Realizace zahrad - Liberec

Krásný nový dům a kolem něj zahrada, která splní všechna vaše očekávání. To je splněný sen. Jenže naplánovat a založit zahradu není až tak jednoduché. Pomoci vám mohou odborníci, kteří se zabývají návrhy a realizací zahrad a zeleně.

Jak založit zahradu?

Krásná zahrada je důležitá pro každého, kdo vlastní rodinný domek, ale i pro ty, jež bydlí v domech bytových. I tito lidé vlastní zahrádky. Každý, kdo má zahradu, vyznává jiný styl a jiné určení, ale jedno mají všichni společné. Chtějí se na zahradě cítit dobře, odreagovat se a načerpat nové síly. Založit novou zahradu chce opravdu alespoň nějaké zkušenosti.

Ten, kdo zahradu zakládá na holé pláni, si pravděpodobně myslí, že je na tom nejlépe. Ale co se jeví jako velké plus, se záhy může změnit v mínus a naprostý zápor. Zakládat zahradu na místě, kde vlastně ještě nic neroste, znamená dlouhé čekání, až malé sazenice rostlin povyrostou. Navíc, ne každá sazenice se hned ujme. Vždy dochází ke ztrátám. Lépe je na tom ten, kdo zakládá zahradu na místě, kde již byla dříve. Vlastně zahradu rekonstruuje. Většinou jsou zde vzrostlé stromy, a tak je zahrada přeci jen veselejší hned od začátku. Ale i tato varianta může být velkým mínusem. Zvláště pro toho, kdo chce zahradu v určitém stylu, a proto musí vše vykácet a znovu vysadit. Dalším problémem při zakládání je zejména to, že se zahrada začne plánovat až s postaveným domem. To je velká chyba. Plánovat by se ideálně mělo již před započetím výkopových prací. Tak bude zahrada dokonalou součástí nového domu.

Problémů se zakládáním zahrady je mnoho. Ale všechny mají řešení. To vám nabídnou, stejně jako naplánování a realizaci zahrady v profesionální zahradní firmě.

Architektura zahrady

Zahrada může být v různých stylech. Vždy záleží na tom, který je vám blízký. S realizací vám pak pomůže zahradní architekt. Vybírat můžete z klasických stylů, moderních, městských, orientálních, nebo můžete volit rodinnou zahradu. Zahradu můžete dělit na jednotlivé části, můžete jednotlivé části ohraničit, nebo jen volně přecházet z jedné do druhé. Záleží na vašich přáních, které vám pomůže zrealizovat odborník.

Návrh zahrady

Představy mohou být různé, ale často se liší od možností, které zahrada poskytuje. Dá se říci, že dobrá zahradní firma brzdí nereálné představy zákazníka a ukazuje mu cestu, která je na daném místě možná. Pěstování rostlin se odvíjí od složení půdy, možnosti zalévání, a podle orientace a svitu slunce. Tyto podmínky prostě udávají možnosti každé zahrady. Chcete-li tedy svou zahradu snů, pak se obraťte na profesionály. Ti vám ukáží možnosti, nejlépe v 3D provedení, v takzvané vizualizaci a vy si budete moci představit, jak bude vaše zahrada vypadat po základní realizaci, jak za 5, 15, 20, 30 let, jak bude vypadat v různé denní době či roční době. Ve vizualizaci jde vše měnit, upravovat a přetvářet. A to až do té chvíle, než si budete jisti konečným výsledkem.

Zahrada 3D

Ve vizualizaci uvidíte svou zahradu v plné kráse a se vším, co si plánujete. To znamená, že uvidíte upravený terén, vodní i zahradní stavby a samozřejmě výsadbu. Ta zpočátku bude jen velmi řídká, poněvadž léty se rozroste do šířky i do výšky. Proto vám vizualizace nabídne řešení v podobě dočasné výsadby letniček, dvouletek a přenosných rostlin. Ty zaplní mezery a zahrada bude krásná hned v prvním roce. Jak bude růst a sílit, bude méně letniček a dvouletek a více vzrostlých trvalek, keřů a stromů. Až nakonec převezme právě trvalá výsadba plnou vládu v zahradě.

Realizace zahrady

Samotná realizace je pak odborníky vytvořena podle vašeho přání. Vše probíhá tak, aby byl dodržen sjednaný časový termín, a celá realizace nijak nenarušovala vaše soukromí. Výsadbový materiál pochází jen od kvalitních a prověřených dodavatelů, a je poskytován i kompletní informační servis, jak o dodané rostliny pečovat. To zaručuje, že se ujmou bez zbytečných ztrát.

