Koupací a okrasná jezírka - Pardubický kraj

Zahrada je živý organismus, který roste, vyvíjí se a klidně se může změnit v malou džungli. To když zanedbáte jeho péči. Pokud však věnujete zahradě čas, přidáte rostliny a vodní plochu, pak se vám odmění krásou i vůní.

Jaká je vaše zahrada?

Možná, že odpovíte, že zatím žádnou nemáte, ale plánujete ji. Možná, že řeknete, krásná a opečovávaná. Možná, že se trochu zarazíte a odpovíte, zanedbaná a plná plevele. Nebo se právě rozhodujete jak na ni. Každá odpověď je ta pravá. Značí, že máte o svou zahradu zájem, ale jen nevíte jak ji upravit. To však nejste sami. Zahrada totiž potřebuje určité podmínky, aby mohla růst, aby byla krásná, zajímavá, voňavá. Pokud je nemá, nebo je založena špatně, pak velmi brzy převezme vládu plevel a okrasné rostliny uhynou. Pro každého, kdo si přeje krásnou zahradu, je tu pomoc v podobě zahradních firem, které umí založit každou zahradu podle pravidel a dosáhnout tak přesně vašeho vytouženého snu o dokonalé zahradě.

Koupací a okrasná jezírka - Pardubický kraj

Pan** Milan Šmahel** je majitelem firmy, která se specializuje na vše okolo zahradních a koupacích jezírek a také na prodej okasných dřevin či zahradních dekorací.

Firma pana Šmahela navrhuje a buduje okrasná i koupací jezírka - Pardubický kraj. U pana Papíka si můžete zakoupit jezírkové ryby a jezírkové rostliny, můžete se dozvědět více o jezírkovém biotopu, realizaci a údržbě okrasného nebo koupacího jezírka a pro inspiraci si můžete prohlédnout fotogalerii. Dále si u pana Šmahela můžete zakoupit také přírodní kámen, jako například pískovec, žulu, rulu, štěrk, opuku nebo valoun. Pokud chcete vidět okrasná a koupací jezírka živě, chcete si prohlédnout jezírkové ryby, rostliny nebo vidět kameny, z jakých se dají jezírka vybudovat, zajímají vás možnosti** realizace zahradních jezírek**, pak je pro vás ideální volbou navštívit zahradnictví pana Šmahela. Více informací naleznete na internetových stránkách pana Šmahela. Koupací a okrasná jezírka - Pardubický kraj

Přikládáme kontakty: internetové stránky: http://www.zahradysmahel.cz/

e-mail: info@zahradysmahel.cz

telefonní číslo: +420 603 870 599

adresa: Úhřetice 146, Úhřetice, 53832

Krása vodní plochy - Pardubický kraj

Voda na zahradě je takový malý zázrak. Dodá zahradě vlhkost, zajímavý prvek, obohatí zahradu o další zajímavé rostliny i živočichy. Večerní posezení u zahradního jezírka je takovým malým zážitkem. Voda šplouchá, žáby kuňkají a slyšíte i jiné zvuky, které přináší uklidnění a odhánějí stres. Vodu můžete do zahrady přivést v různých podobách. Jako zahradní jezírko o různé velikosti, jako potůček, tůňku nebo jako velké koupací jezírko. Někdy stačí i malé** jezírko** s vodotryskem.

Zahradní jezírko - Pardubický kraj

Čím je větší, tím lépe se udržuje a tím více možností nabízí. Úplně prvním krokem k založení jezírka je výběr místa. Jezírko by mělo být nejlépe v polostínu. Trvalé slunce znamená přehřívání vody a trvalý stín zase neumožňuje pěstování například leknínů. Polostín je tedy ideální. Tvar jezírka může být pravidelný i nepravidelný. Může být z výlisku nebo z folie. Pokud chcete větší jezírko, pak určitě dejte přednost** folii**, a realizaci odbornou firmou. Mnohem více je důležité vytvoření jednotlivých zón, než samotný tvar jezírka. Zóny umožňují pěstování různých rostlin i ryb a vodních živočichů. Jejich hloubka se pohybuje od mělčiny až po hloubku jeden a půl metru, kde přezimovávají ryby. Jezírko může být samočistící, může mít různé** filtry**, může mít nucený vodopád, potůček nebo vodotrysk.Koupací a okrasná jezírka - Pardubický kraj

Koupací jezírko - Pardubický kraj

Jde vlastně o spojení okrasného jezírka s koupáním. Výhodou těchto jezírek je opravdu** čistá voda**, prostá všech chemických látek. Navíc je zde řada možností pozorování vodního života. A ještě další výhoda. V zimě je možné využít jezírko pro bruslení. Jediné, co je u koupacího jezírka opravdu důležité je velikost a pečlivé rozmístění zón a vyrovnané osázení. Jen tak vznikne fungující biotop.

