Zahradnické služby - Prostějov, Olomouc

Máte zahradu, ale nevíte, jak by měla vypadat? Nebo máte starosti s její údržbou? V těchto oblastech vám pomoc poskytnou speciální firmy, které nejen esteticky pomohou dotvořit okolí vašeho domu, ale ještě vám pomohou i prakticky.

Dnes  mají lidé poměrně dvojsečný výběr. Sice třeba vydělávají více peněz, aby si mohli dovolit pěkný dům nebo chatu, ale zase nemají tolik času na údržbu daného obydlí. Proto je dobré si uvědomit, že když svoji aktivitu vyvíjíte v práci, tak byste péči o svůj domov měli svěřit profesionálům. Nejedná se jen o to, že někde zastane Vaši péči. Odborníci se totiž v daných oblastech vyznají a vám tak mohou nabídnout řadu služeb, které vám pomohou i prakticky. Péče o zahradu nemusí být pro Vás proto náročná, jen si musíte koncipovat takový terén, na který budete stačit. To znamená, že buď budete mít plochu, o kterou se budete moci starat anebo budete mít k dispozici někoho, kdo se Vám o dané místo bude starat. Máte spousty možností, proto si některé přiblížíme více.

Návrh zahrad Prostějov, Olomouc

Pro navržení krásné, příjemné zahrady dle Vašich představ je zapotřebí odborných znalostí v oboru zahradnictví, krajinářství, designu a představivosti. Návrhem či projektem zahrady se rozumí  dokumentace, která obsahuje osazovací plán, 3D návrh, podrobný seznam rostlin, fotogalerii použitých rostlin a rozpočet. Návrh zahrady popisuje celkovou koncepci navržené zahrady. Výhodou odborného návrhu zahrad je kvalitní práce, návrh zahrad dle Vašich finančních možností, použití vhodných druhů rostlin do daného prostředí, zabránění nesprávně vysazených dřevin, zajištění požadované funkce zahrady.

Realizace zahrad Prostějov, Olomouc

Na základě zpracovaného projektu je provedena vlastní realizace zahrady, zahrnující úpravy terénu, výsadbu rostlin a výsev nebo položení trávníku. Realizace zahrad se zajišťuje včetně dodávky všech potřebných materiálů. Před realizací Vaší zahrady je zpracována podrobná cenová nabídka na realizaci zahrady, jejíž součástí je položkový rozpočet s přesnou specifikací všech prací a materiálů. Cena realizace se odvíjí podle požadavků zákazníka.

návrhy zahrad

Jakou zahradu zvolit?

Zde se nabízí zpracování zahrady, kdy se pracuje s tím, aby byla pěkná, vyhovovala Vašim požadavkům a abyste s ní měli co nejmenší práci. Zde tedy platí, jaké rostliny budou na zahradě. Pokud nemáte tolik možností se o zahradu starat, tak stačí jen trávník a pár stromů či keřů, které vytvoří příjemný terén, ve kterém se budete cítit dobře. Pak můžete mít zahrádku ozvláštněnou květinami, které zpestří danou oblast. Jestli toužíte pěstovat plodiny, tak si nechte vysázet záhonky se zeleninou a ovocné stromky. Zde počítejte s místem. Pokud Vám odborník zasadí dané plodiny, tak Vám poradí. Musíte ale počítat s tím, že nelze vedle sebe těsně umístit semínka nebo malé rostlinky, protože každá plodina potřebuje prostor, až se rozroste.

Až budete mít vybranou zahradu, tak můžete využít i různých grafických návrhů jako jsou i 3D vizualizace. Nechte si od odborníka poradit v tom, jaké jsou rostliny, které jsou více a které méně náročné na údržbu. Díky tomu si budete moci více užívat zahrádky, nebudete mít jen starosti.

Jaké služby poskytuje zahradník?

V oblasti zahradních služeb máte velké možnosti. Daný odborník Vám může navrhnout zahradu dle Vašich požadavků, kdy se přizpůsobí přáním a potřebám pro náročnost. Může Vám poradit s tím, jaké prvky se nabízí a jak mít pěknou zahradu, která Vás bude těšit. Daný návrh Vám může vypracovat v grafickém návrhu, který zohlední Vaše představy a dostupné možnosti.

V oblasti zahrad se pak nabízí i realizace daných návrhů, to znamená vysázení plodin, aplikace trávníku, nasázení stromů a případného živého plotu. Stejně tak Vám může odborník pomoci v oblasti aplikací vodních jezírek, může se vyznat i v montážích zahradních domků.

