Zastřešení bazénů - České Budějovice

Proč hned jezdit do zahraničí, když je u nás tak krásně? O teplé, prosluněné dny není mnohdy v létě nouze. A pokud máte na zahradě bazén, kde se můžete osvěžit, udělat pár temp, pak snad ke štěstí chybí již jen jediné.

Tím může být praktický doplněk, konkrétně pak bazénové zastřešení. Bazénové zastřešení je sice určitým výdajem navíc, zato však výhody, které přináší, značně převyšují tuto nevýhodu. Uvidíte, že investovaných korunek nebudete litovat, a to třeba již o letošní sezóně.

Bazénové zastřešení

 

Výhody, které přináší zastřešený bazén

Proč se rozhodnout pro zastřešení bazénu? Zastřešený bazén oceníte i v případě, že ho nemáte na pozemku u rodinného domku, kde bydlíte, ale třeba na zahradě, u chaty, chalupy, kam jezdíte o víkendech, či v létě. Díky zastřešenému bazénu si nebudete užívat bazénu jen těch pár dnů v horkých, letních měsících.

Bazénové zastřešení - PRACTICBazénové zastřešení - PRACTIC 2.

Teplejší voda v bazénu

Ten, kdo má bazén bez zastřešení, nám může dát zapravdu v tom, že voda v bazénu je mnohdy chladnější, než bychom si přáli, nebo její vyhřátí od slunečních paprsků trvá i celé dopoledne a část odpoledne. Pokud tedy zrovna nepatříte k otrlým otužilcům, pak si vodních radovánek v nezakrytém bazénu nejspíš moc neužijete. O něčem jiném je to však v případě zastřešeného bazénu. Sluneční energie ve spojení se skleníkovým efektem bude mít za následek jediné, a to rychlý ohřev vody a současně vyšší teplota vody.

Bazénové zastřešení - HARMONYBazénové zastřešení - HARMONY 2.

Konec nepříjemným pádům do bazénu

Jak malé děti, tak domácí mazlíčci jsou zvídavými tvory, které touží vše prozkoumat. I když se Vašemu prtěti věnujete v maximální míře, nikdy ho nemůžete mít na očích 24 hodin. Musíte si odskočit, nebo jen něco vyhodit, uklidit, vysprchovat apod. A jak již to tak bývá, právě v nestřeženém okamžiku, právě v té nejméně vhodné chvíli může dojít k nehodě. Malý všetečka může zakopnout, či se naopak vrhnout střemhlav do bazénu, aniž by tušilo nebezpečí. A to ostatně platí i pro pejsky, kočičky. Zastřešený bazén zamezí případné nepříjemné nehodě, která by mohla skončit nejen úlekem a nějakým tím lokem.

Bazénové zastřešení - DREAMBazénové zastřešení - DREAM 2.

Tvar bazénového zastřešení

Tak, jako jste si vybírali bazén, který bude vyhovovat Vašim požadavkům, přáním, aby ladil s celkovým rázem zahrady a nijak nenarušil architektonickou kompozici, i u bazénového zastřešení se Vám nabízí hned několik možností, co do tvaru. Jak by se Vám líbil například obloučkový tvar zastřešení? Ten se řadí snad k nejvíce poptávanému typu zastřešení. Zajímavý a praktický je i půl obloučkový tvar. V neposlední řadě si můžete vybrat nízké zastřešení, které je preferováno v případě, kdy je úžasný výhled do okolí a není zrovna žádoucí, si ho něčím narušit.

Další možnosti můžete přímo prodiskutovat s Vámi vybranou firmou, která Vám zajistí dodání i montáž zastřešení na klíč. Určitě si však vyberete, vzhledem k variabilitě, včetně cenové dostupnosti.

Bazénové zastřešení - ROCKBazénové zastřešení - PRACTIC 3.

Lamelové zakrytí bazénu

Vedle bazénového zastřešení se Vám nabízí také neméně poptávané lamelové zakrytí. U lamelového zakrytí se nemusí řešit vodící lišty, tyče a lana. Plovoucí roleta se postará o naprosto dokonalé zakrytí Vašeho bazénu, respektive vodní plochy. A i v tomto případě lamelové zakrytí zabrání, aby došlo k případnému pádu do vody.

