Chovatelské potřeby České Budějovice

Aby se mohla domácí zvířata, zejména koně, krávy či ovce, v klidu a nerušeně pást, je nutné je zabezpečit elektrickým ohradníkem. Tento ohradník zabraňuje nejen útěku zvířectva, ale zároveň je i ochraňuje před vnějším nebezpečím.

Finské elektrické ohradníky Olli pro koně a jiná zvířata

Elektrické ohradníky pro koněHledáte-li vysoce spolehlivé a kvalitní ohradníky pro koně, vřele Vám můžeme doporučit finské elektrické ohradníky zn. Olli. Elektrické ohradníky určené pro koně se sestavují ze zcela stejných součástí, jako je tomu i u elektrických ohradníků pro ostatní zvířata. U ohradníků zn. Olli se doporučují 1-3 oplocovací vodiče, které jsou ve výškách 85-115-140 cm. Dále se doporučuje používat polyethylenové pásky, které zabrání případnému zranění koně, pokud by došlo ke styku koně s vodičem. Počet polyethylenových pásků záleží na umístění ohrady pro koně. Pokud se nachází u lesa nebo v okolí plotů, plně Vám postačí, když ohradu opatříte jednou páskou. Všude jinde je lepší použít 2 až 3 pásky. Pokud chováte hříbátka, poníky a malé koně, použijte 3 pásky, které umístíte ve výškách 45-75-120 cm.

Tyče a sloupky pro ohrady

Ohradám je nutné přizpůsobit i výšku tyčí či sloupků. Co se týká ohrady pro koně, zde je vhodné pořídit plastové sloupky, které jsou vysoké 60 cm. Pořídit se také dají i dřevěné kůly, ke kterým je nutné dopořídit izolátory. Aby ohrada spolehlivě plnila svůj ú´čel, je potřeba správného rozmístění sloupků. Ta by měla vždy odpovídat terénu a dle toho se sloupky rozmísťují ve vzdálenostech od 3 do 5 metrů, co se týká pásky 20 mm, u pásky 40 mm ve vzdálenostech od 3 do 4 metrů. Každý ohradník je potřeba důkladně uzemnit, otestovat, aby správně fungoval a označit výstražnými tabulkami.

Jak sestavit elektrický ohradník?

Sestavit elektrický ohradník není vůbec nic složitého. Pokud máte k dispozici prodejnu, která je vybavena kompletními chovatelskými potřebami, již Vám nestojí nic v cestě pustit se do realizace. Nevíte si rady a máte obavu, aby Vámi postavený ohradník splnil svoji funkci? Není nic jednoduššího než se zeptat přímo v prodejně, kde Vám přesně řeknou, co všechno je potřeba pořídit pro Váš ohradník, poradí Vám, jak si elektrický ohradník sestavit a jaké konkrétní sady si pořídit.

Oplocovací vodiče pro elektrické ohradníky

Chystáte se pořídit oplocovací vodič a nevíte si rady s jeho výběrem? Oplocovací vodiče se vyrábějí z různých materiálů a jejich výběr závisí na druhu zvířectva, pro které která jsou určena. Tak např. malá nápověda – ocelové dráty se používají pro pomalá zvířata a pro trvalé ohrady. Naopak polyethylenové provázky volte lehká oplocení a pro pomalá zvířata. Polyethylenové pásky nebo lanka jsou dobrou volbou pro rychlá zvířata, jako jsou např. koně. Pro ovce se používají ovčí sítě nebo tenké dráty. Umístění oplocovacích vodičů má také svá pravidla a nejste-li si jisti, jak a kam se umísťují, zeptejte se prodejce, který Vám poradí, pomůže a navede Vás, jak máte oplocovací vodič použít. Výšku oplocovacích vodičů je potřeba přizpůsobit konkrétním zvířatům a Vaším podmínkám.

Elektrické biče, elektrické poháněče

Elektrické biče neboli elektrické poháněče slouží chovatelům pro snadnější manipulaci se zvířaty. Elektrické biče usnadňují chov zvířat, usměrňují pohyb zvířat, apod. OvcePracovat s elektrickým poháněčem by však měli pouze poučení ošetřovatelé. Navíc vždy pouze v nutných případech a tedy, kdy mají zároveň zvířata i možnost volného postupu. V ekologických chovech jsou elektrické poháněče zakázány. Elektrické biče se vyrábějí v různých velikostech, tvarech, vzhledech, apod. Zpravidla se jedná o velmi jednoduché ovládání. Elektrické poháněče se také liší tím, pro které zvířata jsou určeny. Některé jsou určeny k pohánění prasat, jiné pro pohánění skotu, apod. Obecně mají elektrické biče nízkou provozní spotřebu a potřebují minimální údržbu. Je možné je napájet bateriemi.

Lapače hmyzu

Lapače hmyzu určené pro domácí použití slouží k eliminaci hmyzu. Jsou konstruovány tak, aby jejich vzhled nerušil interiér a aby příkon přístrojů nezatěžovat domácí rozpočet. Lapače hmyzu jsou bezhlučné, ekologicky nezávadné, mají nízkou spotřebu a vysokou účinnost. Při výběru správného typu lapače hmyzu byste měli dbát na velikost obsluhovaného prostoru. Pokud přemýšlíte o značce lapače, abyste vybrali skutečně kvalitní a spolehlivý lapač, pak Vám můžeme poradit značku Halley. Tento lapač je cenově výhodný, má vynikající technické provedení, je úsporný a ekologický. Co vše zvládne elektrický lapač usmrtit? Hravě si poradí s mouchami, ovády, s komáry, moly, můrami a dalším létajícím hmyzem, který je usmrcen elektrickým proudem bez jedu a chemických přípravků.

Jak elektrické lapače hmyzu Halley fungují?

Tyto elektrické lapače lákají obtížný a otravný hmyz pomocí světla. Následně jej uvnitř pomocí kovové mřížky s vysokým napětím likvidují. Takto usmrcený hmyz následně spadne do spodního zásobníku, odkud jej můžete velmi jednoduše a pohodlně vysypat. Elektrický lapač můžete postavit nebo zavěsit např. do stáje, čímž zabráníte, aby hmyz obtěžovat Vámi chovaná zvířata. Elektrické lapače této značky se vyznačují nízkou spotřebou a velmi dobře účinkují jak za denního světla, tak i při umělém osvětlení. Ideální je, pokud jej zavěsíte do blízkosti dveří nebo oken, kde pochytá největší množství přilétajícího hmyzu. Elektrické lapače hmyzu značky Halley, které můžete bezstarostně pořídit v internetovém obchodě, jsou určené nejen pro již zmíněné chlévy, ale také pro další zemědělské prostory, kde je žádoucí eliminovat výskyt otravného hmyzu. Tyto lapače se dále hodí do potravinářských provozoven, do restaurací, obchodů, kuchyní, jídelen, apod. Tato značka lapačů je velmi kvalitní, výkonná a patří k nejvýkonnějším lapačům hmyzu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6195 (zahradnimagazin.cz#10053)


Přidat komentář