Poté se nabízí i pravidelná péče o zahradu. Může se Vám sekat zahrada, odstraňovat přerostlé větve, udržovat rostliny tak, aby kvetly a nesly plody apod. Zahradník Vám může také radit, jak máte o danou plochu pečovat Vy, aby se jí dostala maximální péče.

návrhy zahrad


Na co se zaměřit v péči o zahradu Prostějov, Olomouc

V oblasti zahrady existuje více prvků, na které je třeba se zaměřit, aby celkový terén byl symetrický a esteticky přijatelný. Máme proto pro vás několik typů, které můžete aplikovat na dané oblasti.

Květiny

V oblasti** květin** se nabízí jednak barevné zpestření Vaší zahrady. Můžete mít záhonky, které budou lemovat menší rostliny, které v období  kvetení rozzáří Vaši zahradu. Lze také volit větší rostliny, které se hodí zejména k plotům a zídkám, kam vhodněji zapadnou. Květiny můžete rovněž pěstovat i pro to, abyste si je pak mohli utrhnout a ozdobit si jimi vázu nebo je někomu darovat. Květiny jsou různě náročné. Můžete mít jednoletky, dvouletky i trvalky, které nevyžadují příliš péče jako je kromě zalévání také hnojení, přesazování a jiná péče. Pokud Vám odborník sdělí, jak je náročná péče, tak ji musíte dodržovat, protože jinak jste zbytečně vynaložili peníze za daný produkt.

Tulipány

Plodiny

V oblasti pěstování můžete využít i plodin, které budou dostupné i z potravinového hlediska. Pokud budete mít vlastní rajčata, brambory, celer, mrkev, saláty, maliny, rybíz, třešně, jablka, švestky a další plodiny, tak Vám to nabízí spousty výhod. Jednak má pěstitel vždy větší radost z vlastního vypěstovaného produktu, ale také se nabízí kvalitní ovoce, které není nijak chemicky ošetřené a také znáte jeho původ. I zde platí, že musíte dodržovat pokyny odborníka, abyste zbytečně nevynaložili peníze.

Trávník

Tráva nemusí být vždy jen na obtíž. Pro spoustu lidí by bylo nejvhodnější, kdyby se nemusel sekat, protože jiný užitek z ní v podstatě nemají (pokud např. není potravou pro králíky apod.).** Trávníky** si ale dnes můžete nechat vysázet v různých podobách. Můžete mít krátké typy, které nejsou náročné na údržbu a při základní péči nebudou přerůstat, ani se zde nebudou vyskytovat různé plevele.

Stromy a keře

Tyto rostliny slouží nejen k ozdobě, ale také ke stínění nebo vytvoření přírodního zakrytí pozemku. Například takové túje vytvoří živý plot, za který není vidět. Pokud tedy potřebujete určité zázemí a trochu soukromí, tak zvolte keř, který bude vhodně zdobit i krýt Váš pozemek. Další oblastí jsou pak stromy, které dávají plody, což jsou různé ovocné dřeviny, které jsou užitečné z plodného hlediska.

návrhy zahrad

Zákoutí

Zahrada to nejsou ryze rostliny a přírodní plodiny. Může se jednat i o artefakty, které se zasadí do dané zahrady jako zákoutí. Mohou to být již zmíněná jezírka, zahradní domky, někdo si dává do zahrady trpaslíky či jiné figurky. Musíte ovšem myslet na to, že se jedná o jiný prvek než celá zahrada, proto je musíte umět vhodně zasadit do terénu, aby dané prvky až příliš nevyčnívaly. Pokud máte zahradu plnou barev, tak dané objekty raději odsuňte jakoby kousek stranou. Když máte záhony růží a jiných květin, tak daný objekt bude více vyčnívat a daný efekt bude neuspořádaný. I tak volte vhodné barvy. Pokud máte zahradu, která hraje spousty barvami, tak si nevolte už tak pestrý prvek, protože by celkový dojem mohl působit přeplácaně.

Mít krásnou zahradu je dobré nejen z toho důvodu, že ji bude každý obdivovat, ale také proto, abyste se i vy v ní cítili dobře. Nechte si proto vytvořit takový prostor, který bude pěkný a efektní a hlavně pro Vás nebude starostí, ale radostí. Na zahradě můžete pěstovat i plodiny, které budou zdravější a budete mít z nich větší radost. Vybírejte si proto takový typ zahrady, který Vám bude vyhovovat a splní Vaše představy. Dnes tyto možnosti jsou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6119 (zahradnimagazin.cz#9905)


Diskuze a zkušenosti

Lukáš B. | 09.06.2014 12:07
Re: Zahradnické služby - Prostějov, Olomouc Skvěle odvedená práce, doporučuji.

Petr | 25.03.2015 10:07
Re: Zahradnické služby - Prostějov, Olomouc S firmou jsem spokojený. Vše udělali perfektně. Petr


Přidat komentář