Výhody lamelového zakrytí bazénuLamelové zakrytí bazénů

Co se týká vhodnosti lamelového zakrytí vzhledem k různým typům bazénům, pak ho můžete poptávat, ať je Váš bazén menšího, většího rozměru, či čtvercového, oválného, obdélníkového, nebo kulatého tvaru, či atypického tvaru. Lamelové zakrytí může být navíc instalované v provedení nadhladinovém, jako u bazénového zastřešení, tak také u podhladinovém. A určitě oceníte i další výhodu, kterou přináší lamelové zakrytí. Jedná se o velmi estetické řešení, které se hodí i do nejmoderněji laděných prostor. Žádnou nevzhlednost, těžkopádnou konstrukci nemusíte očekávat. Spíše budete příjemně překvapeni.

Bezpečnostní bazénové plachty

Ještě váháte, zda jít do bazénového zastřešení, či lamelového zakrytí? Možná Vás více zaujme celoroční bezpečnostní bazénové plachty. Také bazénové plachty plní stěžejní funkci zastřešení, jako takového. Bazénová plachta zamezí, aby byla vodní hladina pokryta nečistotami, listím, jehličím, chmýřím aj. Bazénová plachta má také tu funkci, že se pod ní kumuluje teplo, respektive dochází k ohřevu vody. I když se bazénová plachta nemůže srovnávat například se solárním ohřevem, přesto zaznamenáte výrazný rozdíl v teplotě vody. A opět je zde zajištění bezpečnosti, kdy díky bazénové plachtě nemůže dítko, nebo domácí mazlíček, spadnout do vody.

Bazénové zastřešení, lamelové zakrytí, bazénová plachta

Bazénové lamelyAť už Vás více osloví bazénové zastřešení, nebo lamelové zakrytí, či bazénová plachta, určitě je vhodné se pro některou z varianty rozhodnout. Proč ostatně také ne? Jednotlivé možnosti zakrytí Vám totiž přináší značné výhody, o kterých jsme se výše zmínili. A pokud tápete, která varianta bude pro Vás ta nejvhodnější, abyste třeba příští rok nevydávali další peníze jen proto, že předchozí volba nebyla ta nejšťastnější? Pak si můžete nechat poradit od zkušených odborníků, kteří nabízí veškeré možnosti zastřešení.

Bazénové lemy a dlažba

Vedle bazénového zastřešení můžete u specializované firmy poptávat i jiné služby, například bazénové lemy a dlažbu. Nejsou sice nijak „životně důležité“, zato však plní praktickou funkci i funkci estetickou. Ono vyjít z bazénu a stoupnout na cestičku, která se po dalším mokrém stoupnutí může záhy proměnit v bahýnko, není zrovna moc příjemné. Navíc si můžete zbytečně znečistit vodu v bazénu. Sami sebe sice ohlídáte, že nepůjdete do vody s nohami od bláta, kamínků apod. Neustále však hlídat a okřikovat děti, nepředstavuje zrovna příjemný druh relaxace. Krom toho, děti neuhlídáte.

Zpevnění plochy v prostředí bazénu

Výše jsme zmínili funkci praktickou a estetickou. Je tu však i další výhoda, kterou nabízí bazénové lemy a dlažba, a to zpevnění plochy. Bazénové lemy navíc zamezí, aby docházelo ke zbytečnému vylévání vody při vodních radovánkách. Úloha bazénu spočívá nejen v osvěžení se v parném dnu, protáhnutí se a udělání pár temp. Bazén přímo vybízí k cákání, házení si s míčem a dalším nezbednostem, které tolik lákají naše ratolesti. Bazénové lemy pak do určité míry eliminují divokost a bujarost dětí.

Montované bazényMontované bazény

Doposud jsme se zabývali okolím bazénu, jeho doplňcích. Určitě bychom však neměli zapomenout na samotné bazény. U firem, které nabízí bazénové příslušenství, bazénové zastřešení, se také můžete setkat s nabídkou dodávky montovaných fóliových bazénů, které jsou vzhledem ke kvalitě a ceně velmi oblíbeným bazénem. Určitě však při Vašem výběru vsaďte na renomovaného výrobce a prodejce. Jen tak budete mít jistotu, že se Vám dostane kvalitního produktu i služby na vysoké úrovni.

Bazénové příslušenství

A tak, jako květina potřebuje ke svému žití vodu a výživu, i bazén, respektive bazénová voda potřebuje Vaši péči, například v podobě bazénové chemie, bazénového čističe, UV dezinfekce aj. Bazénové příslušenství je možné pořídit v prodejně se specializací na bazény, ale také u firmy, která Vám může dodat bazén, jeho zakrytí aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6160 (zahradnimagazin.cz#10051)


Přidat komentář