Údržba zahrady

Protože žádná zahrada se neobejde bez kvalitní péče a to po celý rok, tak je možné nechat si o zahradu pečovat odborníky. Ti se o zahradu postarají podle všech pravidel a termínů, a tak vám bude krásně prospívat a lahodit oku i poskytovat příjemnou pohodu. Při údržbě zahrady je nutné dodržet správné termíny hnojení, střihu, pletí, péče o trávník, ale i zálivky a samozřejmě je nutné udržovat veškerou zahradní techniku. Tedy i závlahový systém. Údržba zahrady nikdy neprobíhá chaoticky, ale podle plánu údržby. Ten může být sjednán jako celoroční, nebo jen krátkodobý, či na jednotlivé práce nebo úseky zahrady. Vždy záleží na domluvě a samozřejmě na vašem přání.

Terénní úpravy

Pokud je vaše zahrada rovná, nebo naopak zvlněná jinak, než potřebujete, pak pomocí mechanizace i ruční práce je možné terén upravit do požadovaného vzhledu. S vybagrovanou hlínou z výkopu jezírka nebo bazénu se dají dělat kouzla. Místo vyvezení se může vytvořit zajímavá skalka, nebo ji můžete navršit a vybudovat vyvýšenou terasu. Možností je mnoho. Stačí představivost a pomoc zahradního architekta nebo designera.

Automatické závlahové systémy

Zahrada se bez vody neobejde. Potřebuje vodu na zalévání, a pak tu okrasnou, která je pro potěchu majitele. Zalévání spolehlivě vyřeší závlahové systémy. Instalují se jako automatické, tedy není potřeba se o ně nijak starat. Pouze je zazimovat a na jaře opět uvést do provozu. Pro zahradu se využívá kapková závlaha a pro truhlíky mikro závlaha. Tento způsob zavlažování rostlin je nejen vysoce účinný, zajišťuje perfektní růst rostlin, ale je také maximálně úsporný. Oproti zalévání konví ušetří až 50% vody.

Okrasná a koupací jezírka

Zahradní jezírka mohou být na zahradě jen pro okrasu, nebo mohou být jako koupací. Okrasné jezírko se vejde i na nejmenší zahrádku, koupací již potřebuje velkou plochu, aby došlo k rovnovážnému systému a tím byla voda čistá. Jeho výhodou je, že kombinuje koupání, vodní rostliny a živočichy. Pokud je vytvořen správný poměr, vše spolu prospívá, voda je nádherně čistá a příjemná. Navíc tento typ jezírka může v zimě sloužit pro bruslení.

Bazény Biodesign

Variantou koupacích jezírek jsou moderní bio bazény. Ty si navrhne sám majitel zahrady a zahradní firma je zrealizuje. Jsou krásné a opravdu jedinečné. Mají přírodní tvar zahradního jezírka, umožňují snadné a velmi pohodlné koupání, a zároveň se udržují jako klasický bazén. Princip bazénů Biodesign je chráněn mezinárodním patentem. Bazén je ohleduplný k životnímu prostředí, je velmi krásný, splňuje požadavky majitelů, je bezpečný, snadno se čistí, má malé náklady na údržbu a co je velmi přitažlivé, voda je v těchto bazénech teplejší a tím se prodlouží koupací sezóna.

Zahradní LED osvětlení

Jde o osvětlení, které nejen vaši zahradu promění v krásnou noční hru stínů a světel, ale také ji osvítí. Tak v ní budete moci pobývat i ve večerní době a příjemně se bavit, nebo jen tak relaxovat. Zahradní LED osvětlení je velmi levné, ale zároveň i vysoce účinné. Spotřebuje sice jen málo wattů, ale svítivost má dlouhou a vysokou. Může nahradit i klasické zahradní osvětlení. Nejlepších výsledků dosáhnete při instalaci odborníky, kteří na základě vašeho přání vytvoří plán LED osvětlení, a tak bude vaše zahrada kouzelná v každé době.

Zahradní stavby

Zídky, chodníčky, terasy, odpočívadla, skalky, pergoly, altány. To jsou možné stavby na vaší zahradě. Zídky mohou být vystavěny z různých materiálů, ať již z přírodního kamene, nebo prefabrikátů, které jsou dnes věrnou napodobeninou materiálů přírodních. Další možností jsou i hotové gabiony, které mohou působit velmi dekorativně. Terasy mohou být ze zámkové dlažby či kamenné dlažby, nebo exotického dřeva. Nad nimi se mohou tyčit pergoly a altány porostlé krásnou zelení. Nádherné jsou růže, plaménky, vistárie, nebo i obyčejný břečťan, který poskytne stín. Velmi zajímavé je i popnutí pergoly ovocnými keři. V úvahu připadá víno, kiwi, ostružiny.

Potřebné doplňky do zahrady

Pokud se rozhodnete pro dodatečnou instalaci jakéhokoli zařízení do zahrady, tak se není třeba bát. Vše, co si přejete, ať již jezírko, bazén, zavlažování, terasa, osvětlení a cokoli dalšího se dá vybudovat i dodatečně a dokonce bez zbytečného poškození okolí. Stačí jen obrátit se na kvalitní firmu, která nabízí své služby s ohledem na zákazníka. Úspěch je pak zaručený.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6126 (zahradnimagazin.cz#10054)


Přidat komentář