Bazénový vysavač

Koupání k létu patří. A co teprve koupání ve vlastním bazénu. Požitek z koupání ve vlastním bazénu budete však mít jen pokud bude voda křišťálově čistá. S tím vám pomůže bazénový vysavač.

Proč bazénový vysavač?

Dříve se bazénové vysavače používaly jen u veřejných bazénů. Časem se však začaly užívat i u bazénů soukromých. Důvod je nasnadě. Naváté nečistoty klesnou na dno a jen velice těžko se odstraňují. I když máte velmi kvalitní filtraci a kartáčem nečistoty pravidelně rozvíříte, tak trvá velmi dlouho, než je filtrace odsaje a někdy i to není dostatečné. Za to vysavač dokáže nečistoty ze dna, a dokonalejší vysavače i nečistoty ze stěn, bez problémů vysát a ještě ušetřit práci filtračnímu zařízení.

Jaké existují druhy bazénových vysavačů?

Vybírat lze mezi mechanickými, poloautomatickými a plně automatickými. Všechny typy jsou účinné. Problémem však může být zastaralá filtrace. Pokud máte kartušovou filtraci, případně filtraci dovezenou z Číny, nelze tyto** bazénové vysavače** připojit. Navíc ani sací síla takovéto filtrace není dostatečná. Zde je jediné řešení, s koupí vysavače zakoupit i výkonnější filtraci a tak dosáhnout i** čistější vody v bazénu**.

Mechanické bazénové vysavače

Někdy jsou také nabízeny pod názvem ruční bazénové vysavače. Jsou nejčastěji používány pro menší nadzemní bazény nebo i pro částečně zabudované bazény. Jejich pomocí vyčistíte dno od všech nečistot. Mechanické bazénové vysavače se připojují k filtračnímu systému a pracují na vakuovém principu. Při čištění se ovládají pomocí** teleskopické tyče**, na jejímž konci je umístěna vysávací hlava. Nečistoty se nasávají do hadice a odvádějí do skimmeru a pak do pískové filtrace.

Poloautomatické bazénové vysavače

Největší výhodou** poloautomatických vysavačů** je, že pracují bez vaší přítomnosti. Připojují se také přes skimmer a nečistoty odvádí přes pískovou filtraci. Pro čištění využívají sací síly filtrace a pulzní membránu vysavače, čímž se pohybují po bazénu. Některé typy vyčistí pouze dno bazénu, jiné dokáží spolehlivě vyčistit také bazénové stěny.

Automatické bazénové vysavače

Jinak se také nazývají automatické bazénové roboty. A to právem. Tyto vysavače jsou totiž absolutně nenáročné na obsluhu, pracují zcela samostatně a zajišťují dokonalé odstraňování nečistot** ze dna i stěn bazénu**. Opravdu velkou výhodou je čistící cyklus v nočních hodinách, který zajišťuje, že každý den máte bazén dokonale vyčištěný. Automatické vysavače jsou řízeny řídící jednotkou, která si sama zmapuje a změří velikost bazénu a následně vybere nejvhodnější program čistění podle aktuální potřeby znečištění. Je také možné zvolit některý z volitelných přednastavených programů. Vlastní filtr těchto vysavačů umožňuje čištění nezávisle na filtraci. Některé automatické bazénové vysavače mají dálkové ovládání a praktický přepravní vozík. Mezi další výhody těchto vysavačů patří možnost vysávání všech druhů povrchů bazénu. Problémem nejsou ani foliové bazény. Pro případ, že by někdo chtěl omylem zapnout vysavač na sucho, jsou vybaveny pojistkou, která to nedovolí. Tak nedojde k poškození vysavače.

Bazénový vysavač pomocník

Všechny bazénové vysavače významně pomáhají udržet čistou vodu. V závislosti na typu, který si vyberete také ušetří váš čas a i spotřebu bazénové chemie.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6152 (zahradnimagazin.cz#9996)


Přidat komentář