Bazény zapuštěné

Přemýšlíte nad koupí bazénu a nemůžete se rozhodnout, které řešení bude pro vás to nejlepší? Když se rozhodnete pro zapuštěný bazén, můžete si být jistí jeho estetickým splynutím se zbytkem zahrady.

Teplé léto si na vaší zahradě můžete daleko více užít, když se rozhodnete pro koupi bazénu. V případě, že máte dostatek financí, můžete se rozhodnout pro bazén v domě. Další možností je nadzemní bazén nebo bazén zapuštěný.

Zapuštěné bazény

Zapuštěné bazény do vaší zahrady dokonale zapadnou, jejich výhodou je estetické splynutí s okolním prostorem. V případě, že k bazénu zvolíte zastřešení nebo ohřívání vody pomocí solárních panelů, může se sezóna prodloužit až o několik týdnů. Zapuštěné bazény můžete vybírat v různých tvarech, velikostech a materiálech. Rozhodnout se můžete pro bazén plastový, plechový nebo** fóliový.**

Plastové bazény

Plastové bazény jsou velmi oblíbené, může za to jejich nízká cena, rychlá a jednoduchá stavba. Snadnější přístup do bazénu zajistí schodiště. Plastové bazény jsou k dostání v různých tvarech a velikostech.

Plechové bazény

K výrobě těchto bazénu se používá plech, který má speciální povrchovou úpravu proti korozi. Beton tvoří dno těchto bazénů. Stavba je u tohoto typu bazénu rychlá a jednoduchá, finanční náročnost také není příliš velká. Nevýhodou těchto bazénů je omezení ve výběru tvaru, vybrat si můžete pouze ze základních dvou tvarů a to oválu nebo kruhu.

Fóliové bazény

Výhodou fóliových bazénů je možnost výběru z mnoha tvarů. Ke stavbě těchto bazénů se používá hydroizolační fólie, která se vyznačuje dlouhou životností, vysokou pevností a tvarovou flexibilitou. Hydroizolační fólie jsou k dostání v různých barvách.

Ošetřování bazénu

Péče o bazén nezahrnuje pouze péči o vodu, ale také o stěny bazénu. Nečistoty, které se usazují na stěnách bazénu, způsobují tvorbu řas a zákalů. Bazén se může vyčistit pomocí vysavačů nebo různých robotů. Další nečistoty, které jsou na dně bazénu, se mohou odstranit smetením nebo odsátím.

Péče o vodu v bazénu

Před prvním napuštěním bazénu je velice důležité bazén pečlivě vyčistit. Po prvním napuštění bazénu se provede měření pH. Den poté se doporučuje do bazénu přidat přípravky, které slouží k odstranění minerálních látek. Minerální látky mohou způsobit zabarvení vody. Dále se může provést chlorování vody. Hladina chloru se v bazénu musí kontrolovat pravidelně. Vodě v bazénu se musí věnovat pravidelná péče, aby se nestala zdravotně závadnou. Kvalitní voda je hygienická, čistá a má správnou barvu. Alespoň jedenkrát týdně je nutné kontrolovat pH a koncentraci chloru.

Hodnota pH

Hodnota pH v bazénu by se měla pohybovat okolo 8,8 až 7,2. Vyšší hodnota pH přispívá k tvorbě minerálních zákalů, vodního kamene a dalších sraženin. Voda s vyšší hodnotou pH jde také více cítit po chlóru. Naopak v případě, že je hodnota pH vody nižší než 7, dochází ke korozi povrchů a je ovlivněna rozpustnost ostatních látek v bazénu. Hodnota pH se dá jednoduše změřit pomocí testerů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6150 (zahradnimagazin.cz#9990)


Přidat komentář