kolem celé rostliny. Pokud již je rostlina z větší části napadena, odstřihněte všechny napadené části a zbytek rostliny ošetřete fungicidem.

Zelené květy

Najdeme-li zelené květy při prvním kvetení, je možnou příčinou chladné počasí. Nejvíce jsou postižené nechráněné části rostlin. Před velmi extrémním počasím chraňte plaménky netkanou textilií. Pokud se zelené květy objeví později, během sezóny, je příčinou bakteriální infekce.

Ochrana:

Pokud jde o bakteriální infekci, je nejlepším způsobem rostliny vykopat ze země a zlikvidovat.

Škvoři

Škvoři jsou aktivní zejména v noci. Požírají mladé listy a květní poupata clematisů.

Ochrana:

Škvorů se zbavíte poměrně jednoduše. S pomocí nastraženého květináče se slámou, který pověsíte v blízkosti clematisu. Z květináče můžete škvory ráno dobře posbírat a zlikvidovat.

Houbové infekce

Povadlé výhonky a černé okraje listů jsou příznakem houbových infekcí. Nové a zdravé výhonky však mohou vyrůst ze země anebo ze stonku již napadené části.

Ochrana:

Pokud je potřeba, odstraníme poškozené stonky a necháme jen zdravé části. Plaménky většinou nákazu houbovými infekcemi přežijí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6174 (zahradnimagazin.cz#8860)


Přidat komentář