3D vizualizace zahrady - Plzeňský kraj

Zahradní architekti jsou lidé, kteří nám jsou schopni zhotovit nejen odborný projekt, ale také 3D vizualizaci, na jejichž základě mohou provést realizaci celé naší vysněné zahrady. Toužíte po dokonalé zahrady? Oslovte odborníka.

Každý majitel domu dbá také na to, aby bylo dokonalé jeho okolí. A okolí domu jsou nejen chodníky či příjezdová cesta, ale mnohdy také rozlehlá či menší zahrada. K tomu, aby však byla zahrada dokonalá je potřeba ji řádně naplánovat a to neudělá nikdo lépe, než zahradní architekt.

3D vizualizace zahrady - Plzeňský kraj

Toužíme-li mít zahradu dokonale naplánovanou, je nejlepším způsobem jak toho dosáhnout, oslovit zahradního architekta. Zahradní architekt, je člověk, který je schopen nám přesně podle našich představ a přání navrhnout zahradu a to nejen na papírovém plánu, ale také pomocí 3D vizualizace. Že nevíte, co to je? 3D vizualizace je možnost, jak vidět zahradu hotovou ještě před tím, než se začne s její úpravou. K tomu, abychom mohli tuto 3D vizualizaci mít, je potřeba oslovit profesionálního zahradního architekta.

Jak vybrat zahradního architekta?

Jelikož nevybíráme zahradního architekta každý den, je potřeba jeho výběr řádně promyslet. Hlavní je, vybrat si hned několik potenciálních architektů, ať máme z čeho vybírat. Nejlepší jsou zahradní architekti, které nám doporučí známí. Jestliže tímto způsobem nikoho nenajdeme, je nejlepším způsobem internet, kde je možno navštívit internetové stránky daného zahradního architekta, tedy pokud je má a popřípadě zhlédnout také jeho práci. Měli bychom vědět, že za každého zahradního architekta hovoří jeho práce.

Co by nemělo v zahradě chybět?

Zahrada by měla být oázou klidu a odpočinku. Mělo by to být místo, ve kterém se cítíme krásně a kde můžeme jíst, odpočívat a v případě potřeby také posedět s přáteli nebo si hrát. Zahrada je většinou rozdělena na několik zón, mnohdy si to ani neuvědomujeme a máme na své zahradě místo na posezení, opékání, dětský koutek atd. Také vybavení zahrady hraje velkou roli, a proto bychom si měli na výběru zařizovacích předmětů, které budeme v zahradě používat dát záležet. Můžeme tak v zahradě mít stoly a židle, pískoviště, houpačky, pergoly, altány, různé ozdobné květináče, bazény, jezírka atd.

Altány a pergoly v zahradě

Každý z nás má na své zahradě rád místo, na kterém může v klidu odpočívat, aniž bychom byli rušeni slunečními paprsky či deštěm. K tomu, abychom takové místo mohli mít, je potřeba, obstarat si buďto zastřešenou pergolu nebo altán. Jak si však správně vybrat a kde danou stavbu do zahrady umístit? Mluvíme-li o pergolách, je jejich umístění jednodušší. Pergolu můžeme umístit jak na terasu, tak samostatně kamkoli v zahradě. Mluvíme-li o altánu je potřeba umístit jej tam, kde je větší prostor, neboť musíme počítat s tím, že bude potřebovat daleko více místa a jeho stavba je mnohem složitější, než u pergoly. Altán může mít podobu jak uzavřenou, kdy je osazen okny a dveřmi, tak může být zcela vzdušný.

Jaké materiály do zahrad vybíráme nejčastěji?

