Květinové výzdoby interiérů

Květinová výzdoba interiérů je pro mnohé z nás velmi důležitá. Je tomu tak hlavně proto, že dotváří celkový charakter oslavy či akce, pro kterou je tvořena. Jak by vypadala například svatba, bez květinové výzdoby?

Součástí našich životů je příroda, která nás na každém kroku doprovází. Málokdo z nás dnes nemá ve své domácnosti rostlinu, která nejenže zkrášlí prostor ve kterém se nachází, ale dodává nám i pocit, že máme kousek přírody u sebe doma.

K dokonalému interiéru patří také květiny. Někdo dává přednost květinám hrnkovým a jiní dávají přednost květinám řezaným. Lidé, kteří nemají na své květiny čas, sáhnou také po květinách umělých či sušených.  Pravdou je, že každý z nás si vybírá květinovou výzdobu dle svého uvážení a to tak, aby daná výzdoba korespondovala s danou situací, pro kterou je vybírána. Jestliže je daná květinová výzdoba určena pro svátečnější příležitost nebo k akci, na které nám opravdu záleží, je nejlepším způsobem oslovit profesionála. Profesionálem na květinové výzdoby interiérů je florista.

Svatební kytice

Na svatbě je nedílnou součástí i ručně vázaná svatební kytice pro nevěstu, stejně tak jako kompletní výzdoba místa kde se radostná událost koná. To vše zvládne květinářství na profesionální úrovni a dle potřeby zákazníka. Vychází z vlastního originálního designu a podle aktuálních trendů.

Květinové výzdoby interiérů Praha

Sháníte floristu na květinovou výzdobu večírku, pro smuteční obřad, na svatbu či jen tak na doma? Nebo si chcete zpříjemnit den atmosférou v květinářství, kde si vyberete z široké nabídky krásných květin a kytic jako dárek pro svou blízkou osobu?

Výhoda hrnkových květin

Téměř každý z nás má doma nějakou tu květinkukvětináči, přičemž je úplně jedno, jestli ji máme v interiéru nebo venku u domu. Hrnkové květiny mají oproti řezaným květinám výhodu v tom, že nám, pokud se o ně patřičně staráme, vydrží i několik let. Pravdou je, že bychom si ihned při nákupu měli zjistit, jakým způsobem se o ni máme starat a co vše potřebuje. Hrnkové květiny jsou také dokonalým dárkem a oproti řezaným květinám neuvadají. Pokud se o ně bude nový majitel hezky starat, může tak mít na Vás památku po dlouhou dobu.

Jak se o hrnkové květiny starat?

Prvním problémem u hrnkových květin je jejich umístění. Obecně platí, že květiny jako kaktusy, ostatní sukulenty, cibuloviny a některé květiny mající květ můžeme umístit na přímé slunce. Do polostínu patří rostliny, které mají ozdobné listy. A úplně ve stínu mohou být pokojové begonie. Máte-li strach z toho, že vaše květiny trpí nedostatkem světla, poznáte to podle toho, že začnou jejich listy blednout a vytahovat se. Další velmi důležitou věcí je zálivka, která musí být prováděna vodou, která je odstátá a má pokojovou teplotu. Mnohé hrnkové květiny je potřeba také hnojit. Hnojení se provádí během vegetace a to každých 14 dní. Používáme k tomu hnojivo pro pokojové rostliny. Hnojíme-li pokojové rostliny, které kvetou, je lepší je hnojit hnojivem, které podporuje kvetení. Co se týče zimních měsíců, pak je nutno říci, že v zimě se květiny nehnojí.

Jak je to s řezanými květinami?

Řezané květiny na nás působí velmi uklidňujícím dojmem a také proto obdarováváme květinami své blízké a lidi, na kterých nám záleží. Vzhledem k tomu, že jsou řezané květiny velmi náchylné, je potřeba se o ně postarat, aby nám vydržely co nejdéle. Pravdou také je, že nejsou zrovna nejlevnější záležitostí. Pracujeme-li s řezanými květinami, je potřeba o ně pečovat ihned po uříznutí. Chystáme-li se řezané květiny převážet, musíme je zabalit do papíru a stonky by měly být ve vlhku. Poté, co si kytici přineseme domů, musíme ji zešikma seříznout stonek.  Ve váze nesmí být víc vody než tak, že budou stonky ponořeny ve vodě cca. 5 cm, přičemž listy nikoli. Do vody se přidává výživa, kterou prodejci květin přidávají. Každý den musíme květinám měnit vodu za čerstvou. Řezané květiny nesmí být v žádném případě na přímém slunci ani v mrazu nebo průvanu.

Sušené květiny

Do různých aranžmá a věnců se mnohdy přidávají také umělé květiny, které celou dekoraci prosvětlí. Pravdou je, že se u nás těší sušené květiny stále větší oblibě. Jejich nespornou výhodou je fakt, že se z nich můžeme těšit po celý rok a to aniž bychom se o ně museli jakkoli starat. Aranžování sušených květin můžeme provádět za pomoci jak přírodních doplňků, tak barvených materiálů. Nikdy bychom neměli zapomenout na to, že je potřeba sušené květiny sladit do barevných tónů a to přesně tak, aby ladily s interiérem, do kterého je připravujeme. Všichni jistě víme, že si lze koupit sušené květiny v obchodech, ale není ani problém, usušit si je doma sami. Rozhodneme-li se pro vlastní sušení květin, neměli bychom je sbírat navlhlé po dešti. Pokud se nám to nepodaří, dáme je na chvíli do vázy s menším množstvím vody. Zásadou číslo jedna je však to, aby nebyly květiny plně rozkvetlé, neboť by jim při sušení opadaly okvětní lístky.

Sezónní výzdoba

Všichni lidé mající doma zahrádku, na které si pěstují květiny, si je nosí domů do vázy, aby byla trocha přírody také doma. Vždy záleží na tom, o jaké období se jedná. Děláme si tak doma výzdobu sezónní. Jakmile začne jaro, můžeme na svých zahrádkách najít nejrůznější druhy květin, jako jsou například tulipány, narcisy či hyacinty apod. V létě máme výběr již větší, neboť jak jistě všichni víme, je léto obdobím, kdy všechno kvete. Jakmile nastane podzim, můžeme doma tvořit dekorace plné barev, plodů, padajícího listí, větví, kůry, šišek atd. Barvy, na které na podzim narazíme nejčastěji, jsou hlavně oranžová, hnědá, červená atd. Posledním obdobím je zima. Zima je automaticky spojována s vánocemi a adventem. K tomu všemu patří také mimo jiné různé druhy věnců, kytic, aranžmá, stromků apod.

Jak na květinové výzdoby interiérů?

Některé druhy květinových výzdob zvládneme zcela sami, ale jedná-li se o výzdobu, na které velmi záleží, jako jsou například svatby, neměli bychom se do nich svépomocí vůbec pouštět. V první řadě je potřeba kontaktovat floristku, která nám je schopna výzdobu provést přesně podle našich představ.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6118 (zahradnimagazin.cz#9886)


Přidat komentář