Pupalka dvouletá - účinky a použití

Pupalka dvouletá a účinky. Pupalkový olej jako účinný doplňek. Premenstruační syndrom, skleróza, cévní choroby a onemocnění. Pupalkový olej a lidivé léčitelství. Hyperaktivní dětí a účinky pupalky. Pupalkový olej s kombinací vitamin E.

Pupalka dvouletá a účinky

Počátek příznivých účinků výtažku pupalkového kořene a jeho využití jako homeopatikum se datuje na rok 1987 a v současnosti se zájem o pupalku vrací. Za studena lisovaný pupalkový olej ze zralých semen rostliny pupalky dvouleté (Oenothera biennis L.) je zdrojem nenasycených mastných kyselin, které organismus potřebuje k biosyntéze životně důležitých látek, souhrnně označovaných* eikosanoidy* - biologicky aktivní látky ovlivňující řadu funkcí -

  • funkce trávicího a dýchacího systému
  • porodní funkce
  • imunitní reakce, zasahují do řady patologických dějů jako je rozvoj zánětů a ovlivňují mechanismus vzniku bolesti, zéjmena svalů a kloubů.
  • ** regulují krevní tlak**
  • srdeční činnost
  • srážlivost krve

Pupalkový olej jako účinný doplňek

je v posledních letech považován za velmi účinný potravní doplněk, jenž může kladně působit při řadě onemocnění jako je např. atopický ekzém, lupénka, předcházet vzniku akné.

Premenstruační syndrom, skleróza, cévní choroby a onemocnění

roztroušené sklerózy (zejména zpomaluje rozvoj onemocnění v počátečním stádiu), jako prevence se osvědčil v oblasti cévních chorob, anginy pectoris, ischemie myokardu či náhlých mozkových příhod. Vzhledem k tomu, že olej působí imunostimulačně, zlepšuje i obranyschopnost organismu a odolnost vůči stresu.

Pupalkový olej a lidivé léčitelství

údajně může ve stáří zlepšovat zrak a sluch a zmírňovat pocení.

Pupalkový olej s kombinací vitamin E

Proběhlé studie často kombinují olej Pupalky dvouleté spolu s vitaminem E a s výtažky z rybích olejů. Při současném podání studie uvádějí znatelnější efekt, než při použití jednotlivě.

Pupalkový olej s kombinací zinek

Pupalkový olej spolu se zinkem výrazně zlepšuje akné a zesiluje nehty. Má příznivý vliv na kvalitu vlasů.

Pupalkový oleje a beta-karoten

Pupalkový olej s beta-karotenem se z hlediska současného poznání vztahu výživy a zdraví jeví jako zajímavé nutrimentum, přispívá pozitivně k prevenci vzniku nádorů, zvyšuje práh pro poškození kůže slunečním zářením, pomáhá udržovat zdravou pleť, vlasy a nehty.

Hyperaktivní dětí a účinky pupalky

V případě dětí může pupalka pomoci při hyperaktivitě působí zklidnění, pánům a dámám po probdělé noci údajně zlepšuje stav a ty, kterým záleží na udržování správné tělesné hmotnosti jistě potěší, že má vliv na úpravu metabolismu a přispívá k hubnutí. Ale tomu se budeme věnovat třeba někdy příště.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6129 (zahradnimagazin.cz#7724)


Přidat komentář