Zahradní keramické dekorace

Zahrada je místem odpočinku, relaxace, ale i zábavy. Aby byla skutečnou chloubou, je potřeba ji doladit k dokonalosti nejlépe šikovnou zahradní keramikou. Zahradních keramických dekorací je spousta, stačí si vybrat.

Zahrada je v dnešní době nejen prostředím pro pěstování plodů, ale především místo pro jistou relaxaci, odpočinek, ale i zábavu. Ještě před pár lety zahrada u domu byla místem pro odkládání materiálu na další použití, což kolikrát bylo uloženo i pár let. Také to bylo místo k chovu domácích zvířat, což bylo také na zahradě znát. Jenže dnes málokdo má hospodářská zvířata, a dnešní moderní doba dovoluje to, aby nemusel být materiál na pozdější použití skladován. Takže i dnešní moderní zahrady mohou být místem pro skvělý odpočinek.

Řešení zahrad

Proto se také mnoho lidí dívá na řešení zahrad, aby skutečně zahrada splňovala místo pro odpočinek a relaxaci. Moderní zahrada dnešního stylu je především venkovním odpočinkovým místem, který také plní tuto funkci po dobu teplého období jaro – léto, případně brzký podzim.

A proto, aby byla zahrada skutečným obrazem krásného domu, a i možným teplem domova, je zapotřebí, aby tak vypadala. K tomu může velice dobře pomoci zahradní keramická dekorace. Doplňky, které uvedou zahradu do jistého stylu, zpříjemní celý pohled na zahradu. Třeba tradiční zvířátka jsou oblíbené nejen dětmi, ale právě i dospělými. Hodně se v poslední době také dávají osazené kočárky a andílci, kteří také doladí celkovou atmosféru přírodní zahrady.

Novinky v zahradních keramických dekorací

Nacházíte se ve světe plném kreativní tvorby, jež Vás pohltí svou pozitivní energií a umožní tak propuknout radosti ve Vás. Novinkou v tom překrásném světě je vytváření uměleckých andělů a podobenin Vašich dětiček či tatínka, manžela nebo kohokoliv koho chcete mít na své zahrádce, jenž Vám zpříjemní každý den při pohledu na ně. Překvapte své blízké dekorací podobnou jim samotným, ať už v tom co dělají rádi nebo jen tak.

Inspirace pro Vás

Každá z těchto kouzelných keramických dekorací Vás po rozkliknutí zavede přímo do e-shopu, kde si můžete vybrat z široké škály výrobků, ale také získat inspiraci a nechat si vytvořit zahradní dekoraci dle Vašeho přání.

"Tvorba je nádherná věc. Je v ní svoboda a okamžiky kdy se člověk stává malým dítětem. Okamžiky radosti, kdy vás něco napadne, - hurááá já mám nápad! Okamžiky zkoumání, kdy přemýšlíte - jakpak já to provedu? A pak ten velký okamžik, ta naplňující chvíle, kdy se Vaše myšlenka narodí a vidíte jí v plné kráse před sebou.... Najednou ta hlína ožila - vy jste jí vdechli život - ona žije !!!"

Anděl a portrét

Mimo tradiční motivy keramických zvířat se používají také dost často keramické kočárky. Vypadají skutečně úžasně, jak na trávníku, tak na jiném povrchu, který se na zahradě používá a působí opravdu velice dobře. Keramické kočárky jsou nízké, některé více, jiné méně zdobené a také velikostně se liší. Vždy však vypadají dokonale a většina z těch, kteří je poprvé uvidí, si je zamilují. Už i proto by neměly na žádné zahradě chybět. Takové keramické kočárky jsou ve většině případů s kulatým dnem a tak také výborně slouží jako květník pro květináč s nádherně rozkvetlými květy například jarních tulipánů, narcisů, ale i bramboříků, nebo i účelných zahradních jahod. Keramické kočárky jsou opravdu skvostné.

Postavy, plastiky, busty

Dost specifické jsou pak postavy, nebo podobné plastiky a busty. To už i samotná zahrada musí být v tom správném duchu, který zahradní keramikou jen naváže na různá témata. Pokud totiž někdo plánuje zahradu, většinou jde o obecné využití pro celou rodinu a hlavně na zábavu. Různé motivy, které se do zahrady umístí, by také měly být příjemné a milé. Stejně tak jako jsou barevná zvířátka, nadmíru krásní andílci, anebo pak zmíněné a populární kočárky. Postavy nebo busty se hodí spíše do okrasných zahrad, záleží ovšem také na celkovém provedení. A co se bust týče, je to skutečně vhodnější pro okrasné zahrady, kde je to ráj a pastva pro oči.

Andělé z keramiky

Dost lidí je věřících, a pokud již nevěří na existenci Boha, pak jistě alespoň ocení přízeň schopných andělů, které obývané zahradě přinesou potřebnou ochranu pod svými křídly. Z tohoto důvodů je zájem o keramické anděly stále na špičce. Lze vybírat z tak zvaných dětských andělů, jenž jsou roztomilí, anebo z andělů dospělých, jako nádherných žen. Pak jsou i andělé neurčití nebo tací, kteří vypadají jako víly. Pro výběh do zahrady záleží nejen na zaměření zahrady, ale zejména pak vkusu samotného majitele zahradního pozemku.

Pítka a krmítka pro ptáky

Kdo má udržovanou zahradu, obvykle má rád i přírodu a s tím spojené zvířátka. Dost často  lidé věší na stromy ve svých zahradách krmítka pro ptáčky, aby k nim do zahrady našli cestu. Krmítka a pítka pro ptáčky jsou sice dost často z improvizovaných materiálů, jako jsou plastové kelímky a misky, případně dřevěné krmítka, které si i větší děti rádi vyrobí. Jenže kdo chce svoji zahradu mít obydlenou ptactvem a přitom stylizovanou, má možnost pořídit si vkusné a účelná keramická krmítka a pítka pro ptáčky. Nejen že splní svoji povinnost, ale i skvěle zapadnou do stylu celé zahrady. Přitom nemusí jít o klasické krmítka na stromě zavěšené, ale třeba i umístěné keramické listy, které vypadají skvostně. A co je vůbec parádní, jsou pítka pro ptáčky tvaru kalichů, nebo spíše takových kašen, jež splňují několik účelů zároveň.

Zahradní keramické koule

Do každé správné zahrady s keramickými soškami nesmí chybět ani keramické zahradní koule, které mohou být plné nebo zdobené, jakoby vyřezávané (jelikož se jedná o keramiku). Možností je také hned několik, opět bude hlavní roli ve výběru hrát vkus objednavatele a také to, co si sám přeje. Keramické koule někdy vypadají jako dřevěné a to může v jisté chvíli i být užitečné. Zvláště pro ty, co mají raději tento styl. Zahradní keramické koule mají i další vlastnosti a to, že mohou sloužit jako jisté označení, ohraničení i záložka za dveře.

Aromalampy

Oblíbené aromalampy jsou především určeny k užitku doma, ale existují i velké aromalampy, určené pro zahradní použití. Jsou dost nápadité a mohou být různého stylu. Záleží na tom, kdo jakému dává přednost. Možná je pro Vás zvláštností, proč na zahradě používat aromalampu, když se vůně rozprostře do okolí, jenže i to má svůj účel. Je to především proto, že jisté vůně nesnáší bodavý hmyz, obzvlášť komáři a rozptýlením aroma v okolí, které obýváte, je odradí. Skvělá volba pro letní večery, a navíc je zahradní keramická aromalampa romantickým prvkem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6127 (zahradnimagazin.cz#10064)


Přidat komentář