Pokládka zámkové dlažby Litoměřice

Právě dokončená novostavba je jistě krásná, ale co její okolí? Je zapotřebí dokončit přístupové cesty, parkoviště, chodníčky, terasy, okolí bazénu nebo místo ke grilování. Naprosto nejvhodnější a také nejzajímavější je zámková dlažba.

Jak zpřístupnit okolí domu?

Venkovní dlažby dotvářejí individuální představy o bydlení, a přestože dnes je velmi široká nabídka** dlažeb**, tak asi nejvhodnější ze všech možností je zámková dlažba. Ta má nejrozmanitější provedení a tak se dá velmi dobře kombinovat. Navíc její pevnost může být přesně podle vašich potřeb. Také zaručuje dodržení nejmodernějších trendů, co se týká kvality, designu i celkového konečného obrazu domu. Má totiž široké barevné provedení a tak není problém celou stavbu barevně sladit. Jediný problém, který při rozhodnutí pro zámkovou dlažbu může nastat je její** položení**. To musí být opravdu velice pečlivé. Dnes si sice můžete zapůjčit dusací stroje potřebné k pokládce, ale přesto vám pokládku svépomocí rozhodně nedoporučuji. Mnohem lépe uděláte, pokud se obrátíte na odborníky. Pokládka zámkové dlažby má svá úskalí a velmi často dochází k chybám, které se pak těžko odstraňují. Často nezbývá než si k opravě špatně položené zámkové dlažby pozvat odborníka a většinou bohužel nezbude než celou dlažbu rozebrat a znovu položit.** Výběrem odborné firmy získáte nejen kvalitní práci, ale především klid a pak i záruku.**

Zámková dlažba Litoměřice

Pocházíte z Litoměřic a uvažujete o pokládce zámkové dlažby?

Navštivte webové stránky specializující se na pokládku zámkové dlažby v Litoměřicích a okolí** - www.zamkova-dlazba-litomerice.cz**.

Co je zámková dlažba?

Jde vlastně o speciální typ venkovní betonové dlažby, která vlastně vznikla jako náhrada klasických kamenných kostek, tzv. kočičáků, které se dříve používaly snad na všech cestách i chodnících.Oproti kamenným kostkám má zámková dlažba celou řadu výhod. Tou základní je, že neklouže, je rovná a mnohem snadněji se pokládá. K výrobě zámkové dlažby se používá speciální technologie takzvané vibrolisování či vibrolití. Speciální betonová směs se nalévá do forem, kde pak vibruje a zároveň se i lisuje. Tato technologie zaručuje pevnost, uzavřenost povrchu, mrazuvzdornost, odolnost proti chemikáliím, výborná adheze a otěruvzdornost. Výhodou je, že přímo při výrobě se do forem může lít již** obarvená betonová směs** a tak vzniká barevná zámková dlažba, která ani na slunci nebledne.

Kde všude lze zámkovou dlažbu použít?

Zámková dlažba je natolik univerzální, že najde své uplatnění snad úplně všude. Mohou se z ní pokládat chodníky, pěšiny, cesty, parkoviště, dvorky, rampy i terasy. Využití nachází však i u komerčních, historických a městských ploch. Lze ji pokládat v základní šedé barvě nebo v různobarevných variantách. Může to být jednobarevná či vícebarevná plocha, typické i atypické mozaiky, pásy, kruhy nebo další různé variace.Prostě fantazii se zde meze nekladou. Stačí jen vaše představivost a šikovný odborník a zajímavé dílo je na světě. Kromě barevnosti zahrnuje zámková dlažba nespočet tvarů. Jednotlivé tvary plní nejen okrasnou úlohu, ale i funkční. Dlaždice do sebe navzájem přesně zapadají a fungují na principu zámku - ve smyslu vzájemného uzamčení. Díky jejich vzájemnému spolupůsobení je dosaženo mimořádné stability proti horizontálním účinkům.Té se však dosáhne pouze velice kvalitní pokládkou. Aby byl zámek účinný, musí být vše přesně podle pravidel a povrch před pokládkou musí být výborně zpevněn a utužen.

