Okrasná a koupací jezírka - Pardubice

V současné době je možné spatřit bazény u řady rodinných domků, chat a chalup. Nechcete jít tzv. s davem a navíc upřednostňujete přírodní ráz koupání s romantickou notou? Pak Vás možná zaujme koupací jezírko.

Jeho obliba u zákazníků je stále větší. Není se ani čemu divit. Atmosféra jezírka, které je lemováno pobřežní vegetací, stromky a kameny, Vás rázem přenese do dovolenkové nálady. Studenost a neosobnost klasického bazénu se nedá srovnat s koupacím jezírkem. Na jeho vybudování však nemusíte být sami. Profesionální firma Vám nejen jezírko zbuduje, ale také Vám ho navrhne. Nebudete mít s ničím starosti. Jen budete moci sledovat, jak utěšeně na Vaší zahradě roste jezírko, které se stane Vaším útočištěm, a to nejen po fyzické, ale také psychické stránce.

Okrasná a koupací jezírka – Pardubice

Firma PROFI-AQUARIUM nabízí své odborné služby v navrhování a budování koupacích a okrasných jezírek již více než 15 let. Zajímá-li Vás oblast rybníčků, jezírek, koupacích biotopů a koupacích bazénků, pak můžete zavítat do Jezírkového centra v obci Čeperka. Kromě toho se můžete těšit také na praktické ukázky i stálou výstavu okrasných ryb, a to především japonských KOI kaprů.

Jezírkové centrum Čeperka

Potřeby pro akvarijní a jezírkové ryby si můžete zakoupit v internetovém obchodě epets.cz. Nebudete tak muset složitě vyhledávat specializovanou kamennou prodejnu. V internetovém obchodě budete moci nakupovat pěkně z pohodlí Vašeho domova. Více o specializaci a nabídce firmy PROFI-AQUARIUM, viz.:

www.profi-aquarium.cz nebo www.jezirkove-centrum.cz

Problematiku zahradních jezírek můžete prodiskutovat s Ing. Jakubem Urbancem, využijte kontakty: ** **

  • +420 777 759 122

  • urbanec@profi-aquarium.cz

Zahradní jezírka – okrasná a koupací

Řekne-li se zahradní jezírko, co prvního se Vám vybaví? Řada z nás si nejspíš představí menší, či větší jezírko s rybkami a rostlinkami. V tomto případě hovoříme o okrasném jezírku. Druhým typem jezírka, je pak jezírko koupací, které nachází stále více oblíbenců. Koupací jezírko je totiž vhodnou alternativou k bazénku, ať už nadzemnímu, nebo zabudovanému. Jistě se však shodneme na tom, že ne na každou zahradu se však hodí klasický bazén. Dáváte-li přednost čistě přírodními vzhledu zahrady, který není nijak narušen „prvky moderní doby“, pak pro Vás může být koupací jezírko tím pravým, co hledáte.

Pojďme si nyní blíže představit oba typy jezírek.

Koupací jezírka

Chystá se k Vám návštěva s dětmi? Pak jim nezapomeňte říci, aby si s sebou kromě dobré nálady také přibalili plavky. Uvidíte, že koupací jezírko se stane oblíbeným místem nejen pro Vás samotné, ale i pro Vaše přátele a jejich ratolesti.

I když má většina z nás spojené „svlažení se“ v bazénu, stoupá obliba koupacích jezírek.

jezírko

Koupací jezírko jako koupací biotop

Jste občasným, nebo pravidelným návštěvníkem bazénů? Pak si sice příjemně protáhnete tělo, vyřádíte se při vodních hrátkách, ale o čištěné vodě bez chemických přípravků, nemůže být řeč. Oproti tomu koupání v** koupacím jezírku** je čistě přírodní koupání, kdy si můžete být jisti, že žádné chemie nebylo použito.

Čirá, biologicky filtrovaná voda – není sterilní

Zavítáte-li do bazénu, pak Vás překvapí voda, která je „naprosto“ čirá. Je upravená a dezinfikovaná, např. Chlorem. U** koupacího jezírka**, respektive koupacího biotopu, můžete očekávat čirou, biologicky filtrovanou vodu, která není nikterak chemicky ošetřena. Naopak je její součástí veškerý život, který se v ní vyskytuje. Co do kvality, je možné vodu v koupacím jezírku přirovnat k vodě v pískovnách. I zde se vyskytují organismy, vyšší rostliny a drobní živočichové. Zbavení se veškerých organismů by byla velká chyba. Právě ony jsou stěžejní pro udržení kvality vody.

Výhody koupacích jezírek

Koupací jezírka se mohou pochlubit nemalými výhodami a plusy v porovnání s běžnými bazény. Pomineme-li ten fakt, že v koupacím jezírku se uvolníme díky vlivu přírodního rázu, neomrzí nás pohled na jeho rostlinstvo (lekníny, vodní rostliny), které se mění v souvislosti s ročním obdobím. Můžete si tak vychutnávat na jaře, v létě, ale i na podzim osvěžující relaxační koupel, podpořenou měnící se barevnou kompozicí. Koupací jezírko však není jenom estetickým zpestřením zahrady. Pomáhá nám i samotné přírodě. Díky pobytu v koupacím jezírku se posiluje naše psychika, ale také celková obranyschopnost organizmu. A také příroda ocení naši volbu v podobě koupacího jezírka. To totiž nijak přírodu nezatíží. Není důvodu k používání rozličných chemických přísad, aby byla voda čirá, průzračná, na rozdíl od bazénů.

Okrasná jezírka

Aby se okrasné jezírko stalo chloubou naší zahrady a místem, kde rádi necháváme jen tak plout myšlenky, je třeba již v počátku jeho budování pamatovat na detaily. Pohled do znečištěného, nebo laicky vybudovaného jezírka, by nás bezpochyby nenadchl. A příchozí návštěva, či kolemjdoucí by jen sotva věnovali jezírku delší pohled.

I v případě okrasného jezírka, je určitě dobré se obrátit na profesionály, kteří Vám vyhotoví jeho návrh, včetně jezírkových ryb, jezírkových rostlin a nezbytné filtrace. Po odsouhlasení návrhu a následné cenové kalkulace, Vám firma také jezírko vybuduje a poradí Vám, jak ho co nejefektivněji a správně udržovat.

jezírko

Okrasná jezírka – místo pro pozorování vodního života

Také jste se při pohledu na hladinu, ať už moře, či rybníka, řeky, zasnili a nechali myšlenky jen tak plynout. Vaše mysl se upokojila a vnitřní napětí se snížilo? Tohoto samého požitku si můžete dopřávat třeba každý den, necháte-li vybudovat okrasné jezírko. Navíc budete moci obdivovat krásu** jezírkových rybek**. Máte-li malé děti, pozor jen, aby se z nich nestali zarytí rybáři, kteří se zaměřili právě na rybky v jezírku. Jejich počet by se pak rapidně snižoval a Vy byste to například připisovali kočce, či jiné šelmě.

ryby

Není na Vaší zahradě místo pro zbudování většího okrasného jezírka? Ale to vůbec nevadí. Můžete si u firmy objednat i navrhnutí miniaturního jezírka. Vše pak může být pojato v miniaturním rázu, včetně zvoleného rostlinstva, keříků, kamínků, ale také rybek. I z malého jezírka můžete mít velkou radost.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6154 (zahradnimagazin.cz#10030)


Přidat komentář