Eukalyptus blahovičník - účinky a charakteristika

Eukalyptus - čeleď. Eukalyptus – nežádoucí účinky. Eukalyptus pomůže dýchání. Blahovičník - eukalyptus je krásný rychle rostoucí strom, pyramidální formy, s modrošedými, zelenými listy, které jsou pokryty jakoby voskovým povlakem.

Eukalyptus - čeleď

Myrtovitá

Eukalyptus – používaná část

Silice, listy

Eukalyptus – charakteristika

Eukalyptus je rychle rostoucí strom zelené nebo modrošedé barvy s vůni, která je pro eukalypt typická. Listy eukalyptu jsou měkké vejcovitého tvaru. Plodem eukalyptu je čtverhranná tobolka.

Eukalyptus – účinky

Eukalyptus velmi pozitivně působí na dýchací cesty, podrážděnou sliznici, uvolňuje ucpaný nos, tlumí kašel a má zahřívací účinky. Eukalyptus by se neměl používat v těhotenství a v době kojení.

Eukalyptus – nežádoucí účinky

Pokud je silice užitá vnitře, tak může způsobit otravy, které jsou doprovázené nevolností, zvracením, závratěmi, bolestmi žaludku, křečemi, zúženými zornicemi nebo slabostí ve svalech. Při zevním užití se doposud žádné nežádoucí účinky nevykázaly.

Eukalyptus - působení s jinými léky

Eukalyptus může zesilovat účinky léků, které snižují hladinu cukru v krvi.

Eukalyptus - silice

Rostlina obsahuje ve všech částech silici nazývanou eukalyptol nebo cineol. Tato silice obsahuje ještě piperiton, felandrén a jiné. Obsah této silice v listech je 2-3 %.

Eukalyptus pomůže dýchání

Eukalyptus vždy umístíme na místě s dostatkem světla. Při nedostatku denního světla rostlina vytváří velmi dlouhé, slabé výhonky, řídce olistěné. Tato rostlina působí svým olistěním nejen dekorativně, ale též velice příjemně provoní Váš byt a zlepší dýchání.

Blahovičník - eukalyptus

je krásný rychle rostoucí strom, pyramidální formy, s modrošedými, zelenými listy, které jsou pokryty jakoby voskovým povlakem. Vyznačuje se vůní typickou pro eukalypty, která je obsažena v rostlinném oleji. Pro eucalyptus jsou charakteristické rozdílnosti v listech. Mladá rostlina má měkké listy, šedomodré barvy, vejcovitého tvaru s charakteristickou vůní. Na starých větvích přechází k prodloužené formě, jsou méně dekorativní, jsou kožovité. Květy jsou jednoduché. V domácích podmínkách kvete řídce. Plodem je čtverhranná tobolka.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6164 (zahradnimagazin.cz#7532)


Přidat komentář