Jaké barvy najdete u zámkové dlažby?

Tak samozřejmě tradiční šedou. Pak je možné vybírat z šesti základních barev červená, okr, hnědá, černá, přírodní, color mix. Kromě této základní řady najdete i další barvy jako je modrá nebo žlutá. Mimochodem právě kombinace těchto barev vypadá velice zajímavě.Pro historický dojem se vyrábí zámková dlažba se speciální patinou. Mezi novinky patří trojrozměrně působící zámková dlažba či** více barevné dlaždice,** které si získaly okamžitě oblibu.

Jaké jsou povrchy a tvary?

Pokud jde o povrch dlažebních prvků, můžete vybírat ze** třístupňové škály** a to povrch jemný, polohrubý a hrubý, přičemž základním provedením je zámková dlažba s jemným povrchem. Co se tvarů týče protiskluzovosti, tak je to stejné jako u jiných dlažeb. Tedy do určité míry nekloužou, ale na lem bazénu raději zvolte dlažbu, která má garantovanou** protiskluzovost. Tvary** zámkové dlažby jsou velmi rozmanité. Mohou to být základní geometrické tvary nebo květy, listy či jiné ornamenty. Právě tyto tvary podporují zákazníkovu fantazii a zkušený dlaždič dokáže vytvořit krásnou dlažbu.

Proč zámkovou dlažbu?

Výhody jsou zřejmé. Zámková dlažba je ekonomická, rozebíratelná, tedy pokud budete v budoucnu potřebovat cokoli vykopat nebo položit pod povrch se zámkovou dlažbou, stačí ji rozebrat a pak zase položit. Je nízkoúdržbová, tedy vyžaduje jen pravidelné zametání.Pokud má správný spád, tedy je odborně položená, pak z ní bez problémů odtéká voda. A hlavně je praktická, pokaždé jiná, zajímavá, přitahuje pozornost a prostě dokáže dodat každému místu šmrnc.

Jak se zámková dlažba pokládá?

Nejlépe opravdu s odborníky na slovo vzatými. Pak je nutné mít jasnou představu o položení, barvě, tvaru i povrchu zámkové dlažby.Následně je nutné zaměření dlážděné plochy, zajištění zemních a výkopových prací, vybudování podkladní vrstvy a poslední je položení zámkové dlažby.Zní to jednoduše, ale vzhledem k tomu, že zde velmi záleží na** detailní přípravě podkladu**, na dostatečném** zpevnění povrchu,** na velmi správném vyspádování, aby vás nevyplavil každý větší déšť, i na dodržení správné skladby, aby mozaika byla opravdu perfektní, je odborník opravdu, ten, který vám krásu a spokojenost se zámkovou dlažbou zaručí.

Zednické a obkladačské práce

K zámkové dlažbě se výborně hodí zajímavě řešené zídky a obklady. S těmi je vhodné se také obrátit na odbornou firmu. Ideálně vám firma položí zámkovou dlažbu, vystaví zídky, schody i jiné stavby a také obloží všechna vybraná místa. Vznikne vám pak krásně sladěné bydlení od přístupové cesty, přes parkoviště, dům, dvůr, terasu, bazén, místo k opékání či grilování s přáteli až po cestičky v zahradě a zajímavé oplocení. Zkušený zedník vám poradí nejvhodnější materiály, moderní vzory či stavby, doporučí i kombinace materiálů i způsoby staveb. Dokáže vám obložit nejen zeď, ale i krb, bazén nebo z obkladů vytvořit zajímavou mozaiku jako určitý bod, který připoutá návštěvníkovu pozornost.

Důležitá je vždy spolupráce

Ať již využijete jakékoli služby ke zkrášlení svého domova, nezapomínejte s vybranou firmou komunikovat.Předejdete tak nedorozumění a získáte opravdu kvalitní práci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6122 (zahradnimagazin.cz#9962)


Přidat komentář