Realizace zahrad - zahradnictví jižní Čechy

Zahrádka může mít mnoho podob. Je možné ji ladit čistě do pěstitelského, užitkového, nebo okrasného rázu. Navržení konečného vzhledu zahrady a její následná realizace však vyžaduje více než jen odhodlání.

 

Zkombinovat jednotlivé traviny, dřeviny, trvalky, aby v každém ročním období byl na zahrádku pěkný pohled, vyžaduje pěstitelské znalosti. Nevhodný výběr by také mohl dopadnout tak, že by Vás příští rok čekala práce od začátku. Sami však nemusíte v prodejně při výběru dřevin a trvalek tápat. Můžete se obrátit na odborníky, kteří se věnují nejen prodeji, ale i pěstování dřevin, trvalek.

 

Skalky, jezírka

Již v úvodu jsme předestřeli, že zahrada může být pojata různým způsobem. Obdivujte při Vašich toulkách okrasné skalky a jezírka, která zdobí nejednu zahrádku, jsou součástí pozemku u rodinných domků? I Vy můžete být majitelem skalky mini, či naopak větších rozměrů. A jezírko? I v jeho případě máte hned několik možností. Při tvorbě kompozice zahrádky si můžete sami zahrát na zahradního architekta, nebo tuto práci včetně samotné realizace přenechat odborné firmě. Záleží pak nejen na Vaší chuti, zkušenostech, ale také volném času.

Schodiště do zahrady

Způsobů, jak se dostat na** zahradu**, je hned několik. Můžete jít po udusané hlíně, vyštěrkované cestě, ale také pohodlně po schodišti. Udusaná hlína je sice fajn, ale jen do okamžiku, než začne pršet a bujet plevel. Vyštěrkovaná cesta, respektive jednotlivé kamínky se Vám zase časem dostanou na celý pozemek. Oproti tomu vybudované schodiště je nejen praktické, ale může být i skutečným architektonickým skvostem. I v jeho případě můžete navrhnutí i zbudování přenechat na profesionální firmě. Sami jen můžete přihlížet, jak dílo utěšeně roste.

Zakládání zahrady

Chatka, chalupa, rodinný dům, penzion již stojí, či je objekt zrekonstruován a nyní nastal čas se také zaměřit na okolí nemovitosti? Můžete nechat přilehlý pozemek bez povšimnutí, jenže čím déle budete odkládat jeho úpravu, tím k větší pravděpodobnosti může dojít, že se již k jeho řešení nedostanete. Nemáte-li chuť, sílu, dostatek volného času, pak se přesto Vaší představy v podobě utěšené zahrádky, skalky, zeleného zátiší, nemusíte vzdát. Stačí, když oslovíte vybraného specialistu na zakládání zahrad.

Navržení vzhledu zahrady

Listujete časopisy zaměřenými na zahrádkaření, moderní bydlení a hledáte inspiraci pro zbudování Vaší nové zahrádky? Nemůžete na nic vhodného narazit, nebo se Vám naopak líbí od každého něco? V obou případech nemusíte být zoufalí. Vaši představu, ať už kompletní, nebo jen zatím zrozenou v hlavě, můžete prodiskutovat se zahradním architektem, jehož profesí je právě navrhování zahrad. Můžete se s ním domluvit, že Vám zpracuje hned několik návrhů v barevném provedení, třeba i 3D zobrazení a Vy si pak jednoduše vyberete ten, který Vás nejvíce zaujme.

Vzhled zahrady měnící se s ročním obdobím

Líbila by se Vám představa mít Vaši zahradu vždy proměněnou v závislosti na ročním období? Sice řada z nás tráví nejvíce času na zahradě o letním počasí, tak je celkem pochopitelné, že zájem o dokonalý vzhled zahrady se soustřeďuje právě na toto roční období. Nicméně i na jaře, na podzim a v zimě může Váš pozemek vypadat skvěle, i když nebude zrovna zelený. Na jaře může být zahrádka laděná do bílé, žluté, fialkové. Pro podzim je typická sytá a podmanivá oranžová zářivost. A v zimě vypadá úžasně kontrast červených bobulí s čepicí ze sněhové pokrývky. Sladění zahrady v závislosti na ročním období, vyžaduje již značného umu a znalostí, vhodného výběru dřevin a rostlin. Do takové zakázky se může pustit vskutku jen expert. Oslovíte-li takového zahradního architekta, pak uvidíte, že Vaše zahrádka bude obdivována nejen Vámi samotnými, ale i kolemjdoucími a návštěvníky.

Vzhled zahrady – přiláká Vám klientelu

Zakoupili jste si dobře situovaný pozemek, který přímo volá pro zbudování ubytovacího zařízení? O výstavbu penzionu, chalupy, či hotelu, se Vám postará od A do Z stavební firma. Nezapomněli jste však ještě na něco? Potenciální klientela si při vybírání ubytovacího zařízení, kde bude trávit svoji dovolenou, soustředí nejen na samotný objekt, ale také přilehlé okolí a pozemek. Pokud si dáte tu práci a vybudujete také vedle penzionu, chalupy, hotelu, útulné místo zvoucí k odpočinku s dřevinami, lavičkami, omamně vonícími květy, uvidíte, že atraktivita lokality spolu s kvalitními službami, se záhy odrazí v zájmu o ubytování. Tak, jako se o výstavbu, či rekonstrukci ubytovacího zařízení, postarala stavební firma, tak zase o zahrádku, pozemek, se Vám může postarat firma se zaměřením na vytvoření romantického zátiší.

Realizace závlahových systémů

Zeptáte-li se jakéhokoli zahrádkáře, která činnost pro něj není zrovna oblíbená, pak Vám nejspíš odpoví, že zbavení záhonků plevele a zalévání. Pokud je Vaše zahrádka soustředěna do okrasného rázu, pak plevel řešit nemusíte. A zalévání? I v tomto případě můžete upustit od neustálého nošení těžké konve s vodou a kbelíků. Budete se moci rozloučit s tzv. vytahanými rukama, a to díky automatickému závlahovému systému. Ten Vám můžete zrealizovat a nainstalovat specializovaná firma. O pravidelný přísun potřebné vláhy tak bude vždy postaráno a Vy ušetřený čas budete moci investovat do jiné činnosti, či si jen tak užívat relaxačních chvil.

Využití závlahových systémů

Závlahové systémy nachází své uplatnění nejen na zahradní ploše, ale také v sadech, ve skleníku, na travnatém fotbalovém hřišti, v parku aj.

Výhody závlahových systémů

Proč investovat do** závlahových systémů? I v případě miniaturní zahrádky se Vám vyplatí automatický závlahový systém, natož pak u zahrady většího rozměru. Díky automatickému závlahovému systému nebudete muset neustále myslet na Vaši povinnost spočívající v pravidelném zalévání a sledování, zda dřeviny, travina potřebuje zalít, či nikoliv. Díky **závlahovému systému Vám odpadnou starosti s určením přesné a správné zálivky. Odměnou Vám pak budou záhony s kvetoucími rostlinami, zelený trávník, prosperující zahrádka jako celek. Jak konev, tak zahradní hadici budete moci uložit do sklepa. Vaše práce v podobě ručního zalévání, bude díky nainstalovanému závlahovému systému, ukončena. A rozhodnete-li se odjet třeba na týden, či čtrnáct dnů na dovolenou mimo domov, nebudete muset obvolávat členy rodiny, či žádat sousedy, aby se Vám postarali o zalití zahrádky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6124 (zahradnimagazin.cz#10041)


Přidat komentář