Nejčastěji si do zahrad vybíráme materiály přírodní a to zejména dřevo. K doplňkům patří také kameny, které můžeme použít jak na rozdělení jednotlivých zón, tak na výrobu chodníčků, schodů apod. Mnozí z nás mají také děti a tak je potřeba vymyslet místečko také pro ně. Takovéto místo musí být bezpečné, co možná největší a také účelné. Abychom tyto faktory splnili, nemělo by zde chybět pískoviště, místo na oddech a také prolézačky, houpačky a podobné náčiní, na kterých se mohou tzv. vyblbnout a pobavit se. Dětský koutek by měl být vyroben také z přírodních materiálů, tedy převážně ze dřeva, které mnoho vydrží a dá se s ním dobře pracovat. Na škodu nejsou ani umělohmotná pískoviště, která jdou zakrýt či skluzavky z téhož materiálu.

Jak navrhnout zahradu přesně podle svých představ?

Chceme-li aby byla zahrada v konečné fázi přesně taková, jakou jsme si ji my sami vysnili, měli bychom oslovit zahradního architekta. Zahradní architekti disponují mnohými počítačovými programy, pomocí nichž mohou navrhnout celou zahradu a Vy ji tak můžete vidět v 3D projektu, tedy v podobě, kterou bude mít, až bude zcela hotová. Jak již je uvedeno výše, provádí 3D vizualizaci a celý odborný projekt zahradní** projektant**. Ne každý projektant3D vizualizaci k dispozici a tak je potřeba se o možnosti tohoto druhu projektování informovat.

Jak probíhá zhotovení projektu a 3D vizualizace zahrady?

Jisté je, že základem toho, aby byla naše zahrada dokonalá, je její dokonalý projekt. K tomu, abyste spolu se zahradním architektem k takovémuto projektu došli, je nutné s ním spolupracovat. Jak tedy tvoření projektu zahrady vypadá? V první řadě k Vám přijde projektant, který si Vaši zahradu prohlédne, vyfotí a proměří. Poté je potřeba nastínit danému projektantovi, které zóny ve Vaší nové zahradě chcete a bez kterých se naopak obejdete, přičemž je nutné mluvit opravdu konkrétně, aby si mohl daný projektant vytvořit dokonalou představu, kterou poté zakomponuje do celého projektu. Jakmile projektant zjistí vše potřebné, vypracuje projekt a na jeho základě vytvoří také 3D vizualizaci celé Vaší nové zahrady, na které uvidíte vše přesně tak, jak to bude vypadat ve skutečnosti. Poté, co je vše hotovo, je potřeba uskutečnit s projektantem ještě jednu schůzku, na které jsou dotáhnuty detaily a provedeny poslední úpravy a poté co je vše opraveno a hotovo, předá Vám zahradní architekt jak hotový projekt, tak 3D vizualizaci a spolu s tímto ještě seznam všech použitých rostlin, detailní osazovací plán a ostatní použité věci. Někteří zahradní architekti jsou schopni dodat spolu s tímto vším také cenovou nabídku použitých sazenic a ostatních doplňků a v případě, že budete mít zájem, také zajistí jejich dodání. Je-li zahradní architekt opravdovým profesionálem, je schopen vše podle svého projektu a 3D vizualizace také zrealizovat.

Lze realizovat zahradu svépomocí?

Zodpovědět tuto otázku není zcela jednoduché. Na jednu stranu lze říci, že ano, avšak na druhou stranu to zase možné není. Zahrada je místo, na kterém by nám mělo záležet. A to především proto, že se zde budeme zdržovat opravdu často a budeme zde chtít odpočívat, hrát si s dětmi, relaxovat, jíst, posedět s přáteli či přijímat návštěvy apod. Málokdo z nás má takové znalosti s projektováním zahrady a výběrem vhodných rostlin apod., jako tomu je u zahradních architektů, kteří své práci rozumí dokonale, a můžeme se na ně tedy dokonale spolehnout. Pokud se tedy do plánování a realizace zahrady pustí laik, měl by vědět, že vše nemusí dopadnout přesně tak, jak si vysní. Také samotná realizace nebude dokončena tak rychle, jako bychom ji zadali zahradnímu architektovi, který vše provede co nejdříve.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6116 (zahradnimagazin.cz#9877)


Přidat komentář