Květinová výzdoba a údržba zeleně - okres Semily

Rostliny a květiny jsou součástí našeho života. Většina z nás má nějakou květinu doma, v práci a na dalších místech, kde se pohybuje. Ne všem květinám se však daří ve všech podmínkách. Proto je na místě si zavolat na radu odbornou pomoc.

K létu patří mimo jiné bazén, grilování a opalování. To vše provozujeme, pokud ne u sousedů, tak doma, na svých zahradách a dvorcích. To je důvod, proč dnes spousta lidí zvelebuje své venkovní pozemky a snaží se je přizpůsobit tak, aby z těchto míst vytvořila jakési venkovní obýváky. A protože venkovní prostory nabízí více možností, co se zeleně týče, lze si vytvořit opravdu skvostné venkovní posezení. Pokud si nevíte rady jak a co pěstovat, co je vhodné spíše na slunce, čemu se více daří ve stínu a vlhku či které rostliny vám dodají nejvíce barevných květů, poraďte se s odborníkem.

Svatební kytice

Každá správná nevěsta musí mít také tu správnou kytici. Jestli si myslíte, že na výběru nezáleží, tak jste právě na omylu. Svatební kytice nevěsty by měla ladit jak s voničkou pro ženicha, tak ostatní květinovou výzdobou a vůbec ke svatebním šatům a stylu svatby. Jedině tak bude svatební kytice tou správnou a dokonalou. Dnes se nejčastěji objevují kytice tzv. malé, na první pohled jednoduché, nicméně výjimkou nejsou ani převislé, které byly velkým hitem zhruba před pěti až deseti lety. Taková kytice má nevýhodu v tom, že jsou zde jednotlivé květy uměle napojovány a někdy spadnou, a také rychleji ovadají. Navíc je nevhodné takovou kytici házet mezi mladé, svobodné dívky, dle tradice. Takže pokud takovou zábavu nevěsta plánuje, měla by volit raději kytici tzv. kulatou. Z této tradice budou jistě potěšeny všechny svobodné ženy, zvláště ty vdavkuchtivé. Pověra totiž praví, že která dívka svatební kytici chytne, ta se do roka vdá.

Tvar svatební kytice

Mimo klasické kytice, ať už kulaté, nebo převislé, či stylu zepter, což jsou také velice jednoduché kytice, uvazující se buď to do kulata nebo sestupného tvaru, jsou zde i kytice méně tradiční a to jsou jakési květinové košíky. Kytice je vázaná do tvaru koule a ta je mašlí, provázkem či jemných drátkem zavěšena k nošení.

Květiny do svatební kytice

Oblíbené jsou samozřejmě tradiční růže všech možných barev. Další oblíbenou květinou je** kala**, tradiční svatební květina. V oblibě stoupají i gerbery, lilie, tulipány anebo méně tradiční slunečnice, či třeba i luční kvítí.

Květinová výzdoba

Nejen na svatbu je nutná ať už střízlivější, nebo někdy i markantní květinová výzdoba. Svatby, oslavy, bohužel i pohřby, jsou akce, kde je květin spoustu. Nicméně většinou se tak jedná o květiny řezané, které dostává oslavenec. Místo, kde bude oslava probíhat, by však nemělo být opomenuto a na slavnostní stůl by měla i malá téměř nepatná kytička být umístěna. Tradičně se květinová výzdoba zakomponuje do stylu oslavy a také oblibě a věku oslavence. Na výběr jsou jak tradiční květiny, tak ty exotické. Vše záleží na dohodě. V každém případě ten, kdo bude vytvářet květinovou výzdobu, by také měl dělat celkovou výzdobu a aranžmá interiéru, či exteriéru z toho důvodu, aby vše ladilo.

Netradiční kytice

Velice oblíbené jsou v posledních letech netradiční kytice.** Zvláště pak, jestliže je oslavencem muž**. Květiny jsou totiž jakýmsi tradičním dárkem pro ženu. Nejde o to, že by muž nemohl dostat krásně vázanou kytku, jenže určitě mu neudělá takovou radost, jako ženě. Nicméně ani zde květináři a hlavně aranžéři kytic nezaháleli, a začali vázat kytice, kde hlavní složkou není květina, ale třeba klobása, salám, někdy i láhev vína či jiného tvrdého alkoholu. Ve fantazii se meze nekladou a tak nejsou žádnou výjimkou ani kytice s kondomy, kalhotkami, podvazkem, pro milovníky sladkostí zas čokoládky, krásně vypadá kytice z lízátek a každého určitě potěší velká kytka růží, které jsou složeny z papírových bankovek.

Smuteční kytice a věnce

Květiny jsou také symbolem jisté úcty a tak se smuteční místnosti při pohřbu plní obrovskými kyticemi anebo velkými smutečnímu věnci. Zde se nejčastěji užívají růže, a to všech barev. Nejvíce jdou však na odběr bílé a rudé. Nicméně ani další květiny nejsou nevítané. Obvykle se smuteční kytice váže po dohodě a individuálně dle věku, stavu a pohlaví zemřelého. Smuteční věnce obvykle darují spolky, sdružení a další skupiny lidí. Na ně se také často uvazují růže, pořád však zde vede tradiční smuteční květina, karafiát. A to z toho důvodu, že dlouho vydrží bez vody. Zakázka na smuteční kytici není nic příjemného, je však nutno nepodceňovat ji a brát ji jako vizitku posledního rozloučení se svým blízkým zemřelým.

Zahradní aranžmá

Od květin je jen krůček ke klasickým zahradním rostlinám a vůbec celkového aranžmá jak** zahrady v exteriéru, tak interiéru**. Pokud se nejprve vydáme do domu a jeho rostlinnému vybavení, vždy musíme brát ohled na celkové vybavení domu a jeho styl. Pokud máme v oblibě jisté rostliny a květiny, musíme se nejprve zamyslet nad jejím rozmístěním. Ne na každé místo se hodí každá rostlina a to nejen z důvodu prostoru a zakomponování, ale především přírodními podmínkami. Jsou květiny, které potřebují slunce, teplo, světlo, nesvědčí jim průvan, přítmí, studené kouty nebo kouř. Jiné jsou zas maximálně odolné a i kdyby jste je polévali kyselinou, perfektně kvetou. To už je však nadsázka. Nicméně pro krásný a útulný domov je vždy nutné nepodceňovat situaci a zavolat si na pomoc odborníka, který vám poradí, kam kterou rostlinu umístit, jak ji pěstovat a co můžeme očekávat. Stejný postup zvolíme i při zařizování zahrady. Jestliže zatoužíme po rozkvetlé, barevné zahradě, je to naší jakousi občansko-zahradní povinností, si odbornou pomoc zavolat. Ti vám také poradí, která rostlina na které místo a která vám udělá rychle a kvalitní živý plot, anebo při výběru trávníku spolu s plánovanou skalkou. Na své zahradě se musíte cítit dobře a ještě lépe vám budu, pakliže vaše návštěvy vám aranžmá a řešení zahrady náramně pochválí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6115 (zahradnimagazin.cz#9870)


Přidat komentář