Zahradní jezírka Kladno

Nejste spokojeni se svou zahradou? Toužíte po krásné zahradě a nevíte jak na to? Pak si ji nechte vytvořit na míru. Získáte tak zahradu svých snů, kde bude vše přesně tak, jak si přejete a ve stylu, který se vám líbí.

Založení a rekonstrukce zahrady

Co je jednodušší, založit zahradu i novostavby tam, kde ještě vlastně vůbec nic není, nebo zrekonstruovat již vzrostlou** zahradu? Je to opravdu těžké. Každé má své pro a proti, a pokaždé jde vytvořit zcela unikátní zahradní dílo, které bude sloužit svým majitelům, přesně podle jejich přání. Neexistuje totiž snad zahrada, která by nemohla být krásná, která by nemohla sloužit podle přání majitelů. Každá zahrada** má své kouzlo a ta, které prozatím chybí nejspíš proto, že ji ještě nikdo nezaložil, ho časem získá. Na majitelích zahrady je, aby se vyjádřili, co vlastně od zahrady očekávají. Moderní zahrady dnešní doby se vyznačují zajímavým řešením, které v sobě nese příjemnou relaxaci s pěstováním oblíbeného koření a zeleniny i ovoce a spojením s krásnými zahradními prvky. Takovým prvkem může být i zahradní jezírko a potůček.

Zahradní jezírka, realizace zahrad - Kladno

 

Krása zahradních jezírek upoutává majitele zahrad odjakživa. Někdy řeší touhu mít vlastní jezírko tím, že zasadí pár vodních rostlin a jeden leknín do starého sudu, jindy přemýšlejí, jak se k jezírku dobrat, aby v něm byly rostliny i vodní živočichové a jezírko působilo radost. Jenže založení jezírka není jednoduché. V prvním případě je nutné si uvědomit, že čím menší jezírko, tím více starostí a tím méně by v něm mělo být i živočichů. Velká jezírka dokáží dokonce být soběstačná, tedy bez nutnosti složitého filtrování. Ale je nutné pečlivé založení podle dobře zpracovaného projektu. To vám zajistí kvalitní firma, která se zabývá projektováním zahrad. Podle projektu pak můžete jezírko buď postavit sami, nebo ho nechat zrealizovat firmou, která vám vytvořila projekt.

Jak na zahradní jezírko?

zahradaPrvním krokem by mělo být rozhodnutí, jaké jezírko se vám vlastně líbí a hned druhý krok by měl být návštěva** firmy**, která vám vypracuje projektovou dokumentaci a případně jezírko i postaví. Projekt začíná ne na stole architekta nebo návrháře, ale u vás na zahradě. Zde prodiskutujete vše, co si přejete kolem jezírka mít, jaký styl, upřednostňujete, zda chcete nepravidelné nebo pravidelné jezírko, s živočichy, či jen s lekníny. Na další schůzce již uvidíte budoucí jezírko ve 3D programu. Ale ne jak bude vypadat po realizaci, ale za 20 let, kdy bude již zarostlé rostlinami, a plné živočichů, přesně, jak si plánujete. Zde můžete ze svých představ ještě ubrat, nebo je i cele změnit. Pak již bude vytvořen projekt na míru a následně i realizace u vás doma.

Realizace zahradních potoků

Pokud nemůžete mít na zahradě jezírko, můžete si nechat zrealizovat potok. Dokonce je to prý i zajímavější řešení. Potok může být uměle vytvořený, nebo může být i na základě regulace přírodního zdroje. V každém případě potok přinese do zahrady život. Jeho bublání, pleskající voda, zurčení, vám spolehlivě přinese dobrou náladu a příjemnou pohodu. Zvláště v letních večerech, kdy uslyšíte živočichy, zejména žáby, které se v potoce časem zabydlí. Realizace potoku se může zdát jako jednoduchá, ovšem zdaleka tomu tak není. Rozhodně se do ní nepouštějte bez odborné rady. Nejlépe je, pokud vám potok vytvoří zahradní firma. Pak vám bude na zahradě přinášet radost po mnoho let.

Veškeré stavební práce na zahradě

Zahrada je živý organizmus a jako taková se neustále vyvíjí. jezírkoA také my se snažíme nejen o její údržbu, ale i o další zdokonalování. A tak ji osazujeme, prořezáváme, hnojíme, zavlažujeme, zdokonalujeme. Stavíme zavlažovací systémy, pergoly, kompostéry, ploty, zídky, skalky, terasy. Prostě zahrada dnes je další místností našeho domova, jen pod otevřeným nebem. Pokud máte krásné představy o tom, co byste chtěli mít na své zahradě, pak neváhejte a oslovte zahradní firmu. Realizace vašich snů a staveb pak bude mnohem jednodušší, a zároveň i velmi kvalitně provedená bez poškození okolního již upraveného terénu.

Projekce zahrady

K založení nebo rekonstrukci zahrady je zapotřebí kvalitně zpracovaná projektová dokumentace. Tu vám vytvoří architekt nebo zahradní návrhář. Výhodou je, že projekt uvidíte nejen v okamžiku provedení, ale také ve 3D provedení za 20 let, kdy bude zahrada již vzrostlá na svou konečnou podobu. Tak se můžete ještě rozhodnout, co opravdu na zahradě chcete a co nikoli. Klasickým nešvarem zakládání zahrad je jejich hustá počáteční výsadba, která právě po 20 letech přemění zahradu v nepropustnou džungli. Pohled na zahradu po 20 letech v 3D programu, vás tak bude držet v mezích a projektant vám navrhne krásné výplňkové rostliny na dobu, než se trvalky, keře a stromy rozrostou.

Realizace zahrady

Projekt je jedna věc, realizace druhá. Ale v obou případech je vhodné se spolehnout na kvalitní zahradní firmu. Ta má totiž přístup k řadě materiálů, k čerstvému výsadbovému materiálu a tak realizace zahrady v jejím provedení je rychlejší a také kvalitnější. Pokud si sjednáte zároveň s realizací i údržbu, tak máte jistotu, že se vám téměř všechny rostliny ujmou.

Údržba zahrad a poradenství v Kladně

Mnoho majitelů zahrad je však pyšných na svou práci a na realizaci zahrady svépomocí, tedy vlastníma rukama. Ale ani zde nemusíte zavrhnout pomoc odborníků. Právě pro tyto zahrádkáře je určena** poradenská služba**. Její kouzlo je, že odborník přijede až za vámi na zahradu a zde s vámi probere vhodný výsadbový materiál. Tak se vyhnete zklamání a zbytečnému vyhazování peněz, za rostliny, které jsou sice krásné, ale nehodí se pro pěstování na vámi vybraném místě. Odborník však neposkytuje poradenství jen ohledně výsadby. O pomoc můžete požádat i při napadení zahrady, problémech s péčí o rostliny, nebo při potřebě preventivního opatření postřiky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6156 (zahradnimagazin.cz#10037)


Diskuze a zkušenosti

Jana Zemanová | 14.09.2014 06:51
Re: Zahradní jezírka Kladno Dobrý den, rádi bychom si udělali na zahradě zahradní jezírko svépomocí.Je možné nám jen poradit ,z jakého kamene ,čerpadlo,filtrace atd. Děkuji za odpověď.Jana Zemanová janina.nezbedova@seznam.cz


Přidat komentář