Realizace koupacího jezírka - Pardubický kraj

Koupací jezírko nepotřebuje stálý přítok vody, ani speciální techniku. Stačí, alespoň 40 metrů čtverečních, speciální fólie a odborná firma, která vám vše zrealizuje. Do koupacího jezírka se nikdy nepouštějte sami. Chyby se odstraňují jen velmi těžko. Profesionálové vám jezírko přesně rozdělí na jednotlivé zóny, osází rostlinami a také živočichy. Pak časem nastane rovnováha, která bude udržovat vodu čistou. Většinou se vyplatí vybudování a osázení jezírka jeden rok a výsadba živočichů až druhým rokem. Rostliny tak mají čas zakořenit a ryby a živočichové je nepoškodí.

Realizace zahrad - Pardubický kraj

Poslední dobou se čím dál více vyplatí nechat si zahradu vybudovat na klíč. Tak získáte opravdu zahradu svých snů. Zahradnická firma s vámi nejprve projde podrobně váš pozemek, přímo na místě realizace, pohovoří o vašich představách a pak vám vytvoří 3D návrh, který vy můžete zásluhou vizualizace sledovat a upravovat. Výhoda tohoto návrhu je v tom, že výsadbu nevidíte jen na papíře v jedné podobě, ale vizualizace vám ji ukáže v různých denních dobách, zde je důležitý dopad stínu, a pak v různých letech, tak jak zahrada poroste a bude se vyvíjet. Po vašem odsouhlasení vám bude zahrada zrealizována.Koupací a okrasná jezírka - Pardubický kraj

Návrhy a realizace zahrad Pardubický kraj

Zahrada a životní prostředí vytvářejí vzájemně se podmiňující celek vymezený klimatem a nadmořskou výškou. Aby mohla být zahrada krásná a poskytovat vhodné podmínky pro obnovu duševní a fyzické pohody člověka, musí harmonicky zapadat do okolního prostředí a respektovat jeho zákonitosti. Sníte o dokonalé zahradě? Vlastníte pozemek u nově postaveného domu, sídla firma, chaty či chalupy a hledáte optimální řešení? Chcete si vytvořit příjemný „zelený kout“ sami a potřebujete pouze odborné poradenství nebo konkrétní návrh úpravy? Uvažujete o obnově nebo radikální změně zeleně? Máte problémy s realizací Vašich představ nebo s údržbou již dříve založené úpravy? Máte jasnou představu o Vaší budoucí zahradě a chcete využít odborných znalostí a zkušeností při vyřešení pozemku co nejefektivněji? Využijte službu Návrhy zahrad, kterou nabízí pan Šmahel. Jeho cílem je poskytnout zákazníkům komplexní služby, návrhy, realizace a údržby zahrad tak, aby zahrada splňovala všechny individuální požadavky. Při diskuzi o návrhu zahrady zákazník vnáší svoje představy o zahradě a požadavky na provoz. Zahradní architekt zase odbornost a zkušenosti. Pokud již máte návrh zahrady zpracovaný, pak Vám firma pana Šmahela nabízí kompletní realizaci, od návrhu zahrady, terénních úprav po kompletní osázení a úpravu zahrady.

Zakládání trávníků Pardubický kraj

Zelený hustý trávník je více než jen okrasa zahrady. Působí neobyčejně uklidňujícím a příznivým dojmem a má prokazatelně pozitivní vliv na lidskou duši. Chcete mít** dokonalý, hustý a svěže zelený trávník? Založit a udržet trávník takového typu není věcí nemožnou, je však třeba držet se jistých zásad. Pokud se chceme sytě zeleným kobercem na zahradě kochat co nejdéle, nesmíme podcenit přípravu. Před založením trávníku by na pozemku měly být ukončeny všechny stavební práce, především cesty, dlážděné plochy či podzemní rozvody. Trávník je přirozenou součástí každé zahrady. Jeho založení se nabízí především dvěma způsoby, buď položením travních koberců, nebo založení trávníku výsevem, lišící se zejména v komfortu a samozřejmě i v ceně. Nejdůležitější je si uvědomit, jaký trávník chcete, co od něj očekáváte, jakou má plnit funkci a jak jste schopni o něj pečovat. Jednou ze specializací firmy pana Milana Šmahela je zakládání trávníků**. Na přání zákazníka provede pokládku travních koberců, či oživení nebo znovu založení travních ploch.Koupací a okrasná jezírka - Pardubický kraj

Skalky, trávníky - Pardubický kraj

Postavit skalku není jen tak. Důležitý je výběr kamene i rostlin. V každé zahradě může být vhodný jiný kámen. Navíc použitý kámen by měl** ladit** s okolím. Skalku můžete nechat postavit ve svahu i na rovině. Může mít pouze funkci okrasnou, nebo i opěrnou. Velmi krásně vypadá na skalce tůňka, či malý potůček.

