Péče o trávník a zahradnické služby Poděbrady

Hustý trávník, vybízející k odpočinku a hrám, je zajisté chloubou každé zahrady. Aby však byl trávník opravdu dokonalý, je nezbytné jeho odborné založení a následná péče, s čímž vám jistě pomůže profesionální firma.

Záleží Vám na tom, jak vypadá okolí vašeho domu, jak kvalitní máte trávu a jaké rostliny se vyjímají na vašem pozemku, ale nemáte čas se o trávník a pozemek kolem domu starat tak, jak byste si představovali? Nebo čas máte, ale chybí vám nástroje nebo stroje k důkladnému ošetření vašeho trávníku? Či i ty stroje máte, ale nemáte dostatek inspirace a nápadů, jak ze své zahrady vykouzlit atraktivní místo vybízející ke hře, k odpočinku nebo posezení s přáteli? Právě pro všechny tyto případy a mnoho dalších jsou k dispozici firmy, které se zabývají profesionální péčí o trávník a o zahradnické služby.

Zahrada a její účel

Dojem, který na zahradě vytváří trávník, květy a rostliny je tak silný, že mnohdy svádí k domněnce, že je zahrada převážně místem, kde se jen a pouze sází a pěstují rostliny. Musíme však zdůraznit, že každá zahrada je převážně místem pro lidi, pro jejich relaxaci, zábavu a trávení volného času. Tak, jak se různí zájmy jednotlivých majitelů zahrad, různí se i požadavky na styl zahrady. Možná právě vy milujete rostliny a těšíte se, až si je všechny sami vysázíte přesně tak, jak se vám líbí a tyto vám porostou a budou dělat jen samou parádu. Ovšem je nutné připomenout, že vytvoření příjemného, nenáročného prostředí k pobývání venku může být cílem stejně rozumným.

Návrh zahrady

Každá zahrada je velmi osobitá a musí se samozřejmě přizpůsobit požadavkům jejich uživatele. Nejlépe ale udělá ten, kdo dokáže šťastně skloubit představu o tom, co se pro něj nejlépe hodí s dostupným pozemkem. Právě podle vašich představ, jak chcete zahradu využívat, vyplývá i to, jak prostor vaší zahrady uspořádat. To vše se následně promítne ve vzájemných poměrech věnovaných dláždění nebo zdem na zahradě, jako i osázeným plochám nebo trávníkům. Až poté, co se rozhodnete, jak chcete zahradu využívat, zda čistě k odpočinku, nebo k péči o rostliny, ovoce a zeleninu, a jak nejlépe rozvrhnout prostor, následně můžete přejít k plánování jejího vzhledu. Právě od těchto plánů jsou zde firmy, které vám zahradu navrhnou přesně dle vašich požadavků, naplánují a následně i zrealizují a provedou závěrečné úpravy kolem domu. Vaše zahrada tak může získat jedinečný vzhled, který ji bude odlišovat svou dokonalostí od všech ostatních.

Plánování trávníku

Pokud se domníváte, že není nic jednoduššího, než si v prvním obchodě koupit nějaké travní semeno nebo** travní koberec,** toto vysíct nebo položit a během pár hodin jste s prací hotovi, domníváte se špatně. Pro každý trávník je přínosem, když je dobře naplánovaný, když víte, kudy povede cestička, kde budou jeho okraje, jaký druh trávy zvolíte, apod. To vše má totiž vliv na budoucí vzhled trávníku a na péči o něj. Pokud máte malou zahradu, zřejmě ani nemáte možnost přemýšlet a rozhodovat o tom, kde trávník bude, ale i v takovém případě se vyplatí si místo dobře prohlédnout. Zda je slunné, nebo stinné, jaká je na místě půda, atd.

Travní semeno nebo travní koberec?

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv z metod, každá má svá pro i proti. U** travního koberce** je nutné jej položit co nejdřív po jeho dodávce domů. Pokud si jej chcete pokládat sami, je potřeba mít k sobě někoho, kdo vám s prací pomůže. Pokud vám bude koberec pokládat odborník, není co řešit, travní koberec tak bude v nejlepších rukách. Travní koberec je vhodný pro menší zatravňované plochy, v opačném případě můžete sáhnout po travním semenu. Výhody travního semena spočívají např. v jeho nízké pořizovací ceně, dále v tom, že jako travní koberec nevyžaduje semeno těžkou fyzickou práci, máte na výběr, ostatně stejně jako i travních koberců, z několika druhů semen a můžete jej skladovat, aniž by došlo k jeho poškození. Ovšem i** setba semena** vyžaduje rozvahu, zejména správnou volbu koupi semena a správné zacházení s ním.

Pokládka travního koberce

Travní koberec je zcela jistě o něco dražší než travní semeno, ale pokud se zeptáte odborníka na travní koberce, jistě vám doporučí tak, abyste byli spokojeni jak s jeho vzhledem, tak i s jeho cenou. Koberec je nutné před samotnou koupí zkontrolovat, abyste si byli jisti, že jste koupili koberec pěstěný a kvalitní travní, ne luční. Luční koberce jsou levné, což může mnoho majitelů zahrad lákat, ale můžou obsahovat směs hrubých travin a plevele, což může v budoucnu způsobit mnoho problémů. Mezi výhody** travního koberce** patří především to, že výsledek se dostaví rychle a trávník můžete hned používat. Dále má travní koberec přesně ohraničené okraje, a při jeho zakládání nemusíte ztrácet čas s jeho pletím. Travní koberec je možné pokládat v jakoukoliv roční dobu a holá místa je možné opravit novým kusem koberce.

Vertikování trávníku

Pro časný podzim je typickou prací vertikování trávníku, které slouží k odstranění travní plsti a uschlého mechu. Navíc vertikování usnadní přístup vzduchu k povrchu trávníku a umožní tak trávě volně dýchat. Sice se můžete zaleknout toho, že trávník bude těsně po skončení práce vypadat hůř než předtím, ale nebojte, plody začnete sklízet hned příští jaro, kdy vám na zahradě vyraší mnoho dalších nových výhonků trávy. Jako nejlepší se jeví možnost trávník prohrabat, když je půda vlhká. Před samotným započetím práce se jeví jako vhodné vyhubit mech, aby se nerozšířil do dalších míst.

Stříhání živých plotů

Živé ploty plní na našich zahradách praktickou i estetickou úlohu. Určují jak základní styl zahrady, tak i její rozvržení. Přestože se běžně používají místo klasického umělého plotu k ohraničení pozemku, jsou často i perfektním řešením, jak vytvořit hranice uvnitř zahrady nebo jako samostatný architektonický prvek sám o sobě. O živý plot je samozřejmě nutné se starat. Stříhání živých plotů není jednoduchou zahradnickou službou a vyžaduje znalosti a zkušenosti. Jen tak bude živý plot působit zdravě a bude okrasou vaší zahrady. Stříhání živých plotů provádí odborníci, kteří jsou specialisty na realizace zahrad a na péči o zahradu jako celek.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6191 (zahradnimagazin.cz#10034)


Přidat komentář