Založení trávníku je náročné na důkladnou přípravu pozemku a na jeho odplevelení. Důležitý je také účel, k jakému bude trávník sloužit. Trávník může být založen** výsevem**, nebo pomocí travních koberců. Vysetý trávník je plně pochůzný asi po dvou měsících. Travní koberec můžete plně zatěžovat již za tři týdny.

Pergoly

Jsou zahradní stavby, které přinášejí stín, ochranu před deštěm, vytvářejí potřebné soukromí, kde se můžete schovat a odpočívat v klidu a tichu. Existuje více druhů pergol. Dělí se podle účelu. Odborné zahradní firmy vám s výběrem poradí, a zároveň vám pergolu postaví i osází.

Chodníky

Chodník se může zdát úplně obyčejný. Dotváří však tvář zahrady. Někdy je lépe nechat konečnou podobu chodníků na zahradní firmě. Ta vám vytvoří zajímavé chodníky, které budou skvělým doplňkem zahrady a přitom se po nich bude pohodlně a bez problémů chodit.Koupací a okrasná jezírka - Pardubický kraj

Zahradní údržba Pardubický kraj

Pokud chcete mít Vaši zahradu stále krásnou, je třeba se o ni i pravidelně starat. Odborná údržba zahrady je tedy základem pro to, abyste si mohli plně užívat a vychutnávat potěšení, které Vám pobyt na zahradě poskytuje. Profesionálové ve svém oboru vám dají radu, jak je potřeba po samotné realizaci zahradu udržovat a pokud nebudete mít chuť ani čas se o svou zahradu pravidelně starat, pak Vám firma pana Milana Šmahela nabízí údržbu zahrady jak celoroční, tak dle vašich požadavků a přání. Zahrada je vyjádřením vaší osobnosti, je vaším intimním místem i místem, kde trávíte volné chvíle se svojí rodinou a přáteli, je rozšířením vašeho domova o nádheru přírody. Zahradní údržba zahrnuje péči o trávník, sekání, hnojení, dosev, postřik proti plevelu, tvarování živých plotů, kácení a řez dřevin, odplevení, údržbu jezírek, zazimování zahrad, obrývání záhonových obrub, čištění zámkové dlažby, fasád a mnohem dalšího.

Údržba veřejné zeleně Pardubický kraj

Činností pana Šmahela je také péče o veřejnou zeleň v Pardubickém kraji, ve firmách a privátním sektoru. Specializuje se na celkovou údržbu veřejné zeleně, kde provádí veškeré práce s tímto spojené. Jedná se o celoroční údržbu včetně zimní. Nabízí jednorázové i trvalé smluvní údržby veřejných i soukromých parků a zelených ploch, zeleně firemních areálů, restaurací a hotelů.

Poskytuje kompletní nabídku zahradnických prací jako je údržba trávníků, sekání trávy, prořezávání okrasných dřevin, odstraňování náletových dřevin, práce s křovinořezem a motorovou kosou, údržba dětských hřišť, výsadby sezónních květinových záhonů, úpravy a řez živých plotů, odvoz a likvidace odpadů vzniklých touto činností.

Koupací a okrasná jezírka - Pardubický krajc

Kácení stromů Pardubický kraj

Rozhodli jste se prosvětlit zahradu, zbavit se starých a nemocných stromů? Pak nezbývá, než přistoupit ke kácení vybraných dřevin. Na každé zahradě občas ke kácení musí dojít. Jednou jsou na řadě letité vzrostlé jehličiny poškozené od bouřky či vichřice, jindy staré neplodící ovocné dřeviny. Kácení stromů není činnost lehká a v každém případě je nutné dbát především na bezpečnost při práci. Je důležité, abyste kácení stromů plánovali velice pečlivě. Stromy musíte kácet bezpečně a ve směru, ve kterém chcete, aby spadly. Dobře naplánované kácení rovněž usnadňuje pokračování vaší práce. Máte problém se stromem? Nezoufejte, pan Milan Šmahel Vám rád pomůže. Provádí klasické kácení stromů, kácení stromů v omezeném prostoru, kácení stromů na nedostupných místech nebo kácení stromů hrozících způsobení škody na majetku nebo újmě na zdraví či odstraňování suchých, poškozených větví.

Zahrada na míru - Pardubický kraj

Je opravdu výborným řešením. Abyste však nebyli zklamáni, volte pro realizaci jen takovou zahradní firmu, která nabízí kompletní služby a zároveň má vynikající reference. Ty jsou mnohdy k nezaplacení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6157 (zahradnimagazin.cz#10044)


Přidat komentář